Prava sahrana pjevača biće upriličena 29. avgusta, na datum kada bi Majkl Džekson napunio 51 godinu.



Otac kralja popa Džo Džekson najavio je da će njegov sin konačno biti sahranjen na groblju Forest Lon, više od dva mjeseca nakon što je umro pod još uvijek nerazjašnjenim okolnostima.

"Sahrana će biti privatan, porodični događaj, bez prisustva medija", rekao je stariji Džekson (80).

Istraga oko smrti kralja popa i dalje traje, a zvanični uzrok smrti trebalo bi da bude poznat do kraja nedelje, kada će biti objavljeni rezultati treće autopsije.

Nezvanični izvori bliski istrazi kao glavnog osumnjičenog navode doktora Konrada Mareja, koji je navodno kralju popa ubrizgao anestetik neposredno prije smrti.

Doktor Marej, koji se nije pojavljivao od smrti pjevača, obratio se javnosti u poruci postavljenoj na video servis YouTube.

"Želim da se zahvalim svima koji su mi slali poruke podrške u ovim teškim trenucima. Zbog svega što se dogodilo, plašio sam se da odgovaram na pozive ili e-mail poruke", kaže Marej.

"Policiji sam rekao istinu, učinio sam sve što sam mogao, i nadam se da će ta istina izaći na vidjelo", zaključio je on.

Porodica Džekson odaće poštu Majklu prvim u nizu koncerata koji bi veličali njegovu karijeru i život. Koncert će biti održan u jednom zamku u Beču, a brat Džermejn Džekson objasnio je da je ta lokacija odabrana jer je Majkl "obožavao zamkove".