Komšije juče oko 16.30 sati čule dva pucnja. Filip je dva dana ranije razvalio vrata da bi ušao u stan o čemu je policija bila obaveštena. Pištolj je pronađen pored tela Kapisode u sobi, a Ksenijin leš bio u hodniku. Kobna svađa počela pre tri dana, posle snimanja emisije "Ništa za sakriti"

BEOGRAD - Beživotna tela pevačice Ksenije Pajčin i manekena Filipa Kapisode, sa prostrelnim ranama, pronađena su sinoć oko 19.15 časova u stanu u Nikšićkoj ulici
6 na Voždovcu. Kako saznajemo, prva je u stan stigla rođaka Pajčinove, koja je odmah zatim o tome obavestila njenu majku i policiju.

Prema prvim saopštenjima MUP-a najverovatnije je reč o ubistvu i samoubistvu, što će pokazati rezultati istrage. Nezvanično se saznaje da je Filip, navodno, pucao Pajčinovoj u potiljak, a zatim presudio sebi hicem u usta. Leš pevačice bio je u hodniku stana, dok je Fiipovo telo pronađeno u sobi i pored njega je bio pištolj.


Šta uradiste, deco

- Šta uradiste, deco - ponavljala je kuma Ksenije Pajčin dok su je tešili članovi porodice. Majka poznate pevačice bila je u stanju šoka i kroz jecaj je ponavljala: "Zašto ćerka da mi nestane"...
Dušan Antić, menadžer nesrećne pevačice, potvrdio je da su se ljubavnici često svađali.
- Strašno... Čuo sam se sa majkom Ljubicom dva sata pre tragedije, zbog nekih postera, jer smo hteli da idemo u Skoplje u četvrtak. Za ubistvo sam čuo preko televizije! Strašno. Kapisodu sam upoznao na Zlatiboru, mislio sam da je dobar momak - rekao je on za Kurir.

Kolege i prijatelji u šoku

Najviše potresen bio je poznati imitator Karamela, koji je na estradi važio za najboljeg prijatelja Pajčinove.
- Pre dve večeri je zvala policiju, bio sam tamo da ih mirim. Čuli smo se dan pre ove tragedije, dopisivali se porukama, bilo je sve u redu. Dogovarali smo se da dođe kod mene na rođendan mog sina - govorio je kroz suze.
Goga Sekulić, pevačica, takođe je bila u šoku.
- Filip mi je bio kao brat, a sa Ksenijom sam bila prava koleginica - jedva je progovorila.

Svađa trajala danima

- Strašno šta se desilo. Danima već trajale su žestoke svađe, čula se vika, tuča, on je bio mnogo ljubomoran - svedoče susedi, koji potvrđuju da je pokojni maneken razvalio vrata od stana pre nekoliko dana.
- Oko pola pet čula su se dva praska. Nismo pretpostavili da su pucnji iz pištolja. Nažalost, ta dva praska odnela su dva života - rekao je jedan od komšija.

Hronologija sukoba

JUL 2008 - Kseniju i Filipa upoznao je zajednički prijatelj tokom pevačicinog boravka u Crnoj Gori. Par je dva meseca kasnije potvrdio vezu.

DECEMBAR 2008 - Tokom dočeka Nove godine Filip i Ksenija su se žestoko posvađali, ali su se ubrzo pomirili i ostali zajedno.

FEBRUAR 2009 - Početkom meseca došlo je da svađe, nakon čega su definitivno okončali osmomesečnu vezu.

MART 2009 - Maneken ulazi u rijaliti šou "VIP Veliki Brat", a za to vreme Ksenija u javnosti iznosi niz optužbi na Filipov račun, svaki put ponavljajući da je Kapisoda "klasični žigolo" i da voli da ga devojke šamaraju i ponižavaju.

APRIL 2009 - Po izlasku iz rijalitija Filip javno istresa sav prljav veš iz veze sa Ksenijom, koja je u to vreme imala kratku vezu sa golmanom FK Radnički Nemanjom Pavlovićem, o čemu je i govorila.

JUL 2009 - Filip je leto iskoristio za vezu sa 56-godišnjom udovicom iz Milana Evom Gonzales, koju je upoznao u beogradskom restoranu "Majdan". Po povratku u Italiju Gonzalesova mu šalje garantno pismo i on odlazi kod nje u Italiju. Nakon nekoliko nedelja vraća se u Crnu Goru, a Eva ga optužuje za krađu novca i skupocenih predmeta.

DECEMBAR 2009 - Tokom druge nedelje poslednjeg meseca u godini Ksenija i Filip se mire i obnavljaju vezu.

JANUAR 2010 - Krajem meseca par je doživeo saobraćajnu nesreću nedaleko od sela Lisovići. Zbog vidljivih povreda jedno vreme se nisu pojavljivali u javnosti.

FEBRUAR 2010 - Krajem meseca u javnosti se pojavljuje informacija da je Ksenija trudna i da je otac Filip. Pevačica je dan kasnije demantovala te informacije, uz opasku da je reč o "najobičnijoj izmišljotini".

Još nije potvrđeno da je uzrok tragedije ljubomora, ali su komšije pre nekoliko dana prijavile buku u pomenutom stanu. Nezvanično se pominje da su se Ksenija i Filip žučno svađali pre dva dana. Samo nekoliko sati pre toga snimali su zajedničku televizijsku emisiju "Ništa za sakriti", koju vodi Sandra Obradović, učesnica prve sezone "Farme". Tokom snimanja delovali su krajnje srećno i zaljubljeno.
Policija je intervenisala i u ponedeljak posle podne, kada je ponovo sprečila tuču mladog para. Ksenija je tada, kako saznajemo, zadobila modrice po licu i nije želela da napusti stan. Kako je preneo Kurir, pevačica je želela da raskine vezu sa Kapisodom, ali on na to nije pristajao, čak je želeo i da uđe u brak.

Komšije su u prethodna dva dana čule nekoliko svađa iz stana, kao i da je Kapisoda razvalio vrata da bi ušao u stan o čemu je policija bila obaveštena.
Direktor policije Milorad Veljović potvrdio je da se pretpostavlja da je reč o ubistvu i samoubistvu, ali da će se više detalja znati posle uviđaja i obdukcije.
- Po izjavi komšija oko 16.30 u stanu u Nikšičkoj ulici začula su se dva pucnja. Policija provera sve činjenice vezane za ovaj događaj o čemu će javnost biti obaveštena - kazao je Veljović.
Po završetku uviđaja njihova tela biće prebačena na Institut za sudsku medicinu gde će biti urađena obdukcija.