Ljetnu estradnu monotoniju prekinuo je medijski rat između dvije folkerke – Jelene Karleuše i Seke Aleksić.



Ove dvije pjevačice nedavno su se upustile u žestoko prepucavanje po domaćim tabloidima. Koliko je naizgled bezazleno međusobno "pljuckanje" postalo ozbiljno svjedoči i to da je Karleuša, u devetom mjesecu trudnoće, riješila da presavije tabak i pravdu potraži na sudu izazvana Sekinim odgovorom na pitanje da li je pročitala šta je Karleuša izjavila o njoj: "Aaa, to je ona što je zovu 'nema se, ne može se'!".

"Izgleda da je konačno Cecu ostavila na miru, ali je zato sad meni najahala na grbaču. Umesto da sprema benkice i mužu kuva ručkove, ona se bavi Sekom Aleksić. S jedne strane, simpatično mi je što je žena opsednuta mnome, a s druge strane, nije mi jasno zašto se ne posveti sebi i svojoj porodici. Do kada će je više izjedati ljubomora?! Kada će već jednom prestati da se bavi koleginicama?", izjavila je Seka jednom nedeljniku. Pored ovoga, smeđokosa folkerka rekla je još i to da se, za razliku od Jelene, ona "ne kiti tuđim perjem i ne proziva koleginice samo da bi dospela na naslovnu stranu". "Iza sebe imam mnogo solističkih koncerata, a ona ni jedan jedini! A naziva sebe pevačicom decenije! Da nije žalosno, bilo bi smešno. Treba da je bude sramota što se uopšte usuđuje da pljuje velike zvezde", dodala je Seka. Zbog ovih izjava JK je riješila da tuži Aleksićevu, što je i potvrdila. "Da, tužila sam tu individuu. Mučno mi je više da gledam kako razni likovi dobijaju prostor u novinama blateći moje ime. Zgađena sam primitivizmom i bezobrazlukom dotične, ali to je samo njena bruka. U devetom sam mesecu trudnoće, nemam nameru da se po novinama prepucavam s tragičnim likovima, kojima svi znaju sramotnu prošlost, poreklo i obrazovanje. Takvim likovima bavi se moj advokat. Neka sada svoje frustracije i komplekse pokazuje na sudu, gde će biti kažnjeni za svaku reč protiv mene", poručila je JK.