Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: Ljubav i prevara

  1. #1
    Administrator
    Datum registracije
    02.01.2005
    Poruke
    2.287

    Podrazumevano Ljubav i prevara

    Prekjuce u raspravi sa dvojicom sugovornika muskoga spola dodjosmo do zakljucka da je pojam ljubavi drugaciji za svakoga.
    Neki od nas to vide na ovaj, a drugi opet na onaj nacin.
    Ljubav se jel' ne moze opisati u smislu vidljive logicne pojave. Ali se nacin ispoljavanja ljubavi i "nosenja" sa istom itekako moze pripisati nekim faktorima koji su vezani za covjeka, njegov razvoj, zrelost itd.

    I onda mi pade na pamet pitanje jednog od mojih prijatelja uzeg kruga o priznanju prevare.
    Pa zapitah svoje sugovornike sto to u stvari znaci.

    Pitam i vas, sta znaci ta prevara u ljubavi?
    Otici sa drugom osobom u krevet?
    Iznevjeriti necija ocekivanja?
    Ne biti tu kada si potreban?
    Moj prijatelj veli da se ne bi mogao nositi sa tim da ga djevojka "prevari" a pod tim podrazumjeva da se upusti u nekakav intiman odnos sa drugom osobom.
    Za njega, tu bi bio kraj.


    Sta je to neoprostivo?

  2. #2
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Pa kao sto si vec rekla svaka osoba ima svoje vidjenje,kako o ljubavi,tako i o prevari!

    Kada je rijec o prevari u ljubavi,postoji ona fizicka i emocionalna..
    i jedna i druga bole,ali ja mislim da je lakse oprostiti fizicku(pod uslovom da te partner voli)..znam mnogi bi rekli,ako voli,ne bi onda prevario,ali svi mi ponekad grijesimo..samo nismo svi spremni da oprastamo..

    Ako postoji obostrana jaka ljubav sve se moze oprostiti,naravno pod odredjenim uvjetima..

    Neoprostivo bi bilo ako se prevara stalno ponavlja...
    ............

  3. #3
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Iznevjeriti necija ocekivanja?
    Ne biti tu kada si potreban?
    Ja licno smatram da ovo ne spada u prevaru..jer neko moze ocekivati od tebe vise nego sto si ti u stanju da ispunis,tu je onda krivica do suprotne strane..
    A isto tako,ne biti tu kada si potreban,nije prevara,osim ako nikada nisi tu kada te partner treba..onda bi to moglo da se smatra da ne zelis da budes tu za njega kada te treba..a ako iskreno volis normalno da ces se truditi da budes tu za njega..
    ............

  4. #4
    Administrator
    Datum registracije
    02.01.2005
    Poruke
    2.287

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nela Pogledati poruku
    Pa kao sto si vec rekla svaka osoba ima svoje vidjenje,kako o ljubavi,tako i o prevari!

    Kada je rijec o prevari u ljubavi, postoji ona fizicka i emocionalna..
    i jedna i druga bole, ali ja mislim da je lakse oprostiti fizicku (pod uslovom da te partner voli)..
    Evo znaci da smo se Nelice slozile da je pravara za svakoga razlicita. Kod nekoga je to pogled, kod nekoga dodir, kod nekoga se moze preci i preko fizicke prevare ali ne preko "moralne" i sl.

    Ovo sto sad zelim reci je sa moje tacke gledista.
    Kako vidimo, prevara ide postepeno.. pa se iz tog razloga prvo navodi pogled, pa onda slusanje, pa govor, dodir...pozuda i onda naravno fizicka prevara.
    Covjeku je propisan njegov udio u bludu kojeg ce svakako uciniti. Blud ociju je pogled, blud usiju je slusanje, blud jezika je govor, blud ruke je njen dodir i blud noge je njen korak. Srce zudi i prizeljkuje, a spolni organ to potvrdjuje ili negira.
    Od svega navedenog, jedino pogled, koji je u danasnje vrijeme toliko rasprostranjen i utemeljen u drustvene zajednice kao banalna pojava, da bih mogla zanemariti.
    Sve ostalo je prevara koja narusava ljubav i cistocu osjecaja koji je sacinjavaju.
    U vremenu u kojem zivimo, mi vecinom zanemarujemo sve ove puteve koje vode tom cinu, i pricamo samo o datoj posljedici.
    Sve sto vodi do fizicke prevare je isto prevara, od samog pogleda pa nadalje.

    Eh sad, sasvim drugo pitanje je sta mi mozemo od toga oprostiti. Ja cu pogled zanemariti, jer se djelimicno prilagodjavam okruzenju u kojem se nalazim, ali pogled je isto prevara. LJubav je samo lijepa ako je sacuvana ovih djela i njihovih posljedica, iako je to vecinom nemoguce sprijeciti u cjelini.
    Oprost je sirok pojam, ali sam misljenja da covjek samo djelimicno oprasta... onoliko koliko je potrebno da se veza nastavi. Posljedica prevare, bilo kakve prirode da je ona, uvijek ostavi tracak tuge na ljudsko srce.

    U koju vrstu prevare trebamo svrstati Adama i Evu ili Adema i Havu?
    Prevara od pamtivjeka?

  5. #5
    Banned
    Datum registracije
    15.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano

    prevara??
    ne mora znaciti da mi svog partnera ne volimo ako ga prevarimo!!
    nesto nam nedostaje u odnosu sa njim!!
    mozda je grub a mi volimo njeznosti?!
    mozda nema vreme za nas?!
    ili jednostavno je takav da ga bes ,voli te ali nezna to pokazati
    e za mene to je prevara ,naravno ali vecina nas tome pribjegava,cesto!
    zasto ako volimo svog partnera?
    pa odgovor je jasan.. samo to nam nije dovoljno!!

    i da...
    mozes nekoga voljeti i dusom i tjelom i u jednom trenutku slabosti pokleknuti pred ljepotom necega novoga i za vas uzbudljivoga ....

  6. #6
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Hm..mislim da se to desi coveku neplanirano bez obzira kako veza izgledala e sad normalno jos lakse ako je veza klimava..u sustini gde je jedna ljubav drugoj mesta nema al ako ta ljubav nije jaka il obostarana normalno zacas zapadnes u iskusenje..u biti prevaris samo sebe jer nikog drugog u tome ne mozes prevariti...i nema tu opravdanja veza ovakva ili onakva partner ovo il ono..nije niko toliko naivan da ne vidi ni toliko mocan koliko pokaze mozda...

    Za moj pojam je prevara stupiti u intimni odnos sa drugom osobom...

    Oprostiti?! Mislim da se retki mogu nositi s tim da oproste..al u biti sve je oprostivo...Cak je i postenije na neki nacin ako osoba kaze stalo mi je do tebe al ne mogu bez sexa pa napravis od toga sta zelis..vec da gledas dok te laze zapostavlja i sl...s druge strane ako zelis da zadrzis partnera a svestan si da on ne bi podnio priznanje je nesto drugo...

  7. #7
    Administrator
    Datum registracije
    02.01.2005
    Poruke
    2.287

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zvuk tisine Pogledati poruku
    prevara??
    ne mora znaciti da mi svog partnera ne volimo ako ga prevarimo!!
    nesto nam nedostaje u odnosu sa njim!!
    mozda je grub a mi volimo njeznosti?!
    mozda nema vreme za nas?!
    ili jednostavno je takav da ga bes ,voli te ali nezna to pokazati
    e za mene to je prevara ,naravno ali vecina nas tome pribjegava,cesto!
    zasto ako volimo svog partnera?
    pa odgovor je jasan.. samo to nam nije dovoljno!!

    i da...
    mozes nekoga voljeti i dusom i tjelom i u jednom trenutku slabosti pokleknuti pred ljepotom necega novoga i za vas uzbudljivoga ....
    Ti znaci polazis od sebe i onoga sto ti zelis a ne od toga sta je njegova potreba? U biti cu uvijek traziti da sam ja zadovoljna a sad sto moje zadovoljstvo moze da se podudara ili razilazi sa njegovim zadovoljsvom je ovdje problem. Drugim rijecima, bice momenata kada ce mene zadovoljavati njegovo zadovoljstvo a samim tim desi ce se druga situacija, gdje cu ja opet izabrati za moju stranu.


    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki Pogledati poruku
    Za moj pojam je prevara stupiti u intimni odnos sa drugom osobom...
    Oprostiti?! Mislim da se retki mogu nositi s tim da oproste..al u biti sve je oprostivo...Cak je i postenije na neki nacin ako osoba kaze stalo mi je do tebe al ne mogu bez sexa pa napravis od toga sta zelis..vec da gledas dok te laze zapostavlja i sl...
    Znaci... Pored toga, i ako me prevari, nebitno od nivoa prevare, ja ga necu prestati voljeti. Najvise sto mogu da uradim je da poduzmem odredjene korake koje ce biti u skladu sa nivoom prevare.

  8. #8
    Administrator
    Datum registracije
    02.01.2005
    Poruke
    2.287

    Podrazumevano

    Ljudi su egoisticni. Sve sto radimo, radimo samo za sebe. Razlika je samo koliko duboko to treba da trazimo.

  9. #9
    Administrator
    Datum registracije
    02.01.2005
    Poruke
    2.287

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nela Pogledati poruku

    Kada je rijec o prevari u ljubavi, postoji ona fizicka i emocionalna..
    i jedna i druga bole, ali ja mislim da je lakse oprostiti fizicku (pod uslovom da te partner voli).
    Neoprostivo bi bilo ako se prevara stalno ponavlja...
    Nela vecim dijelom sam tvoj istomisljenik.
    Moralna prevara je za mene gora od Fizicke prevare. Za fizicku prevaru ako ga zaista Volim i mogla bih mozda oprostiti ali za moralnu NE!
    O kojoj vrsti prevari mislim?
    Pa svaka prevara u bilo ko'm smislu mog partnera je za mene prevara. Svjesno ili nesvjesno, naime... koketiranje, slatki mali dodir po ruci, licu sa nekim ko nije njegov partner, sakrivanje svojih osjecanja prema nekome drugome itd.. ima zaista nebrojeno primjera. Ako ima potebu da to radi, znaci da mu onda zaista nije dobro samnom, i da zavarava i sebe i mene. Takva veza je osudjena na propast i to se vidi u samom pocetku kod osobe kako razmislja i na koji nacin reaguje te samo produzavanje toga je samo patnja.
    Smatram da Ljubav i Prevara ne idu jedno sa drugim. I ako jesam inace prilicno tolerantna,.... mada mi se opet cini da bih i tako nesto jednom mogla oprostiti... al' ne d'o Bog da mi se desi. Uh!

  10. #10
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    I ako jesam inace prilicno tolerantna,.... mada mi se opet cini da bih i tako nesto jednom mogla oprostiti... al' ne d'o Bog da mi se desi. Uh!
    Niko od nas ne bi volio da dozivi tako nesto..ali covjek nikada ne moze znati kako bi zaista reagovao na tako nesto sve dok se ne nadje u takvoj situaciji..
    Mozemo mi govoriti i ovako bih ili onako,oprostila bih ili ne bih..ali istinsku reakciju bilo koga mozes znati tek kada mu se to dogodi..
    Postoje mnogi faktori koji bi uticali na odluku prevarene osobe da li da oprosti ili ne..

    Mislim da bi prije bilo kakve odluke trebalo dobro sagledati sve i dobro razmisliti pa tek onda odkuciti..oprostiti ili ne..
    ............

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •