Marko Kon i Milan Nikolić nastupaju u drugom polufinalu „Evrosonga", glavni favoriti i dalje su Norveška i Grčka




Hvale ih kritičari... Srpski predstavnici na putu ka finalu


Večerašnji nastup u Moskvi predstavnici Srbije Marko Kon i Milan Nikolić iščekuju puni optimizma i nadaju se finalu! Srpski dvojac će s pesmom „Cipela" nastupiti pod rednim brojem četiri, u drugom polufinalu 54. „Evrosonga".


Crna Gora bez podrške komšija

Crna Gora, koju je predstavljala Andrea Demirović, treći put zaredom nije prošla u finale otkad učestvuje samostalno. Ivan Maksimović, PR menadžer crnogorske delegacije, kaže da su očekivali veću podršku od zemalja iz okruženja.

- Nekoliko godina zaredom dalje uvek idu iste zemlje - skandinavske i one iz bivšeg Sovjetskog Saveza. Očekivali smo glasove od komšija, prvenstveno od BiH i Makedonije, ali i iz zemalja u kojima je Andrea imala promociju. Čekamo da vidimo kako je ko glasao, a dotad ćemo verovati da je sve bilo regularno - kaže Maksimović. (A. R.)


Ako je suditi po tome da su 24 medijske kuće tražile intervju s Konom, što nije bio slučaj s mnogima koji su proglašeni favoritima, srpski tim je na korak do finala!

Na poslednjoj Konovoj probi evrovizijski kritičari pohvalili su njegovu koreografiju, ali su na njih mnogo veći utisak ipak ostavili Norvežanin i Grk.

Bitka za pobedu u polufinalu svešće se na ova dva favorita - Aleksandera Ribaka i Grka Sakisa Ruvasa. Na poslednjoj probi Grk je otkrio svoj spektakularan nastup - skakaće s manje, svetlucave bine, koja se podiže i pokreće. Ruvas je ispraćen ovacijama iako, po oceni kritičara, pesmu nije otpevao najbolje.

Polufinale će otvoriti predstavnik Hrvatske Igor Cukrov, koji važi za potpunog autsajdera, a na sceni dvorane „Olimpijski" pojaviće se predstavnici Letonije, Poljske, Srbije, Kipra, Slovačke, Danske, Slovenije, Mađarske, Azerbejdžana, Litvanije, Moldavije, Albanije, Ukrajine, Estonije, Holandije... Deset najboljih plasiraće se u finale 16. maja.

U prvom polufinalu prognoze kladionica bile su nezahvalne, s obzirom na to da se u finale plasirala Rumunija, koja je bila autsajder, dok su predstavnici Švajcarske, koji su imali velike šanse za prolazak dalje, morali da spakuju kofere.

Mlađan Dinkić ponosan je na nastup grupe „Regina", za čiju pesmu „Bistra voda" i dalje tvrdi da je kopija njegovog hita „Oltar". Srpski ministar ekonomije kaže za Press da navija za Bosance i ubeđen je da „Regina" može i do pobede u Moskvi: - Očekujem pobedu „Regine" jer to će značiti i pobedu Srbije, pošto su veštaci utvrdili da sam refren njihove pesme ja iskomponovao - kaže Dinkić. - Aranžman ove pesme malo je promenjen, ali je refren pesme koju sam uradio za Kikija Lesendrića ostao isti. Radovaću se i ako završimo na jednom od prva tri mesta. Nadam se da će me posle „Evrosonga" ispoštovati i potpisati kao koautora pesme jer, u suprotnom, obratiću se evropskim institucijama za zaštitu autorske svojine i njihovu pesmu, koja će nesumnjivo postati hit, niko neće u Evropi moći da izda - zaključuje srpski ministar ekonomije za Press.

U finale su prošli i takmičari iz Turske, Švedske, Izraela, Portugala, Malte, Finske, Jermenije, Islanda i BiH. Bosanska grupa „Regina" i dalje je jedan od favorita za pobedu u finalu.

- Svi su nas primetili, reakcije su ili-ili. Ili žele da mi pobedimo ili ne mogu da čuju našu pesmu! E, to mi se sviđa. Mislim da je realno očekivati pobedu! - kaže za Press Aco Čović iz „Regine", i dodaje da je Željko Joksimović bio prvi kolega koji im je čestitao uspeh.

Drugo polufinale

1. Hrvatska Igor Cukrov i Andrea Šušnjara - "Lijepa Tena" (125/1)
2. Irska Sinéad Mulvey & Black Daisy - "Et cetera" (80/1)
3. Letonija Intars Busulis - "Probka" (125/1)
4. Srbija Marko Kon i Milan Nikolić - "Cipela" (33/1)
5. Poljska Lidija Kopanija - "I Don't Wanna Leave" (80/1)
6. Norveška Alexander Rybak - "Fairytale" (5/6)
7. Kipar Christina Metaxa - "Firefly" (100/1)
8. Slovačka Kamil Mikulčík & Nela Pocisková - "Let'Tmou" (125/1)
9. Danska Brinck - "Believe Again" (25/1)
10. Slovenija Quartissimo feat. Martina - "Love Symphony" (100/1)
11. Mađarska Zoli Ádok - "Dance With Me" (80/1)
12. Azerbejdžan AySel & Arash - "Always" (8/1)
13. Grčka Sakis Rouvas - "This is our night" (5/2)
14. Litvanija Sasha Son - "Love" (33/1)
15. Moldavija Nelly Ciobanu - "Hora din Moldova" (40/1)
16. Albanija Kejsi Tola - "Carry me in your dreams" (66/1)
17. Ukrajina Svetlana Loboda - "Be my Valentine" (8/1)
18. Estonija Urban Symphony - "Rändajad" (14/1)
19. Holandija "The Toppers" - "Shine" (125/1)

* U zagradi su kvote za pobedu u polufinalu, kladionica "Vilijam Hil"