Strana 1 od 53 1231151 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 525

Tema: DA LI VERUJETE U BOGA???

  1. #1
    Member Daxi avatar
    Datum registracije
    22.01.2005
    Lokacija
    Nemacka
    Poruke
    41

    Podrazumevano DA LI VERUJETE U BOGA???

    Da li i koliko verujete u Bog (koje ste vere)? Verujete li da je sve nastalo (svet i ostalo) od Boga? U njegovog sina Isusa, i Duha Svetog? U molitvu da li se nekada pouzdavate? Ikone da li smatrate kao umetnicke slike ili su vam one stvarno Svete?
    Ako stvarno verujete u Boga zasto, sta vas je tome uvetilo ili su to tatine i mamine price, ili je vecina mojih prijatelja verna pa ih i ja podrzavam u tome?
    Ako neverujete zasto i sta vas je tom neverju nateralo?
    Odkad sam dosao u Nemacku poceo sam nedeljom da idem u Crkvu i istinski da verujem u Boga. U najgorim situacijama kada vise nije bilo sanse za spas, tu se nesto neverovatno i neopisivo dogodilo i sve to mogu sa sigurnoscu da kazem "HVALA TI BOZE". Pre dve godine nisam znao sta da radim ovde bez para za hleb, bez posla, bez druga i volje za zivot otisao sam u Crkvu i pomolio sam se Bogu instinski sa suzama u ocima. Svestenik mi je preporucio da se ispovedim i sve ce doci na svoje mesto, ucinio sam to odmah cim sam imao priliku za to. Preko noci neverovatno ali sve se izmenilo, pozvao me je jedan prijatelj i zamolio me da u jednoj novoj kuci koju sredjuju uradim ukrasenu fontanu i dao mi je pola para unapred, sto sam ja mislio da je to cela suma za rad. Zavrsivsi taj posao odmah sam dobio jos 2posla i tako dalje. Odakle njemu moj broj telefona ni on sam nezna, ali meni je bio spas za opstanak.
    To je bio jedan moj primer, ako i vi imate tako nesto da napisete napisite mozda to nekom pomogne.
    Pozdrav PRAVOSLAVCIMA i svim vernicima!!!

  2. #2
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    verujem u Boga od kad znam za sebe... (pravoslavne sam vere)
    tako me odgajili moji..... redovno smo isli u crkvi i po manastirima...



    jos uvek pokusavam da je tako kako sam naucila od mojih..
    nedeljom i praznicima ( kada god to mogu) odem u crkvu na sluzbi....
    ne perem i ne peglam nedeljom ili praznicima...
    kada je neki post koji traje po par nedelja, tada odvojim sebi jednu nedelju koja meni odgovara, postim na vodi, za pricest...
    (prosle godine za uskrs sam cak 7 nedelja postila na vodi i svake se nedelje ispovedala i pricescivala..)
    i bas mi je bilo super cak sam i par kilograma skinula...

    a ikone...umetnicki su uradjene i Svete su... (ako su osvecene)!!

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  3. #3
    Member Daxi avatar
    Datum registracije
    22.01.2005
    Lokacija
    Nemacka
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Bas mi je drago da u ovom antihristovom vremenu ima jos vernika! Hvala Bogu da nas je jos koji se borimo za pravdu i istinu!!! Ove godine sam dobim Trojerucicu sa Svete Gore iz grcke a nadam se da cu i otici ove godine na nedelju dama u manastir. Moji roditelji bas nisu vernici i misle da me je neka sekta zakupirala, ipak njih je jos komunizam uzeo po svoje!
    Bas sam sada dosao iz Crkve Sv. Sava ovde u Berlinu. Pomoz Bog svim pravoslavnim vrrnicima!!!

  4. #4
    Senior Member jagodica avatar
    Datum registracije
    04.10.2004
    Poruke
    3.697

    Podrazumevano

    i ja verujem u moga( isto pravo slavne vere)

    ali u stvari vrovati u boga samo znaci verovati u sebe i nista drugo...naravno da ima boga i sve to ali za mene to nista nije drugo osim kad verujem u sebe to je to...

  5. #5
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano


    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  6. #6
    Senior Member jagodica avatar
    Datum registracije
    04.10.2004
    Poruke
    3.697

    Podrazumevano

    sta ti je teto bre.... sad sam nesto pogresila bem ga...jok nisam za mene je to tako i tacka hehe

  7. #7
    Member Daxi avatar
    Datum registracije
    22.01.2005
    Lokacija
    Nemacka
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Covek koji veruje u boga je drukcije vaspitan. Bog nas uci lepim, pravim, mudrim ponasanjem a to je u sustini meni jako bitno. Cemu ovaj nered, ovi ratovi i droga, to nije iz Bozijih usti, tome nas On neuci. Treba verovati u sebe ali postovati i druge.
    Malo kolture i lepog ponasanj nam nece na odmet doci. Koristiti strane reci: izvini, hvala... nece nam otezati vec ulepsati zivot. A sve to mozemo preko Boga da naucimo, i trudicemo se k'tome!

  8. #8
    Banned
    Datum registracije
    21.11.2004
    Poruke
    320

    Podrazumevano

    opet kazem nick ti je malo u kurcu
    ali si u pravu stari

  9. #9
    Senior Member Ivke avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Lokacija
    krusevac
    Poruke
    616

    Podrazumevano

    verujem u boga jako sam pobozan

  10. #10
    Junior Member sekula_au avatar
    Datum registracije
    24.12.2004
    Lokacija
    australija
    Poruke
    4

    Podrazumevano vjerujem u boga

    vjerujem u boga i pravoslavne sam vjere idem u crkvu
    boze blagoslovi onog ko ulazi u ovaj dom zastiti i sacuvaj onog ko iz njega izlazi i daj mu mira ko u njemu ostaje

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •