Samo godinu dana nakon što je izašao kao drugoplasirani finalista iz popularnog serijala „Operacija trijumf”, talentovani Vukašin Brajić postao je predstavnik Bosne i Hercegovine na „Evroviziji”, koja će biti održana u Oslu u maju mesecu. Vukašin će se predstaviti rok baladom „Munja i grom”, koju je specijalno za njega napisao Dino Šaran iz legendarne grupe „Letu štuke”.



- Ove godine smo hteli da se predstavimo u drugačijem svetlu. Drago mi je što na „Evroviziji” nema puno rok pesama jer će pesma biti drugačija, a to zna biti i dobitna kombinacija - počinje priču za „Blic” mladić koji je svojom harizmom uspeo da osvoji bosansku publiku.


- Svima se sviđa engleska verzija pesme i sada se dogovaramo na kom jeziku ćemo je izvesti. Činjenica je da se ljudima koji vole rok veoma dopada ova pesma, posebno što je Dino popularan i znalci poznaju njegov muzički rukopis. Koliko vidim, većina je prezadovoljna. Komentari su ili pozitivni ili negativni, nema sredine. A tako je uostalom uvek kada sam ja u pitanju - kaže kroz smešak Vukašin koji navodi:



- Ne bih da otkrivam kakvom se plasmanu nadam. Svi smo svesni toga da moja pesma ne udara na prvu. Mislim da bi svaku šansu trebalo maksimalno iskoristiti, ne idem tamo zbog pobede, nego u ovom trenutku u kome se nalazi moja karijera to je bio jedan stepenik više - otkriva Vukašin, koji uoči „Evrovizije” ima brojne obaveze, posebno prema predstavnicima sedme sile, ali kaže da ga taj izbor nije promenio.


- Promenila se jedna stvar, vratilo mi se ime i prezime. Sada sam Vukašin Brajić, a ne „OT bend” - navodi on i objašnjava šta će se dalje dešavati sa popularnim bendom koji su u početku činili Nikola Sarić, Nikola Paunović, Đorđe Gogov i on. Potom su ostali bez Sajka, a u poslednje vreme ne nastupaju zajedno.
- „OT bend” može da nastavi da postoji u vidu projekta, ali svi mi idemo ka solo karijerama. Odnosi su korektni i ukoliko naiđe odgovarajuća pesma za nas ili nastup, rado ćemo se sastaviti - iskren je Vukašin, koji se dalje nada novom muzičkom projektu, albumu ili singlu.


Vukašin je imao priliku da čuje našu takmičarsku numeru.
- Ta pesma jednostavno ne pripada muzici koju ja slušam. Moram da priznam da ne prođe jedan dan da ne otpevam nešto od „Bijelog dugmeta”, tako da poštujem Bregovića. Ne može ništa da mu se zameri. Što se tiče Milana, smatram ga veoma dobrim pevačem, harizmatičnim, sa sopstvenim karakterom. On je dobar i inteligentan dečko. Kada smo se videli, rekao mi je da mu je drago što imam priliku da pevam pesmu kakva mi leži - kaže Vukašin.

Srbija nastupa sedma
Na sastanku šefova delegacija održanom juče oko 15 časova u Oslu, određen je redosled nastupa zemalja u oba polufinala. Srbija nastupa sedma po redu u prvom polufinalu, a novina ove godine je da glasanje počinje odmah po izvođenju prve kompozicije, što može ići u prilog našem predstavniku Milanu Stankoviću koji nastupa sedmi po redu.