Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 78

Tema: Dijeta

  1. #1
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano Sta mislite o dijetama ?

    Evo jedne proverene dijete , pa probajte ako zelite . Ako pak vi imate nesto slicno , izvolite napisite to , mozda ce nekome zatrebati . Takodje ovde upisujte svoja misljenja i iskustva u primeni pojedinih dijeta .

    Pa srecno vam mrsavljenje , boraf .




    Atkinsonova dijeta

    Ovom dijetom iskljuèujemo unos ugljenih hidrata u naš organizam, kako bi pomogli organizmu da se oèisti od naslaga sala tj. da poènu da se tope.

    Šta je najvažnije kod ove dijete: neæete biti gladni, ne morate jesti tri puta na dan, ne trebate meriti hranu i posebno spremati obroke, ne morate piti tablete ili èajeve protiv pojaèanog apetita, ne morate trèati, raditi gimnastiku ili iæi na akupunkturu.

    Kako deluje: sa potpunim iskljuèenjem unošenja ugljenih hidrata u naš organizam naše vlastite naslage sala jednostavno se tope.

    Sa dijetom poèeti, recimo u ponedeljak, sa prvih šest dana gubite 5 Kg, a svaki sledeæi dan ste za 1 Kg lakši, svako jutro 1 Kg manje i za 24 dana možete izgubiti i do 20 Kg.

    Ali oprez ako samo jedan dan samo jednom pojedete komadiæ hleba velièine nokta ili bilo koju sitnicu koja sadrži ugljeni hidrat (i od one hrane koju æemo navesti da se ne sme jesti) organizam æe izvuæi iz nje ugljene hidrate i blokirati uzimanje istih iz masnih naslaga.

    Suština dijete je da na primer skuvate povræe koje najviše volite, stavite u to meso koje najviše volite, sve zaèinite (so, biber,vegeta, beli luk, i ostalo sitno povræe, malo ulja) i skuvate malo veæu kolièinu za ceo dan. Kada ste gladni možete jesti gotovo stalno i dok se ne osetite sitim. Tako kreirate obrok za svaki dan od hrane koja se sme jesti.

    Ponavljamo da se ne sme jesti hrana koja sadrži ugljene hidrate!

    Zabranjeno:

    Hleb, krompir, brašno, pirinaè, soèivo, pasulj, grašak, mrvice prezle, pohovano meso, kikiriki, boranija, lešnik, viršle (nema zaprške ni za jedno jelo).
    Nijedna vrsta mleènog proizvoda nije dozvoljena, ni mleko, kisela ili slatka pavlaka, jogurt, kefir, razni pudinzi mleèni i voæni, margarin, šlag, nijedna vrsta kolaèa, šeæer, èokolada, razne grickalice slatke ili slane, sladoled, nijedna vrsta sira.
    Nijedna vrsta voæa tj. ništa što se zove voæe.

    Da bi nadoknadili potrebu za gore navedenom hranom tj. prehrambenim proizvodima potrebno je da obavezno uzimate sledeæe vitamine sa poèetnim danom dijete:

    Vitamin C – 1 tableta dnevno
    Vitamin E – 1 tableta dnevno
    Kalcijum magnezijum, Cink – 1 tableta dnevno

    Ovu dijetu možete držati onoliko dana koliko želite kilograma da smršate.
    Za ovu dijetu je dokazano da osoba koja je držala i smršala za mesec dana 20 Kg po prestanku dijete trebalo joj je 2 godine da poène dobijati na težini.

    Znaèi nije opasna za zdravlje sve dok se pridržavate svih uputstava, veæ je naprotiv korisna jer organizam oslobaða bespotrebne masnoæe, odnosno sala.

    Sva hrana koja ovde nije napisana se ne jede.

    Hrana koju možemo jesti!

    Junetina, piletina, teletina, svinjetina, jagnjetina, guska, patka, æurka, sve vrste jetrica, divljaè na sve naèine osim pohovanog, znaèi može kuvano peèeno, roštilj, možete jesti i èvarke ali bez hleba, sušeno meso, kobasice osim viršli i sve vrste suhomesnatog.

    Sve vrste riba:
    Morske ribe, slatkovodne ribe i sve vrste ribljih konzervi (tunjevina, sardine, skuše sa i bez povræa).

    Sve vrsta salata:
    Sveža zelena, paprike sveže ili peèene, paradjz, krastavci, svež ili kiseo kupus, cvekla, salata od morskih plodova,salata of luka, radiæ zeleni ili crveni, spanaæ svež kao salata, sve salate zaèiniti sa uljem, siræetom, solju, biberom, ajvar, naravno po želji.

    Jaja mogu na sve naèine

    Sve vrste povræa:
    Karfiol, blitva, spanaæ, praziluk, kelj, kupus, kiseli i slatki, špargle, artièoke, patlidžan, keleraba, šargarepa, peršun, celer, rotkva i prokelj.

    Možete piti:
    Mineralnu vodu, tonik voda, crna kafa i sve vrste èaja bez šeæera a sa “natrenom” ili “saharinom” obavezno i limunada.
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  2. #2
    Senior Member nadjamodels avatar
    Datum registracije
    07.05.2005
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Probacu...........!
    Koga,sada lazes....swojim mednim usnama,kojoj sada kazes da je bolja nego ja,koju sada lazes,dok u oci gledas je,kao sto si mene lagao
    Wolim te i dalje,stefane

  3. #3
    Senior Member jagodica avatar
    Datum registracije
    04.10.2004
    Poruke
    3.697

    Podrazumevano

    ahhh meni je dijeta :
    dorucak obavezno , to je najbitnije
    ako se to zaboravi , e onda mozesh da zaboravish sve .
    onda rucak a veceru mozesh i da propustish
    u mesto toga jedesh neku vocku ,
    a i posle 19h nema nishta vishe da se jde ,
    pored toga mnogo tecnosti mora da se pije ,
    i to ti je to

  4. #4
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Koliko god mogu biti delotvorne , dijete znaju biti i opasne .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  5. #5
    Senior Member jagodica avatar
    Datum registracije
    04.10.2004
    Poruke
    3.697

    Podrazumevano

    sto jes to jes boraf...

  6. #6
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Sta je sa ostalim devojkama , nije valjda da nijedna nije makar jednom u zivotu drzala dijetu .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  7. #7
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boraf
    Sta je sa ostalim devojkama , nije valjda da nijedna nije makar jednom u zivotu drzala dijetu .
    jesam i drzim je jos uvek samo sto nije vise stroga kao sto je ova..
    a takvu sam drzala 9 meseci .. od mog rodjusa prosle god 9og januara pa do septembra nisam hleba stavljala u usta i nista od navedenog..
    jela sam samo salate i meso (inacce vecinom grilano)
    tako sam uglavnom skinula nekih 20tak kg-a ..

    ali sam u septembru pocela da padam u nesvest redovno po par puta na dan.. i onaj moj se razdrao na mene..
    tako da sam pocela jesti po malkice hleba, po koji jogurtic i tako te stvari koje tih 9 meseci nisam nikako.. al jos uvek ide kilaza na dole mada mnogo ali mnooogooo sporije..

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  8. #8
    Senior Member LJILJANA avatar
    Datum registracije
    13.06.2005
    Lokacija
    USA
    Poruke
    5.388

    Podrazumevano

    Ja kad drzim djetu ja nabacim plus 5 kila hehehe zato je nikad i ne drzim i ne mislim najlakse mi je smrsat.... Jer kad mislim da sam na djeti onda mi se jede a kad nisam onda nemislim na hranu manje mi se jede i manje brige :P Staces ja sam eto za 2 meseca smrsala bila 10 kila puno se brinila i sekirala i nisam nista po celi dan jela ujutro samo parce hleba i onda opet nazad dobila kile kad mi je tetka dosla i donjela cokolada iz svice hehehe

  9. #9
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    verovali ili ne nikada nisam drzala dijetu.. htela sam al mi se nije dalo. recimo hocu da pocnem sa dijetom i neko mi kaze sta ce ti dijeta, dobro ti je tako. i ja odmah se utesim i ne drzim vise dijetu nije bitno dal je osoba to iskreno mislila, ja sam se uglavnom utesila

  10. #10
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Postoje osobe , ciji je metabolizam takav , da mogu svasta jesti a da im se to ne odrazava na liniju .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •