Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Ex-YU Internet Dijaspora

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    03.03.2010
    Lokacija
    Bonn
    Poruke
    14

    Podrazumevano Ex-YU Internet Dijaspora

    Cao svima,

    zovem se Mirjana i studiram Slavistiku u Bonnu (Njemacka). Studije su skoro pri kraju i ostalo mi je da napisem magistarski rad.

    Tema mi je „Ex-Yu internet dijaspora”. Hoću da iztrazujem, kako se Ex-Yu-naordi druže na raznim „internet-communities”. Sto su njihove motivacije itd.

    Zato mi je potrebna Vasa pomoć. Netrebaju mi nikakve lične informacije, nego imam nekoliko pitanja i bilo bi super ako je neko iz ovog foruma spreman da mi odgovori. To ne treba da bude preko ovog thread-a, može i preko maila.

    Za sad nemam puno pitanja, ali dok iztrazujemm uvijek se sjetim nečega pa ću to ovdje napisati.

    Zanima me:

    1.Odkad koristite ovu stranicu i koliko često/redovno?
    2. Kako ste saznali za ovu stranicu?
    3. Zašto YuCafe, a ne neka druga stranica?
    4. Koliko dugo zivete u inostranstvu ili ste tamo rodjeni?

    Moja mail adresa je: mjosic@uni-bonn.de, tako da mi mozete i tu slati odgovore, ali naravno mozete i ovdje u Forumu pisati.

    Puno Vam hvala.
    Srdacan pozdrav
    Mirjana

  2. #2
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Pozdrav Mirjana..

    Evo ja sam spremna da odgovorim na tvoja pitanja..

    Yucafe koristim vec nekih 3-4 godine..Od prijatelja sam saznala da se tu moze skidati muzika i tako jednom kad sam usla zbog muzike vidjela sam da ima Chat..i onda sam iz radoznalosti usla i na chat,gdje sam upoznala divne osobe..Pocela sam redovno dolaziti..Nakon nekog vremena neko mi je na chatu predlozio da se registrujem i na forum i da i tu pisem,sto sam ja i prihvatila..i evo me jos uvijek tu,navratim svaki dan..osim ako sam necim sprijecena...
    Zasto Yucafe ,a ne neka druga stranica..? ..pa zato sto nemam potrebe za drugim stranicama..ovdje ima svega dovljno..Jednostavno ova stranica je postala moja svakodnevnica..navikla sam na nju,zavoljela i navikla na ljude koje tu "srecem" ..
    ............

  3. #3
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano

    Cao Mirjana,
    Bas mi je zao sto ti ne mogu pomoci,inace sam od prvog dana na ovom sajtu.Nadam se da ce ti meni drage osobe sa ovog sajta pomoci a ja cu "navijati" posto nisam iz dijaspore....
    Pozdrav!

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    03.03.2010
    Lokacija
    Bonn
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Jos jedno pitanje: Diskutuje li se ovdje manje, kako je Facebook postao popularan??

  5. #5
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Pa sad..ocito je da je ovdje manje diskusije nego ranije,ali da li je razlog facebook ili nesto drugo..ko zna..
    Moguce da je zbog toga ...
    ............

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    03.03.2010
    Lokacija
    Bonn
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    I za mene to sada nema puno smisla, posto se u grupi "yucafe" na facebooku, ali i u ostalim grupama ne diskutuje bas puno.

    Ali se ljudi dosta preko chatta, privatnih poruka i komentarisanja slika i statusa dopisuju preko facebooka, tako ja im je mozda mrsko jos i u forumima da diskutiraju.

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    03.03.2010
    Lokacija
    Bonn
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Jeli vam poznata stranica www.serbiancafe.com? Ako jeste dali je koristite odnosno zasto je ne koristite?

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •