Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 64

Tema: ABORTUS

  1. #31
    Senior Member lujka018 avatar
    Datum registracije
    14.04.2005
    Lokacija
    austrija (vbg) - NIS
    Poruke
    630

    Podrazumevano

    MercedesRulezzz stvarno si pametan decko *stolz bin*

    mislim stvarno ne razumem sta je tu tesku da gutas svaki dan jednu tableticu(dobro ja sam uvek s´tim imala problema,zato sto volim da zaboravljam) ali ipak ima kondomi, flasteri, spiralle itd. da ne nabrojavam bas sve....bolje mi je da se stitim kako treba nego da uprapastim svoj zivot i da se kajem celog zivota sto sam bila toliko glupa guska........
    i ja ne volim toliko kondome ali ima toliko mogucnosti.......

  2. #32
    Senior Member bubica_3 avatar
    Datum registracije
    03.11.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.498

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lujka018
    MercedesRulezzz stvarno si pametan decko *stolz bin*

    mislim stvarno ne razumem sta je tu tesku da gutas svaki dan jednu tableticu(dobro ja sam uvek s´tim imala problema,zato sto volim da zaboravljam) ali ipak ima kondomi, flasteri, spiralle itd. da ne nabrojavam bas sve....bolje mi je da se stitim kako treba nego da uprapastim svoj zivot i da se kajem celog zivota sto sam bila toliko glupa guska........
    i ja ne volim toliko kondome ali ima toliko mogucnosti.......
    sve je to ok stvo si rekla sto se zastite tice ali spiralu smeju da stavljaju samo one koje su se poradjale a nemaju ranu na grlicu materice ili nekih drugih komplikacija
    Bice nam dobro svremena na vreme
    al samo nemoj da se zaljubis u mene
    ne mesaj ljubav ljubav nema nista s tim
    ja samo zelim dobro da se zabavim

  3. #33
    Senior Member lujka018 avatar
    Datum registracije
    14.04.2005
    Lokacija
    austrija (vbg) - NIS
    Poruke
    630

    Podrazumevano

    da u pravi si,ali ima sada neke nove spirale, moja drugarica koja tek treba da napuni 17 godine je stavila tu neku novi spiralu....sve zavisi treba da se poprica sa ginekologim zavisi od svake zene,sta ti preporuci ginekolog...ali oni stvari sto si nabrojala to jeste normalno tako[/quote]

  4. #34
    Guest

    Podrazumevano

    Evo da vam dam par info sa strane medicine...najpre ne moze svaka zena da uzima anti bebi pilule...jer kod nekih moze da izazove sterilitet a kod drugih recimo ne funkcionise...kao trece one koje ih koriste smeju da ih uzimaju samo u odredjenom vremenskom periodu znaci sa pauzama...dalje...sto se spirale tice postoje stavljaju ih zene koje su recimo zavrsile svoje materinstvo..nece da radjaju vise dece pa u takvim slucajevima se opredeljuju za to..s tim sto ima onih koje ne zele da uopste radjaju pa ih stave kao devojke...u svakom slucaju ne znam zasto postoji zabluda da se spirala stavlja i skida jer je to besmislica ako se makar malo u to razumete..to vam je kao da izvadite oko pa ga za pola sata vratite...dakle sto se ove dve stvari tice devojke budite informisane i pazljive

  5. #35
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano Re: ABORTUS

    Citirati Originalno postavljeno od maca
    djevojke, sta mislite o tome. Imam drugaricu, koja je hodala sa momkom pet godina i dok je bila sa njim, imala je pet abortusa. Nezamislivo ali istina...
    Kako gledate na to i kad bi kod vas to doslo u obzir???
    Hm, pa ta tvoja drugarica je najblaze receno "NEobavestena", (kao premijer Kostunica)...Mozda da joj kazes da u danasnje vreme postoji nesto sto se zove "zastita od nezeljene trudnoce".
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  6. #36
    Senior Member maca avatar
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    7.510

    Podrazumevano

    jeste uzimala pilule; samo navodno joj "udarale na psihu" ... kao onaj fazon; ljuta, razdrazena bla bla ... ljudski fenomen ...

  7. #37
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    To je po mom misljenju ubistvo.Skroz sam protiv toga, cak i ako beba nije "pozeljna" ima mnogo nacina da joj bude dobro posle rodjenja.Ako je abortus iz zdravstvenih razloga to je nesto drugo.

  8. #38
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od maca Pogledati poruku
    djevojke, sta mislite o tome. Imam drugaricu, koja je hodala sa momkom pet godina i dok je bila sa njim, imala je pet abortusa. Nezamislivo ali istina...
    Kako gledate na to i kad bi kod vas to doslo u obzir???
    Pet puta ubiti ljudsko bice,s kojim pravom neko to radi doista mi nije jasno,gdje misli poslije smrti,dali uopce takva osoba ima dusu,kako li spava bas se nesta mislim,cisto sumnjam da ima dusevni mir i lijepe snove sa toliko ubistava na dusi,ne opravdavam niti jedan abortus a gdje je pet puta,pa ako je Bog zamislio da dijete treba da dodje na svijet on mu je zacrtao i put kojim ce ici,znam sigurno da ga nebi ostavio da umre od gladi,ama ljudi moji ne ubijajte bez potrebe nevina ljudska bica,kako vas dusa ne boli i pomisliti da nekome oduzmete pravo na zivot,pa samo se postavite u taj polozaj da je vas neko ubio i prije no sto ste ugledali svjetlo ovoga svijeta ajme Boze ovo je meni za zgrazanje,Boze oprosti im jer ne znaju sto cine
    moj spasitelj__________________________

  9. #39
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Kao prvo da kazem ja sam PROTIV abortusa...

    a sad zelim da prokomentarisem ovu recenicu..

    u svakom slucaju ne znam zasto postoji zabluda da se spirala stavlja i skida jer je to besmislica ako se makar malo u to razumete..
    ne znam zasto neko komentarise nesto ako se u to ne razumije..a vidim da djevojka koja je ovo napisala nema pojma o tome i da je ona u zabludi..
    ..ja kao zdravstveni radnik kroz skolu sam ucila o svim kontraceptivnim sredstvima,pa tako i o spirali...
    Naravna stvar da se spirala "stavlja i skida"..cak sta vise mora da se skida,tj.da se mijenja..sve zavisi od roka ..a rok im je od godinu do pet godina max....i jos sto je doticna osoba napisala..da spiralu stavljaju zene koje vise nikada nece radjati..i to nije istina...zena moze da stavi spiralu i nako odredjenog vremena kad pozeli dijete moze da je izvadi(postoje slucajevi da zena koja ima spiralu zatrudni..to znaci da spirala ne ostavlja zenu sterilnom)..
    ............

  10. #40
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    MOLBA ZACETOGA DJETETA


    Nemoj me ubit majko
    ja nisam nizasta kriva
    nemoj me ubit majko
    jer ja sam ti vec ziva.

    Nemoj me ubiti majko
    pusti me da zivim
    da mogu da te gledam
    i da se tebi majko divim.

    Nemoj me ubiti majko
    jer ja tebe vec volim
    Bog je mene stvorio
    njemu zelim da se molim
    jer on me je vec volio.

    Nemoj me ubiti majko
    zelim vidjeti svjetlo dana
    nemoj me ubiti majko
    ostat ce ti na dusi rana.

    NEMOJ ME UBITI MAJKO
    moj spasitelj__________________________

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •