Strana 13 od 29 PrvaPrva ... 3111213141523 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 287

Tema: pusaci ili nepusaci?

  1. #121
    Hip Hop Candy
    Guest

    Podrazumevano

    Nepusac, al sam probala jednu i od tada nikad vise; ne svica mi se ni malo! I one cigarete koje imaju ukus od CocaCole, su samo napravljene da bi jos mladji pusili... Nimalo mi se svica...!

  2. #122
    Senior Member jagodica avatar
    Datum registracije
    04.10.2004
    Poruke
    3.697

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Dadi
    ja prestao pre 10ak dana i evo ni ne pomishljam na cigaretu... automatski sam prestao i kafu da pijem... popijem jednu kafu mozda na dan i to je to... svako moze kad hoce...

    poz
    naravno,
    sve se moze ako se hoce..

    *PiZzZ*

  3. #123
    Senior Member
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    596

    Podrazumevano

    Ja bas nesto volim da pijem kafu...i ne smatram to nekim porokom.
    A cigarete..bezveze...to je vec skuplja varijanta..a ja sam the biggest cicija
    ever ..sala...
    Ne pusim ali ne volim brate ni one sto masu rukama stalno kad su u kaficu jer dim ide u njih...ajte molim vas kao umreti ce od pasivnog pusenja! strasno..foleri i ti fazoni..
    Pre cu ja da umrem od pasivne dosade

  4. #124
    Senior Member lacikafusil avatar
    Datum registracije
    15.10.2004
    Lokacija
    france
    Poruke
    9.221

    Podrazumevano

    Neces bre sigurno umreti ako vremena na vreme si u drustvu pusaca,

    nego druga stvar kad zivis sa pusacem , on pored tebe pusi stalno ,

    desetak godina ili vise nemoj mi reci da ti nece naskoditi ....
    Je suis un simple errant sur cette terre qui cherche son chemin .....

    En csak egy szegény bolyongo vagyok e - foldon aki keresi az utjat ....

  5. #125
    Senior Member maca avatar
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    7.510

    Podrazumevano

    ja ne mogu da se "cmokam" sa pushacem, posto ja ne pushim i meni smeta...

  6. #126
    Senior Member lacikafusil avatar
    Datum registracije
    15.10.2004
    Lokacija
    france
    Poruke
    9.221

    Podrazumevano

    Eh onda mozemo da se cmokamo, jer ne pusim ...
    Je suis un simple errant sur cette terre qui cherche son chemin .....

    En csak egy szegény bolyongo vagyok e - foldon aki keresi az utjat ....

  7. #127
    Senior Member maca avatar
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    7.510

    Podrazumevano


  8. #128
    Senior Member lujka018 avatar
    Datum registracije
    14.04.2005
    Lokacija
    austrija (vbg) - NIS
    Poruke
    630

    Podrazumevano

    pusac........nazalost......u zadnje vreme pusim previse.....ali sta cu......

  9. #129
    Junior Member Mala_Lepotica avatar
    Datum registracije
    28.03.2005
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    nepusac

  10. #130
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano Da li ona mora uvek biti jaca od vas ?

    Kad postavimo pitanje šta je to cigareta, dobicemo razlicite odgovore u zavisnosti da li odgovaraju pušaci ili nepušaci. Jednostavno ceo svet se podelio u dva tabora, oko te male, uvijenom hartijom, stvari. Jedni su za, a drugi protiv. Neutralnih gotovo da nema.

    A sve više je cigareta koje se dime, i sve više zabrana protiv njih. Mladima ona znaci ulaznicu u svet odraslih. Krajem 60-tih, prva se palila posle prvog seksualnog odnosa (gledali smo u yu filmu "Bal na vodi") i dovoljno je bilo pojaviti se u društvu sa cigaretom, znalo se da je "mrak" skinut.
    Danas, prva se pali mnogo ranije od nastanka polne zrelosti, još u osnovnoj školi. U glavama mladih ona znaci mnogo više od zagušljivog dima koji im nadražuje pluca i peku oci. Ona znaci prijem u društvo, stavljanje u isti ravnopravan položaj sa drugim.
    A i samo to društvo mladih pušaca je obavijeno velom tajne, mistifikovano. Jer na skrovitom delu, na velikom odmoru, pale se cigarete, obazrivo, da slucajno ne bi bili otkriveni od nastavnika ili drugih, jer rade zabranjenu stvar. Po prvi put krše smernice svojih roditelja, po prvi put novac za užinu troše na cigarete, po prvi put osecaju da odlucuju sami. Po prvi put u njima se javlja duh buntovnika.
    Da li zbog nedovoljne kontrole roditelja ili citavog društva, tek mladi se okrecu ka cigareti, odvajajuci se od ostalih, pokazujuci da su sposobni da sami "odlucuju". Da li je odluka prava lli ne, to je drugo pitanje.
    Kasnije cigareta postaje neotudivi deo nas, vezana neraskidivim vezama pali se još dok ne otvorimo oci, na wc šolji, uz kafu... Poboljšava nam socijalni život (cuveno pitanje: "Imate li vatre?" i da izgleda kao reklama "mnogi su se tako smuvali". Cigareta nam zapošljava ruke kad ne znamo šta cemo sa njima, palimo je kad razmišljamo i kad ne, kad smo srecni i nesrecni, u društvu i kad smo sami, pre i posle rucka, pre spavanja, dok gledamo film, slušamo muziku, šetamo,... Nekada je bio (a negde i sada) odlican izgovor za zabušavanje na poslu, cuveno: "evo, sad cu, samo da ispušim cigaretu."
    I svi se klanjaju pred Njenim Velicanstvom Cigaretom. Normalno da
    niko ne sme da vas prekida dok pušite. Sa cigaretom u ustima, kontrolišete situaciju, jer za sve što traže od vas, možete reci: "Sacekajte samo da završim" ponosno pokazujuci na cigaretu i tu je kraj.
    Prvo što proverimo kad negde krenemo- da li su tu cigarete? Prvo što pušac kupi ujutru, nisu hleb i mleko, vec cigarete. Sve može, ali za cigarete MORA da ima. I tako verno služimo njoj, CIGARETI, nesvesno joj podredujuci život.
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •