Strana 19 od 23 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 181 do 190 od 225

Tema: chat forum internet kao zaraza?

  1. #181
    Senior Member
    Datum registracije
    04.01.2008
    Poruke
    1.056

    Podrazumevano

    vidim da se ovde desavju neke jake teme pa da i ja malo kazem sto mislim..net moze da postane zaraza,ali nikako nemozes da odbacis svoj zivot zbog neta...to je samo neke vrste opustanje kad si kuci i kad nemas nekog posla..ljepo je sve to,i upoznas mnogo poznanstava i druzis se i sve..ali realan zivot je van neta i to nesmijemo da zanemarimo...

    a za kiki ..bas mi je zao sto neces vise toliko dolaziti na chat,a i neznam sta si skuzila..i ako si cula nesto sto te povredilo..sjeti se i sama sta si meni jednom rekla..sad cu i ja tebi "NEMOJ DA BRINES STA DRUGI O TEBI MISLE I PRICAJU,TI SI TAMO DA SE ZEZAS,AKO KOME NE PASE TVOJE PRISUSTVO NEK ON SAM IZADJE SA CHATA".. nebrini sekic

  2. #182
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    ma daj kiki bre najlakse je otici ..

    Sta znam ja sam priemtila dosta se emotivno dajemo u chat,forum (nista lose) pa tako i dozivljavamo ljude kao da sedimo s njima i pijemo kafu i zato i ponajvise zbog razocarenja ljudi odlaze sa chata ne zbog sto je zaraza vec sto su dobili to sto nisu ocekivali...mada ima i onih koji tako nadju srodnu dusu i odu zajedno..ja sam tip koji se ne predaje lako ..do sad sam uspevala napraviti balans izmedju live i chata (mada jako volim neke osobe u chatu) mislim da ce to i dalje biti..CMOK cure...i momci

  3. #183
    Senior Member kiki23 avatar
    Datum registracije
    20.08.2007
    Poruke
    2.562

    Podrazumevano

    Hvala vam curke...Al nekad zna prekitpit i sve dosadit,al ko mi je kriv sto sve sto radim radim sa punim srcem,cijelim.Znam anelice sta sam ti rekla i dugo sam i sama na to mislila...Pokazat ce vrijeme,jer nisam tip koji odustaje,zbog tog se sad i sama cudim za ovu odluku i dvoumim jesam li pravo odlucila...

  4. #184
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    ma samo opusteno..sto ti se sad cini tako strasno za neko vreme ce ti biti proslost...ja se uopste ne preopterecavam s tim ..udjem kad mogu a mogu puno puta..haha i ne mislim da je to zaraza naime ako se covek oseca ugodno treba da bude tamo de mu je ugodno pa i na pc-u odnosno chatu...

    Ne da ja nikad nisam pomisljala da odem, cak sam jednom i otisla al samo na neko vreme..mislim da ljudi ne trebaju ici ako imaju razloga ostat ..sve se to moze uskladit..mozda kad bi nas neko gledao sa strane rekao bi da smo "zarazeni" meni je to normalno sve...uvek ima osoba koje se virtuelno dobro slazu i koje se nikako ne slazu..odnosno svako na chatu ima neki svoj krug ljudi sa kojima moze lepo da se druzi...

    Mokica od mene...

  5. #185
    Senior Member kiki23 avatar
    Datum registracije
    20.08.2007
    Poruke
    2.562

    Podrazumevano

    Kod mene odustajanje od chata nikad nije bilo povezano s nekom "zarazom",jer ne mislim da sam ovisna o tome,al kad sam neke stvari uvidjela shvatila sam da nisam imala pravo,jer izgleda da nije onako kako sam mislila,superrrrrrr
    "Jer ljubav gleda srcem a ne okom;
    I baš zato Amora krilatog i lijepog,
    Slikaju s krpom na očima, slijepog." (San ljetne noći)

  6. #186
    Senior Member
    Datum registracije
    08.12.2007
    Poruke
    798

    Podrazumevano

    jesam ovisnik chata al kad imam posao onda obavim prvo posao a sad jesam il nisam neosjecam se tako bio sam malo vise na chatu posle malo vise na MSN malo sam bio na paltalku sad na forumu

  7. #187
    Senior Member jelena_yu_cafe avatar
    Datum registracije
    10.03.2008
    Poruke
    5.394

    Podrazumevano

    ma bilo je jedan period kada sam bas bila kao zarazena inernetom hahaha,ali sad sam ok i bolje mi na neki nacin ipak kad vidis postoi REALNI SVET a ovoje samo vizuelni bar po meni

  8. #188
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    pa tako nesto Jelena al mi smo svi deo tog imagniranog sveta u stvari on je deo nas...

    Mada eto ako se desi da nema nekog par dana odmah se pitamo sta je sto je/ga nema,sto nije online...itd...

  9. #189
    Senior Member
    Datum registracije
    26.06.2008
    Poruke
    123

    Podrazumevano

    iako sam odavno na chatu i na forumu nemislim dasam zarazen time jel to radim kad sam na poslu nemogu reci da bas moram da udjem iako sam skoro svaki dan na netu to vise radim da ubijem dosadu

  10. #190
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Ma meni bas nikad nije dosadno..koliko mogu posvetim se yu-cafeu u poslednje vreme manje ..

    Ne bih rekla da sam zarazena s netom il s chatom,i mislim da niko od nasih forumasa nije zarazen..(evo jedan tekst koji sam nasla)

    Stručnjaci upozoravaju na pojavu moderne vrste ovisnosti u Njemačkoj: ovisnosti o internetu. Ljudi koji pate od te ovisnosti na webu provode često cijele dane. Simptomi su slični kao kod alkoholičara i narkomana. Werner Hübner iz Društva za znanstvenu psihoterapiju razgovorom kaže kako su to tipični simptomi osobe koja je ovisna o internetu: "Doista je tako da se svi znaci koji obično prate neku ovisnost mogu pronaći i u slučaju tog medija. To znači da i u slučaju interneta postoji tipični problem da ovisnisnici jednostavno ne mogu prestati. Čim se probude oni razmišljaju o tome kad će konačno sjesti za računalo. Kompjutori su za njih prijatelji, socijalni kontakt i to je ono čemu se ovisnici raduju. Nastaje jedan 'paralelni' svijet koji zauzima sve više prostora 'stvarnog' svijeta u kojem žive ovisne osobe." Internetski ovisnici ekscesivno šalju e-mailove, surfaju i provode vrijeme na chetu. Ako nisu na mreži, stalno imaju osjećaj da propuštaju nešto važno, nemirni su, nervozni, loše raspoloženi. Širenju ovisnosti o internetu doprinijelo je uvođenje flatratea. Korištenje interneta tako je postalo relativno jeftino. Stručnjaci kažu da ovisnici o internetu tjedno provode preko 30 sati svoga slobodnog vremena na webu, oni gube kontrolu nad svojim ponašanjem i mogućim negativnim socijalnim posljedicama boravka na intenetu. Izlaz iz ovisnosti o internetu nije jednostavan, računala su neizostavni dio naše svakodnevice. Preko interneta se obavljaju bankarski poslovi, kupuju se karte za vlak, ispunjavaju formulari. Ovisnost se ipak može savladati, i to disciplinom i poštivanjem strogih pravila ponašanja. Prvi korak na putu ozdravljenja ovisnik ipak mora napraviti sam: mora si priznati da je bolestan.

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •