Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: Postenje

  1. #1
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano Postenje

    Ne znam dali sam pogrijesila sto otvorih jos jedan novi topic,ako jesam,ako ga vec negdje ima mozete slobodno moju pricu koju cu ispricati premjestiti tamo i zatvoriti ovaj topic.Ovo vam moram ispricati jer mi se desilo prvi puta u mome zivotu pogotovo u ovoj zemlji lazi i prevara.

    Nasla sam ja stan kod nekih staraca tu i bila par puta,te da se dogovorimo za cijenu,da pogledam stan,da odnesem dedi kauciju za stan i tako mislim da sam isla nekih tri puta i napokon dobijem kljuc od stana i trebam da se selim kad deda me dan prije zove i kaze zao mi je ali ne mogu vam dati stan neka rodjaka je kao trudna pa nema gdje i treba joj stan.Narode da ne povjerujem,odem ja danas da vratim kljuceve i da uzmem kauciju 270€ nazad,kad ono deda stavio u koverat napisao moje ime i unutra 400€.Ja mu kazem da nisam toliko ostavila nego manje,a on ce meni a to vam je gospodicna od mene jer ste dolazili par puta,igubili ste svoje vrijeme pa jos i telefonirali koliko puta a ja ajme majko totalno u soku,hocu da vratim visak a deda niti da cuje ne i ne,jos evo ne mogu da dodjem sebi od cuda.Zar ima toga danas pitam se ja toliko postenja jos nikada nisam vidjela u svome zivotu.

    Sta vi mislite o ovome i ko bi jos ovako postupio?
    moj spasitelj__________________________

  2. #2
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Istina da je danas svijet izopacen i da je malo postenih,svako gleda samo svoj racun..ali eto jedan dokaz da ipak nisu svi isti i da se uvjek moze naci postena osoba samo sto je to rijetkost..
    ............

  3. #3
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Dedica spada u onu klasu ljudi koji jos znaju za postenje...dedici je bilo neprijatno zbog svega i hteo je da se iskupi...bas lepo od njega. Ovakvih ljudi ima sve manje.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  4. #4
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Hvala Bogu da jos ima takvih ljudi,deda je postupio onako kako mu savest nalaze,ocigledno posten covek.I ja bih se iznenadila da sam bila na tvom mestu.Mico i ti si posteno bice pa se dobro dobrim vraca!

    Neki dan kad sam izlazila sa prijateljicama na veceru kaze jedna e da vas castim dobila sam od osiguranja 270 €..

    Pre nekog vremena nadje ona zakaceno na autu broj telefona i obrazlozenje da joj je doticni s tim brojem pri parkiranju ogrebao auto,sto se u stvari uopste nije ni primetilo.Nazove ona i bio isto deda jedan,osiguranje dedino proceni stetu na 270 € a njeno auto vredi 1000..Bili smo svi iznenadjeni jel obicno ljudi se ne osvrcu kad malo kvrcnu na parkingu a u njenom slucaju se nista nije ni primetilo.

    Jeste da je malo teze govoriti o svom postenju pogotovo kad je novac u pitanju al ipak,sta mislite dal ste vi postena osoba?

  5. #5
    Senior Member jelena_yu_cafe avatar
    Datum registracije
    10.03.2008
    Poruke
    5.394

    Podrazumevano

    Ja iskreno jesma nikada nisma banku uzela jos primer i znam da vratim do dinar novac nikada mi se nije desilo da uzmem ili prevarim nekoga,hvala bogu i bas mi se super vraca jer nema nista lepse od postenog coveka

    bravo za dedicu jer retki su takvi slucajevi u danjasnje vreme sve je sad prevara i ko koga da zezne ,bas sam se odusevila kad sam t procitala

  6. #6
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Kad vec spomenu udareno auto meni se desilo da zakacim auto na parkingu i slomim covjeku drzac od tablica,ovi moji sta rade samnom svi kao ma daj niko nije vidio vozi dalje,a ja uzmem ceduljicu i napisem moj broj tel. i da mi se javi covjek.Nakon dva dana zove me ciko i kaze sve je u redu bio sam u radionici popravljeno je sve a vi gospodjo ne morate nista da platite jer ste bili posteni i ostavili broj tel, i jos mi se covjek zahvaljuje na tome.Mislim da za sebe mogu reci da sam postena u smislu da nisam nikada nikoga prevarila ili zeznula jar kao sto kaze moja Medena dobro se dobrim vraca,mada u zadnje vrijeme toga dobroga ima sve manje,ali kao sto vidimo iz vise primjera ipak se nadje koji posten covjek.
    moj spasitelj__________________________

  7. #7
    Senior Member jelena_yu_cafe avatar
    Datum registracije
    10.03.2008
    Poruke
    5.394

    Podrazumevano

    ma nace se ,mada u zadnje vreme sve je rece i retkost kad je postenje u pitanju,nema retki su ti ljudi koi bih bili posteni a tebi milkice svaka cast to je ispravno sto si uradila a njihovo dali da ti sude ili da ti vrate na ovakav fini nacin jer si ti postena i bog vidi takve stvari pa ti se uvjek jedan dan isplati tvoja iskrenost i tvoje postenje

    mislim na svakoga ko je iskren i posten isplati se jednog dana-jer na lazi i na lose stvari kad tada dolazi kraj tako bar ja mislim

  8. #8
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    da Jelena u pravu si mada ponekada mislimo da nismo nesto zasluzili lose kada se desava ali ipak na kraju za jedno dobro ja zaboravim sve ruzne stvari i nepostenost ljudi,ipak znam da je postenje jedna jako vazna ljudska vrlina i to je ono na osnovu cega se gradi zivot uopce
    moj spasitelj__________________________

  9. #9
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Da bas tako.

    Pre kad sam pomagala onoj bakici po kuci ona kad nije bila kuci ostavila bi mi obicno novac na stolu za 4-5 h,mogla sam komotno uzeti sve kad sam ranije zavrsavala al eto ja sam samo uzimala deo koji me sleduje,neb se brukala za 10-20€..

    Pricala sam mojoj predradnici Mico(a znas je dobro iz mojih prica) o tome kako je deda postupio i mozes zamisliti sta kaze,ne on nije trebao ostaviti 400€ vec duplo,kaze malo joj je ostavio...

  10. #10
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    malo...u principu nije morao nista vise da ostavi vec samo tih 270...kad gledas

    Mi smo jednom dali kauciju za stan i bili nekih 6 godina u tom stanu isto je stariji covek bio vlasnik stana pa nam je kad smo izasli vratio tu kauciju koju smo dali i plus i kamatu na te pare za tih 6 godina...kao da su pare bile u banci. On to nije morao, ne verujem da svi tako rade. Sve to zavisi od coveka.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •