Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 64

Tema: ABORTUS

  1. #41
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milkica_1 Pogledati poruku
    MOLBA ZACETOGA DJETETA


    Nemoj me ubit majko
    ja nisam nizasta kriva
    nemoj me ubit majko
    jer ja sam ti vec ziva.

    Nemoj me ubiti majko
    pusti me da zivim
    da mogu da te gledam
    i da se tebi majko divim.

    Nemoj me ubiti majko
    jer ja tebe vec volim
    Bog je mene stvorio
    njemu zelim da se molim
    jer on me je vec volio.

    Nemoj me ubiti majko
    zelim vidjeti svjetlo dana
    nemoj me ubiti majko
    ostat ce ti na dusi rana.

    NEMOJ ME UBITI MAJKO
    Bas sam se najezila...sta je tek sa onima koje su ucine tako nesto pa procitaju ovo....?!

    Ja mislim da takve osobe to uvjek nose na savjesti i kao sto dio ovog teksta kaze.."nemoj me ubiti majko ostat ce ti na dusi rana"..vjerovatno imaju neki oziljak na dusi ....
    ............

  2. #42
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Da..mislim da im nije lako jer dosta zena pocini to u ranoj mladosti ne poznavajuci rec Boziju,to je najveci greh koji zena moze uciniti..Sacuvaj nas Boze tog greha..

    Svestenik kad se ispoveda obavezno pita jel bilo pobacaja ili abortusa,skoro sam dozivela jedan razgovor na temu abortusa i pricesca jer pitao je Svestenik doticnu osobu dal je abortirala ..iskreno mu je odgovorila da jeste jednom al meni je posle rekla da se uopste nije nadala tog pitanja kao ono u smislu sta on ima nju to da pita.Rekla sam joj budi srecna sto te je pitao i pokaj se za taj svoj greh koliko mozes.Naime cinjenica je da zene koje abortiraju nekako im se deci koje zive na ovoj zemlji dogode lose stvari a mislim bas na osnovu toga,jer negde sam procitala "abortiraj al ne postoji garancija da ce ovoj deci sto ih imas biti dobro" opet kazem nije Bog taj sto kazni al imati strahopostovanje pred Bogom kroz ovo sto sam navela moze spreciti osobu da ne ucini tako zlo delo jer i ja bih dosta stvari ucinila u zivotu al znam da bih time povredila i razalostila Boga i ako nisam svetica al Hvala Bogu nisam abortirala niti bih mogla,zacece dolazi s Bozijom voljom.

    Citala sam skoro knjige zivot princeze Sultane (ime Sultana)..opisana je njena majka pred smrt i to kako su joj se ukazala njena dva deteta koja puzu na onom svetu cekajuci nju da im dodje,tako isto i te nezne male duse zive na onom svetu ne ugledajuci svetlost ovozemaljskog zivota.Pitam se neki put dal su ljudi svesni te cinjenice...ljudi bivaju osudjeni za ubistvo i provedu zbog toga dobar deo svog zivota u zatvoru a zene koje abortiraju setaju se slobodno kao da je to najnormalnija stvar na svetu a u stvari to je po mom misljenju ravnu ubistvu pa i gore.

    Slusala sam bas pred Bozic gde Svestenik apeluje na taj strasni greh sa primerom kako su bracni drugovi imali 4 kcerke,zeljno ocekivajuci peto gde je lekar pogresio na ultrazvuku i rekao da je zensko na sta su se oni odlucili prekinuti trudnocu a posto je beba bila vec velika,posle tog takvog pobacaja videli su da je nosila musko: Onda su osetili toliku zalost i toliko pokajanje dolazivsi redovno u Crkvu i moleci se za svog malisanai svoju dusu.Deca su Bozije davanje i Bozija radost!

  3. #43
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nela Pogledati poruku
    Bas sam se najezila...sta je tek sa onima koje su ucine tako nesto pa procitaju ovo....?!

    Ja mislim da takve osobe to uvjek nose na savjesti i kao sto dio ovog teksta kaze.."nemoj me ubiti majko ostat ce ti na dusi rana"..vjerovatno imaju neki oziljak na dusi ....
    ovo sam cula jutros na radiju i vjeruj meni su suze isle i odma sam morala to da napisem na forumu u ovoj temi jer to u biti i jeste to,o Boze prosvjetli sve zene ovoga svijeta i ne dozvoli im da cine tako nesta,oprosti svim zenama koje su to vec ucinile
    moj spasitelj__________________________

  4. #44
    Senior Member joopa avatar
    Datum registracije
    25.01.2009
    Lokacija
    gdje me zivot odnese
    Poruke
    366

    Podrazumevano

    E NI TOJ KOJA JE NAPRAVILA PET ABORTUSA NIJE LAKO NI TI CE BITI A BOGAMI NECE NI MIRNO ZIVETI ALI SVAKO IMA PRAVO NA SVOJ ODABIR PA TAKO I ONA,ali to nije normalno nikako ubijati decu a zastite ima koliko ti srce zeli i to kakve god hoces...............
    Drugi neće doći u iskušenje da viču ako im se obraćaš šapatom

  5. #45
    Banned
    Datum registracije
    15.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano

    Ne opravdavam takve postupke..ali nekada se mora i to..
    Koliko ima slucajeva zlostavljanja..pa nece kcer da rodi ocevo dijete jer je ostala trudna dok je zlostavljao..to je smrtni grijeh mada ima slucajeva da se djevojka odluci da rodi..moje misljenje tu je da je ona psihicki labilna..
    Ili nemora biti od oca,slucaj silovanja,na sve strane toga ima..i porastao procenat silovanja godisnje u svijetu za nekih 35%..
    Djevojka trudna nakon silovanja..Uzasno i bolno..psihicko ubijanje za nju..a djete kakvo moze biti..
    Istrazivanja su dokazala da djeca zaceta u toku silovanja su mentalni bolesnici,nisu za zivot u svijetu..da mogu krenuti stopama svog takozvanog oca..uzasno..
    bolje onda i abortus u takvim slucajevima..
    A ima raznih situacija u kojima je abortus opravdan i potreban..
    Nadam se da se slazete sa ovim..?!!

  6. #46
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Jaoo tesko za razmisljanje..ta su deca zaceta u grehu ne iz ljubavi..ne znam sta da kazem...

  7. #47
    Banned
    Datum registracije
    15.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano

    Hmm ja nebih abortirala dijete zaceto iz ljubavi...

  8. #48
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Ja ne bih uopste..Bozija je volja zacetak deteta...

  9. #49
    Senior Member Daliborce avatar
    Datum registracije
    17.05.2008
    Poruke
    4.611

    Thumbs down

    1 hej zenim se
    2 zbilja?
    1 da zenim se
    2 zaljubljen a?
    1 ne
    2 ona je trudna

    kod nas je takav mentalitet, dete je pred sve, dete je najdrago nesto, najmilo, nevino....angeo....

    bas mi je zao za abortus, ali ja bi najstrogo kaznjivao abortus, protivzakonski bi bio, odgovarace za ubojstvo

  10. #50
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zvuk tisine Pogledati poruku
    Ne opravdavam takve postupke..ali nekada se mora i to..
    Koliko ima slucajeva zlostavljanja..pa nece kcer da rodi ocevo dijete jer je ostala trudna dok je zlostavljao..to je smrtni grijeh mada ima slucajeva da se djevojka odluci da rodi..moje misljenje tu je da je ona psihicki labilna..
    Ili nemora biti od oca,slucaj silovanja,na sve strane toga ima..i porastao procenat silovanja godisnje u svijetu za nekih 35%..
    Djevojka trudna nakon silovanja..Uzasno i bolno..psihicko ubijanje za nju..a djete kakvo moze biti..
    Istrazivanja su dokazala da djeca zaceta u toku silovanja su mentalni bolesnici,nisu za zivot u svijetu..da mogu krenuti stopama svog takozvanog oca..uzasno..
    bolje onda i abortus u takvim slucajevima..
    A ima raznih situacija u kojima je abortus opravdan i potreban..
    Nadam se da se slazete sa ovim..?!!
    ja se ne slazem,istina da ima svega danas,svakakvih slucajeva ali ipak nemamo pravo ubiti,ako je silovana nije to njen grijeh a niti grijeh zacetoga djeteta,njen grijeh je ubiti,a svako odgovara za svoj grijeh
    moj spasitelj__________________________

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •