Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Slepi pevač Darko Đekić preko noći osvojio naciju

  1. #1

    Podrazumevano Slepi pevač Darko Đekić preko noći osvojio naciju


    Slepi pevač Darko Đekić (17) je za samo jedan dan pridobio celu naciju pojavljivanjem na audiciji za nove „Zvezde Granda“ u Beogradu. Njegova interpretacija pesme „Korak do sna“ ostavila je bez daha milionski auditorijum, koji je sa suzama u očima pratio hrabrog mladića kako se bori da dosegne svoj san. “Kada sam roditeljima i braći rekao da želim da odem u Beograd na audiciju, najpre su bili u šoku, ali su me podržali. Kada sam izašao na binu, imao sam tremu i trudio sam se da to niko ne primeti, pa sam odmah zapevao. Kada sam čuo prvi aplauz iz publike, bio sam presrećan. Čuo sam da je i na ‘fejsbuku’ odmah otvorena moja fan strana i da se na ‘jutjubu’ ređaju samo pohvale. Hvala svima, ali ja bih da idem polako, pa kako bude”, otkrio je Darko u razgovoru za “Alo!”. Životna priča ovog mladića počinje u Prnjavoru, gde je rođen i gde je živeo do sedme godine. Sa roditeljima i braćom se doselio u Derventu, u kojoj je kao odličan đak završio školu za slepu decu „Budućnost“, a sa osam godina je upisao nižu muzičku školu, odsek harmonike, koju je u roku i završio. Međutim, u želji da se dalje usavršava, omeo ga je nedostatak novca. “Bila mi je velika želja da upišem srednju muzičku školu u Banjaluci, ali nažalost, nije bilo uslova da se tako nešto i ostvari. Mnoge kockice se nisu poklopile tada, ni finansije, ni literatura koju nisam mogao da dobijem kako bih ostvario svoje želje. Ali, šta je - tu je. Verujem da će posle ‘Zvezda Granda’ biti sve drugačije”, kaže Darko, koji ne gubi veru u to da će uspeti u životu uprkos hendikepu. Odmah po prvom pojavljivanju na televiziji, počela su poređenja ovog talentovanog momka sa popularnim pevačima Sašom i Dejanom Matićem, ali Darko ipak ima svoja tri asa na estradi. “Ljuba Aličić, Đani i Darko Lazić su po mom mišljenju najbolji. Volim da slušam njihove pesme i obožavam njihove glasove. Saša i Dejan Matić su sjajni muzičari, zadesila nas je ista sudbina, ali ne mogu reći da ću ja biti kao oni. Svaka njima čast, ali ja želim da budem svoj i neću nikoga da kopiram. Znam da mnogi komentarišu da me već vide u daljem takmičenju, ali ja ne bih da pričam još o tome. Naravno da imam veliku želju da se sve to ostvari, ali i ranije sam imao planove, pa se sticajem okolnosti nisu ostvarili. Nadam se da ću jednog dana uspeti, pa i doći u priliku da pevam zajedno sa moja tri favorita: Ljubom, Đanijem i Darkom".


  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    03.11.2009
    Poruke
    1

    Thumbs up Браво!

    Само напред и успех,Дарко!

Oznake za ovu temu

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •