Strana 13 od 53 PrvaPrva ... 3111213141523 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 525

Tema: DA LI VERUJETE U BOGA???

  1. #121
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Njega se setimo uvek kada nam nesto lose krene .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  2. #122
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    ...bas tako i pitamo se ako ga ima kako neki kazu zasto je dozvolio tako nesto
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  3. #123
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Ipak treba covek u nesto verovati .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  4. #124
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Cika Borafe kako ko ,neki ljudi se sete tada neki ne...

    Ja od kada pamtim za sebe verujem u Boga i uopste nema veze dal mi krene il ne krene.

    Djedja ...pa ne bih se slozila stobom uopste

    U mojim ocima jeste da je Gospod svemoguc al lose stvari il dela su od nas samih,primera radi nije od Boga ako neko pusi 2 kutije cigareta i dobije rak na pluca ili sta vec to je sitan primer...Bog je milostivan i primice svakoga u svoje okrilje ...

    evo cu napisem cas nesto

    A kada je Sin Boziji odlazio i z jednog grada gde je propovedao za njim idjahu dva slepca i vicuci i govoreci,pomiluj nas sine Davidov a on ih upita .Dali verujete da mogu to uciniti? Oni rekose: Da Gospode

    Tada se dohvati ociju njihovih govoreci : Po veri vasoj nek vam bude!

  5. #125
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki Pogledati poruku
    Djedja ...pa ne bih se slozila stobom uopste

    Sto nepoznata?...ja samo pricam ono sto cujem od ljudi, uglavnom tako rade...ja jedna niti verujem u Boga niti ga zovem u pomoc kad sam u nevolji. Za mene bi to bilo kao kad bi verovala da su Snezana i sedam patuljaka, Palcica itd. stvarno postojali. Meni su ove price o Bogu koje su ljudi prihvatili i prenose dalje sa kolena na koleno samo bajke i nista vise.
    Ja vas molim da se svi vi koji u Boga verujete ne ljutite na mene ja protiv svih vas nemam nista dragi ste mi u sta god verovali ali htedoh samo da iznesem moj stav o svemu tome.

    Pozdravcic za sve dobre ljude
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  6. #126
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Tema je toliko siroka , da se zaista dosta o tome ima pisati . Steta sto se vecina odgovora na ovoj temi svodi samo na da ili ne .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  7. #127
    Senior Member Milos_CG avatar
    Datum registracije
    20.06.2007
    Lokacija
    Crna Gora
    Poruke
    1.516

    Podrazumevano

    Boraf slazem se u potpunosti
    Misljenje je kao dupe....Svak ima svoje

  8. #128
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    Od malena Verujem u Boga, tako su me moji ucili... i to ce tako ostati...!

    Djedja, pokusacu da ti odgovorim na ovo sto si napisala--> "pitamo se ako ga ima kako neki kazu zasto je dozvolio tako nesto"

    Ja se ne pitam da li ga ima jer znam da GA IMA.... A to sto nas ponekad stavlja u iskusenje, to ne znaci da nas mrzi, vec da nas VOLI i opominje....
    Opominje nas da smo oslabeli u veri... ili na nase male greske koje pravimo....
    To su samo opomene.. e sad.. neko dobija vece a neko manje, sve to ide po zasluzi....
    Isto kao i mi sto dajemo kazne nasoj decici koju Volimo... zavisno od greske koju su predhodno napravili.. da znaju da su pogresili, da znaju da to nebi trebali vise da urade... da se ne vracaju na iste greske....
    Kada mi njih nebi kaznjavali, nebi nista naucili...
    Isto tako i Bog nas kaznjava.. kroz kazne nam daje do znanja sta smo pogresili, i time nam pokazuje pravi put....!!!

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  9. #129
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Djedja Pogledati poruku
    Sto nepoznata?...ja samo pricam ono sto cujem od ljudi, uglavnom tako rade...ja jedna niti verujem u Boga niti ga zovem u pomoc kad sam u nevolji. Za mene bi to bilo kao kad bi verovala da su Snezana i sedam patuljaka, Palcica itd. stvarno postojali. Meni su ove price o Bogu koje su ljudi prihvatili i prenose dalje sa kolena na koleno samo bajke i nista vise.
    Ja vas molim da se svi vi koji u Boga verujete ne ljutite na mene ja protiv svih vas nemam nista dragi ste mi u sta god verovali ali htedoh samo da iznesem moj stav o svemu tome.

    Pozdravcic za sve dobre ljude
    Pozdrav za tebe kao prvo i velika pusa

    Ja ne mogu jednostavno da se slozim sa tvojim misljenjem da nema Boga i ne samo sa tvojim vec sa bilo cijim drugim..ne smatram da su losi ljudi oni koji ne veruju u Boga al covek bez vere je kao leto bez sunca...ne mogu da kazem da ti ne bih rado nametnula svoj stav i svoju cinjenicu mada respektiram tvoje misljenje al se ne slazem ni 00,1%...Odgovorit cu ti rado... kad te drugi put pitaju neki ljudi zasto Bog dozvoli takvo sto onda im mozes reci u moje ime

    Svako zlo na zemlji je posledica ljudskog greha!

    Bog nije sisao radi vernih vec radi nevernih..ako bi cobanin cuvao 100 ovaca i izgubi mu se jedna ne bi se vratio radi one jedne da je trazi ali bi joj se vise obradovao ako bi je slucajno nasao vec za ovih 99...sto ih ima!

    Ne verujem ja u Boga da bi profitirala od njega vec ja Boga obozavam!!!!

  10. #130
    Member mrva-car avatar
    Datum registracije
    02.12.2004
    Lokacija
    subotica
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    vako narode moj citao sam do pola i stao jer nisam mogo vise da citam

    drago mi je da ste vi imali tako lijepe dozivljaje sudbine sto kazete da je bog mozda i je necu da kazem da nije

    ali sta sam ja to bogu zgresio pa me proganja tako prokleta sudbina?

    Moji roditelji su mjesvoite vjere bili otac musliman majka katolik

    da bi to moglo da funkcionise nije se islo u crkve i dzamije
    islo se za praznike i te dane kad bi trebalo i svi su se praznici drzali...

    ja u zivotu nism psovao boga niti cu..

    ali da vjerujem nemogu da kazem... a u ovih mojih 20 godina jos nijednom nemogu reci bogu hvala... sve sto sam postigao sam postigao krvavo i potpuno sam i bez moga rada nebi bilo nista od toga...

    kad sam bio 17 g otac mi umro na rukama... sa 19 sam dosao u prokletu svicarsku dje me da izvinete jebe svako na svoj nacin evo za koji dan se vracam kuci bez para i neke buducnosti i opet je na meni naci posao... snaci naci stan i sva ta sranja... vec kao mali sam sa 5 godina otisao u njemacku nit jezik znam nit nidje nikoga nijednog druga taman kad sam se malo uklopio protjerani smo u bosnu... bili 9 mjeseci pa onda u srbiju ja do svoje 15 godine nemerem reci da sam imao druga al od tad eto ipoznao sam par ljudi sto su mi prijatelji a evo sad nemogu ni sa njima se cuti tu sam u svicarskoj da bi mi navodno bilo bolje ali kako vidim samo gore

    ljudi gde je bog da mi pomogne

    par puta sam u zivotu kleko i molio se istinski i otisao u crkvu i dzamiju... ja samo kazem 1 je bog vjera nije mnogo bitna ali meni taj Bog jos u zivotu nije pomogao...
    nikad nereci nikad,to nikad nemoj zaboraviti

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •