Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 21

Tema: Nesto lepo...

  1. #11
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Šta sam radio, sve ove godine?
    O cemu pjevao, trideset ljeta?

    Prvih deset – o ljubavi.
    O ljubavi – drugih deset.
    I još deset – o ljubavi.

    Kako je nemam, o ljubavi pjevao.
    Kad se, natren, dogodi, ljubav slavio.

    Podari mi, Boze, još koji dan i godinu
    – da o ljubavi jednu pjesmu skrojim.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  2. #12
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    U jedno toplo veèe, pred kraj leta, dao si mi prvi osmeh. To je videla reka svojim sjajnim okom, koje je po njoj plovilo, i kraj koje smo šetali.
    Da li sam ti tada bila zaista draga?
    A ja sam ti dala stotinu drugih osmeha.

    Možda ti je i to malo bilo?

    U jedno toplo podne, pred kraj leta, kad su umirali žuti, ostareli suncokreti i mirisali teško, ti si se opio njihovim mirisom i poljubio mi kosu.
    Da li sam ti zaista tada bila draga?
    A ja sam ti po stotinu jutara slala po stotinu poljubaca.

    Možda ti je i to malo bilo?

    I jednom u poèetku jeseni poklonio si mi svoje srce samo za jedan dan, za lepi, setni septembarski dan.
    A ja sam ti dala svoje srce zauvek. Htela sam ti ih dati još stotinu; ali sam imala svega jedno, malo, nesreæno srce.

    Da li ti je ono dosta, dragi?
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  3. #13
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Paulo Koeljo

    Jedanaest minuta

    Iz Marijinog dnevnika

    Kad sretnemo nekoga i zaljubimo se, imamo utisak da je èitav svemir s tim u saglasnosti; danas sam se u to uverila pri zalasku sunca. Meðutim, ako nešto krene naopako, ne preostaje više ništa! Ni èaplje, ni muzika u divljini, ni ukus njegovih usana. Kako je moguæe da tako naglo išèezne sva lepota koja je domalopre bila tu?

    Život je vrtoglavo brz; može u deliæu sekunde da nas baci s nebeskih visina u najdublje dubine pakla.


    ***
    Moj cilj jeste da spoznam ljubav. Znam da sam, dok sam volela, živela punim životom, i znam da sve ono što sada imam, koliko god zanimljivo izgledalo, ne uspeva da me prene iz mrtvila.

    Ali ljubav je strašna: gledala sam svoje prijateljice kako pate, i ne bih želela da i mene to zadesi. One koje su se ranije podsmevale meni i mojoj nevinosti, sada me pitaju kako uspevam tako vešto da vladam muškarcima. Na ta pitanja se samo smešim i æutim jer znam da je lek gori od samog bola: jednostavno, ne zaljubljujem se. Svakim danom sve jasnije uviðam koliko su muškarci slabi, nestalni, nesigurni, nepredvidivi...

    Èak su mi i oèevi nekih mojih drugarica predlagali ono što sam redovno odbijala. U prvo vreme bila sam preneražena, ali sad smatram da je to deo muške prirode.

    Iako je moj cilj da otkrijem suštinu ljubavi, i premda patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce, uviðam da oni koji su dotakli moju dušu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje duše.


    ***
    Sve mi govori da sam na pragu jedne pogrešne odluke, ali i greške su naèin postupanja. Šta svet od mene oèekuje? Da se ne izlažem opasnostima? Da se vratim tamo odakle sam došla, ne usuðujuæi se da kažem životu "da"?

    Veæ sam pogrešno postupila kad sam imala jedanaest godina, i kad mi je jedan deèak zatražio da mu pozajmim olovku; od tog trenutka shvatila sam da èesto ne postoji druga prilika; bolje je prihvatiti darove koje nam nudi svet. Razume se da je to opasno, ali zar je manje opasno od saobraæajne nesreæe koja je mogla da se desi mom autobusu, kojim sam èetrdeset osam sati putovala dovde? Ako treba nekom ili neèemu da budem verna u životu, pre svega moram biti verna sebi. Ako tražim istinsku ljubav, treba prethodno da se zasitim svih onih osrednjih ljubavi koje sam sretala. Ono malo iskustva koje sam stekla u životu nauèilo me je da niko nièim ne gospodari, da je sve iluzija - a to važi kako za materijalna dobra tako i za duhovne vrednosti. Ko je makar jednom izgubio nešto što je imao a smatrao svojim neotuðivim posedom (što se meni veæ bezbroj puta desilo), shvati da mu zapravo ništa ne pripada.

    I ako mi veæ ništa ne pripada, nemam nikakve potrebe da gubim vreme baveæi se onim što nije moje; bolje je da živim kao da je danas prvi (ili poslednji) dan mog života.


    ***
    Ljubav ne može da se vodi u svako doba. Postoji skriveni sat u svakome od nas, i da bi se vodila ljubav kazaljke sata obe osobe treba da pokazuju isti èas u isto vreme. To se ne dešava svakodnevno. Onome ko voli nije potreban seks da bi se oseæao lepo. Dve osobe koje su zajedno, i koje se vole, treba da izjednaèe svoje satove, strpljivo, uz igre, i "pozorišne" predstave , sve dok ne shvate da je seks mnogo više od susreta; to je "zagrljaj" u genitalnom delu tela.


    ***
    Ljubav nije u drugome, veæ u svakom od nas i mi je sami u sebi budimo. Meðutim, da bismo je probudili, potreban nam je drugi. Univerzum jedino ima smisao ukoliko imamo nekoga s kim æemo deliti svoja oseæanja.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  4. #14
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Zelja


    Ja imam snove...
    u njima si ti.
    Ja imam zelju...
    zelim te ljubavi.
    Ja imam snage za nas da se borim.
    Ja imam razlog,
    jer te ludo VOLIM!!!
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  5. #15
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    DIVNO JE, LJUBAVI, ZNATI

    Divno je, ljubavi, znati da si ovdje u noci,
    nevidljiva u svom snu i ozbiljno osamljena
    dok rasplicem svoje brige
    kao mreze zapletene.

    Odsutno, tvoje srce plovi snovima,
    ali tijelo ti dise tako napusteno,
    trazeci me uzalud, dopunjujuci moj san
    kao biljka sto se udvostrucuje u seni.

    Uspravna, bit ces druga sto ce zivjeti sutra,
    ali od onih granica izgubljenih noci,
    od ovog biti i ne biti u kojem se nalazimo

    nesto ostaje i vodi nas svjetlu zivota
    kao da je pecat sjene obiljezio
    vatrom svoja tajnovita stvorenja.



    Pablo Neruda
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  6. #16
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Jednom davno, sva ljudska osećanja i svi ljudski kvaliteti našli su se na jednom skrivenom mestu na Zemlji.
    Kada je Dosada zevnula treći put, Ludost je, uvek tako luda, predložila:
    »Hajde da se igramo zmurke!
    Ko se najbolje sakrije, pobednik je među osećanjima.»

    Intriga je podigla desnu obrvu, a Radoznalost je, ne mogavši da prećuti zapitala.:
    «Zmurke? Kakva je to igra?»
    «To je jedna igra» -započela je da objašnjava Ludost, «u kojoj ja pokrijem oči i brojim do milion, dok se svi vi ne sakrijete. Kada završim, polazim u potragu, i koga zadnjeg pronađem, taj je pobednik.»

    Entuzijazam je zaplesao, sledilo ga je Oduševljenje. Sreća je toliko skakala da je nagovorila na igru i Sumnju i Apatiju koje nikada ništa nije interesovalo.
    Ali nisu svi hteli da se igraju.

    Istina je bila protiv skrivanja, a i zašto bi se skrivala? Ionako je uvek, na kraju, svi pronaðu. Ponos je mislio da je to glupa ideja, iako ga je zapravo mučilo što on nije bio taj koji se setio da predloži igru. Oprez nije hteo da rizikuje.

    «Jedan,dva,tri...» Počela je da broji Ludost.

    Prva se sakrila Lenjost koja se, kao uvek, samo bacila iza prvog kamena na putu. Vera se popela na nebo, Zavist se sakrila u senci Uspeha koji se uz muku popeo na vrh najvišeg drveta. Velikodušnost nikako nije mogla da odluči gde da se sakrije, jer joj se svako mesto činilo savršenim za jednog od njenih prijatelja. Lepota je uskočila u kristalno čisto jezero, a Sramežljivost je provirivala kroz pukotinu drveta. Krasota je našla svoje mesto u letu leptira, a Sloboda u dahu vetra. Sebičnost je pronašla skrovište, ali samo za sebe!
    Laž se sakrila na kraju duge (laže, bila je na dnu okeana), a Požuda i Strast u krateru vulkana. Zaborav je zaboravio da se sakrije,ali to nije važno…

    Kada je Ludost izbrojala 999.999,
    Ljubav još nije pronašla skrovište, jer je sve bilo zauzeto. Ugledavši ružičnjak,uskočila je,prekrivši se prekrasnim pupoljcima.

    «Milion!»-zavikala je Ludost i započela svoju potragu.

    Prvu je pronašla Lenjost, iza najbližeg kamena. Ubrzo je začula Veru kako raspravlja o teologiji s Bogom, a Strast i Požuda su iskočile iz kratera od straha. Slučajno se tu našla Zavist, i naravno, i Uspeh, a Sebičnost nije trebala ni da se traži, sama je izletela iz svog savršenog skrovišta koje se pokazalo pčelinjom košnicom.
    Od tolikog traženja Ludost je ožednila, i tako u kristalnom jezeru pronašla Lepotu. Sa Sumnjom joj je bilo još lakše, jer ona nije mogla da se odluči za skrovište, pa je ostala da sedi na obližnjem kamenu.

    Tako je Ludost, malo po malo, pronašla gotovo sve.
    Talenat u zlatnom klasju žita, Teskobu u izgoreloj travi, Laž na kraju duge (laže,bila je na dnu okeana), a Zaborav je zaboravio da su se uopšte igrali.

    Samo Ljubav nije mogla nigde da pronađe. Pretrazila je svaki grm i svaki vrh planine i kad se već razbesnila, ugledala je ružičnjak. Zašla je među ruže, uzela suvu granu, i besna i iznemogla, počela je da udara po prekrasnim ružinim pupoljcima.

    Odjednom se začu bolan krik. Ružino trnje izgrebalo je Ljubavi oči.

    Ludost nije znala šta da učini.

    Pronašla je Pobedu, osećaj nad osećanjima, ali Ljubav je postala slepa.

    Plakala je i molila Ljubav da joj oprosti i na kraju je odlučila da zauvek ostane uz Ljubav i pomaže joj.

    Tako je Ljubav postala pobednik nad osećanjima, ali je ostala slepa, a Ludost je prati gde god da ide...

    ............

  7. #17
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    tko će me pročitati
    jednoga dana
    kad ostanu
    pjesme moje,
    nepoznate

    darujem ih vama
    obali
    i moru
    što se kao ja
    s nebom spaja

    nevidljivi trenutak
    mirno čaroban
    srećom obojan
    to je moj kutak

    šapat leptira
    i trave jauk,dok
    hodamo po njoj bosi
    rosa klizi,
    čuješ li

    sanjam,
    da sam na drugoj obali,
    s tobom i za tobom
    odlazim,
    tko će me pročitati
    jednoga dana

    možda ti...


    Preuzeto

  8. #18
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    mala priča


    Devojka je čekala avion u čekaonici jednog velikog aerodroma. Pošto je
    trebala dugo da čeka, odlučila je da kupi knjigu i da prekrati vreme do
    polaska aviona.

    Pored knjige, kupila je i paketić keksa. Sela je u čekaonicu.
    Pored nje
    bila je stolica sa keksom, a sa druge strane sedeo je gospodin, koji je
    čitao novine. Kada je ona uzela keks i gospodin je uzeo jedan keks. Ona
    se šokirala, ali ništa nije rekla. Nastavila je da čita knjigu, a u sebi
    je pomislila: ma gledaj ti ovo, da samo imam malo više hrabrosti, do
    sada bih ga već udarila. Svaki put kada je ona uzimala keks i gospodin,
    koji je sedeo pored nje, ne obazirući se uzimao je keks.

    Nastavili su tako, dok nije ostao samo jedan keks u paketiću. Devojka je
    pomislila, šta li će sada da uradi? Čovek uze taj keks i podeli ga na
    pola.

    Devojka je bila šokirana. Pokupila je svoje stvari, uzela knjigu i pošla
    u drugu čekaonicu. Našla je drugo mesto gde nije bilo nikoga pored nje.
    Kada se malo pribrala i kada je prošla bes, otvorila je torbu da vrati
    knjigu i u torbi je videla paketić keksa, koji je bio netaknut.

    Postidela se kao lopov i tek tada je shvatila da je keks, isti kao njen,
    bio od gospodina, koji je sedeo pored nje, ali koji je bez šokiranja,
    nervoze ili prepotencije podelio i svoj poslednji komad sa njom, sasvim
    suprotno od nje, koja se čak osećala povređenom u sopstvenom ponosu i
    osećanjima.





    Koliko puta smo u našem životu pojeli tuđ keks, a da toga nismo bili
    svesni i nikada nećemo saznati. Pre nego što dođe do brzopletog
    zaključka, pre nego što počnete da mislite loše, pogledajte sa pažnjom
    detalje. Vrlo često situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi
    pogled.



    U životu postoje pet stvari, koje ne mogu da se vrate:



    - kamen kada je bačen,

    - reč koja je rečena,

    - šansa koja je propuštena,

    - vreme koje je prošlo,

    - ljubav koja se ne bori

  9. #19
    Senior Member kiki23 avatar
    Datum registracije
    20.08.2007
    Poruke
    2.562

    Podrazumevano

    Prijatelj je vaša trpeza i vaše ognjište.
    Jer dolazite k njemu gladni
    i tražite od njega spokoja.
    I kad on šuti, vaše srce ne prestaje
    osluškivati njegovo srce.
    I neka vaše najbolje bude za prijatelja.
    I ako mora upoznati vašu oseku, neka
    upozna i vašu plimu.
    Potražite ga uvijek da oživite vrijeme.
    I neka u slatkoći prijateljstva bude osmijeha,
    i bude radosti.
    Jer u sitnicama srce nalazi svoje jutro
    i okrepljuje se.

    H.Gibran
    "Jer ljubav gleda srcem a ne okom;
    I baš zato Amora krilatog i lijepog,
    Slikaju s krpom na očima, slijepog." (San ljetne noći)

  10. #20
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Hvala ti sto me citas hvala sto brojis otkucaje srca i nista ne pitas... Hvala ti za oci sto me gledaju i ruke, snagu sto daju... I kosu boje zita i srce sto ne pita: Da li te volim? Nas dvoje, mi smo senke, na vetru sto stoje Hvala ti sto mogu reci: ''NAS DVOJE''.. Hvala ti sto teras me u smeh i sto me volis, ne cinis greh... Hvala ti sto cekas da dodjem, cekas da ne prodjem... Hvala ti sto dajes mi zadnji dah, sto mi razganjas strah... Hvala ti sto me ne pitas i u ovaj mah: DA LI TE VOLIM? I nemoj me ni pitati, budes li me opet sreo?! Valjda si me razumeo.

    Hvala ti sto postojis...

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •