Strana 8 od 13 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 125

Tema: Ljubomora je deo ljubavi ili antiljubavi?

  1. #71
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Istina je i to da je svako pomalo ljubomoran ali mora da postoji granica ljubomore i nesmije da covjeku zagorcava zivot i da se predaje potpuno tome osjecaju jer onda to vise nije normlno i prelazi u bolest,znaci ako covejk voli ok je da bude umjereno ljubomoran ali ja jos nisam srela nikoga ko zna tu ljubomoru da drzi pod kontrolom do te mjere da ne unistava i ne razara covjekovu nutrinu.
    moj spasitelj__________________________

  2. #72
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Tesko je naci osobu koja je "malo ljubomorna" obicno je il je neko ljubomoran il nije,ja mislim da ta osobina se razvija od detinjstva i prelazi posle u veze,za sebe mogu reci da nisam ljubomorna osoba...

  3. #73
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    ja kada kazem da nisam ljubomorna kazu mi da sam hladna,bezosjecajna,da ne znam da volim,da mi je srce kameno,ali ja i dalje ostajem pri svome da nista od toga nisam,bez obzira sto nisam ljubomorna
    moj spasitelj__________________________

  4. #74
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Da takvog sam i ja kova,moze da kaze ko sta hoce,za moj pojam ljubomora nije nit ce biti ikad deo prave ljubavi...

  5. #75
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    slazem se srce moje sa tvojim misljenjem neka smo mi hladne ali i dalje stojim iza toga da je ljubomora bolest koja je potrebna ljecnika-psihologa
    moj spasitelj__________________________

  6. #76
    Senior Member Daliborce avatar
    Datum registracije
    17.05.2008
    Poruke
    4.611

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Dadi Pogledati poruku
    Nema coveka bez ljubavi, ni prave ljubavi bez ljubomore, ni ljubomore bez varanja, ni varanja bez razloga...
    Ja sam ljubomoran tip, nemora da sam zaljubljen da bi bio ljubomoran, jednostavno takav sam rodzen

  7. #77
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki Pogledati poruku
    za sebe mogu reci da nisam ljubomorna osoba...
    Pa znas sta nepoznata..ja bas i ne vjerujem u to ..jer poznajuci tebe i neke tvoje postupke...neke tvoje rijeci koje sam cula ili procitala,pa cak i ono sto si mi sama rekla...ja ipak mislim da si ljubomorna osoba..htjela ti to priznati ili ne...mozda cak neces ni sama sebi da priznas ... ali kad bolje analiziras neke stvari ipak zakljucak je da si ljubomorna..mozda ne previse,ali bar malo jesi...
    ............

  8. #78
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Da,znam sta mislis..kad ja to sve analiziram,mozda tebi izgleda kao ljubomora a meni kao jedno zaboravljeno razocarenje...mada sve u svemu imas pravo da steknes pravo na misljenje i cenim ja tvoje misljenje zaista.
    Moram da priznam da sam se i ja u to vreme isto sama pitala.Boze jesam li ja ljubomorna?! Jer meni je taj osecaj bio stran pa nisam se mogla pronaci u njemu kao da je bio neko drugi umesto mene...A onda mi Bog iz celog tog razocarenja i trenutaka slabosti podari mudrost srca:

    Znas Nela postoji ljudi koji ti izvade srce i postoje ljudi koji ti ga vrate nazad a nikad jedna te ista osoba ne moze izvaditi i vratit sve na svoje mesto.Sve je to zivot

    Sve u svemu postoji neko iznad tebe i mene i svih nas koji nas pozna u dusu,onaj sto sve pozlati , popravi , ucini da ljudi posle svega budu srecni puni ljubavi ne osecajuci ljubomoru!

    Sa ove tacke gledista mogu da kazem da se nikad pored ljubomorne osobe ne bih osecala voljeno!

    A sad dal sam ljubomorna il nisam?! Mislim da nisam..a to mogu da potvrde osobe koje istinski volim gledajuci ih oci u oci..

    A to sto si cula o meni nije ni vazno,vazno je da smo svi srecni i veseli a iskreno kad vec pomenu rec cula,pa cula sam i ja o tebi sve i svasta verovatno isto sto i ti o meni svako si kreira nesto o nekome sto ne mora da znaci da je tacno a i da je tacno..

    Mislim da ljubomorna osoba nije u stanju da bezuslovno voli,ona samo misli da voli,misli samo na sebe,hrani svoju bolesnu sujetu... a prava istinska ljubav je bez tog djavolskog osecaja podize se iznad nas samih i sve prebrodi od cega ne ostaje ni lj od ljubomore!

  9. #79
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Ja mislim da malo ljubomore ne skodi...i sama sam po nekad malo ljubomorna..

    A evo nesto sto sam pronasla na net-u vezano za ovu temu..

    Ide li uz ljubav obavezno i ljubomora?

    Tko voli, sigurno je barem malo ljubomoran, no pravo pitanje nije jesmo li ljubomorni, nego koliko smo ljubomorni i što nas potiče na ljubomoru. Također, nije svejedno daje li nam partner povoda za ljubomoru ili smo ljubomorni 'iz čistog mira'. Ovo su pojednostavljeni kriteriji po kojima se određuje je li netko pretjerano ljubomoran i tko bi u vezi trebao korigirati ponašanje kako bi ljubomora bila svedena na podnošljivu mjeru...

    Čini se da nema čovjeka koji nije ljubomoran. Većina istraživanja to potvrđuje, jer ljubomora je zapravo nelagoda, negativni osjećaj koji se javlja kad vjerujemo da je ugrožen naš status kod osobe do koje nam je stalo.
    Malo ljubomore uglavnom ne škodi, pa čak i hrani partnerovo samopouzdanje. Naime, mnogi se osjećaju loše ako njihov partner izjavljuje da uopće nije ljubomoran jer to tumače kao znak da nisu voljeni...
    ............

  10. #80
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Postoji razlika izmedju ljubomore sta je normalno a sta ne i gde ona u stvari pocinje..jedna moja kolegica sa posla je na osnovu mog dvosmilslenog imena morala da objasnjava muzu da nisam musko i jedva ga sprecila da me ne nazove,posto me covek ne zna i pitao je koji ti je ovaj hahaha...razlika recimo izmedju ljubomore i normalnog je kad mi npr nazovemo osobu koju volimo,cisto sto nam nedostaje,pitamo je kako je,kako je proveo dan itd..to je postovanje a ljubomora je ako mi zovemo osobu izjeda nas gde je i sta je a istovremeno smo spremni prosuti bujicu ruznih reci..

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •