Zdravko Čolić o spektaklu u Sarajevu
Srce mi je ispunjeno

Najpopularniji balkanski pevač Zdravko Čolić održao je u subotu uveče nezaboravni koncert na stadionu „Koševo“ u Sarajevu. Zajedno sa više od 60.000 posetilaca legendarni pevač podelio je svaku suzu, smeh, emociju, svaki grašak znoja. Zajedno sa publikom je disao, pevao uglas, plakao i radovao se, a u mislima i emocijama su više od tri sata, koliko je trajao koncert, bili kao jedno.


Dino Merlin i Čola su rasplakali više od 60.000 ljudi na stadionu „Koševo“
A tiha patnja za Sarajevom u kome je nastupio tek nekoliko puta je tinjala godinama, još od davne 1978. godine kada je kiša omela ovog velikana da u okviru turneje „Putujući zemljotres“ napravi spektakl u Sarajevu. Ovaj događaj je Zdravko uvek provlačio kroz priče o karijeri i željama, i vreme je samo podgrejalo strasti, pa je njegov susret sa Sarajevom je u najmanju ruku bio dirljiv i uzbudljiv.
- Presrećan sam što sam se vratio u rodni grad da se odlično zabavim sa svojom rajom - rekao je Čola i krenuli su prvi taktovi pesme „Sinoć nisi bila tu“, sa kojom se Čola davne 1973. na „Vašem šlageru sezone“.

Publika je počela da skandira pevačevo ime od zadovoljstva, a Čoli je bilo puno srce, pa je sa lakoćom nizao numere poput „Pusti, pusti modu“, „Hajde, hajde, Jasmina“, „Hotel Balkan“, „Čija je ovo zvezda“, „Svadbarskim sokakom“… Hitova je bilo bezbroj, kao i upaljača koji su se svake sekunde palili u čast ovog susreta.
Euforija koja je danima pred koncert vladala u Sarajevu jednostavno je eksplodirala. Činilo se da su svi, i s jedne i s druge strane pozornice, ostali raspamećeni atmosferom koja je „sagorevala“ Sarajevo. U Čolićevom energičnom, ali setnom i nostalgičnom nastupu, posebno su uživale pripadnice lepšeg pola koje su ispunile prve redove ispred pozornice i utrkivale se koju će pevač pogledati. Sve vreme koncerta one su horski pevale omiljene hitove istovremeno uživajući u njegovom šmekerskom „zavođenju“ sa bine po kome je pevač itekako prepoznatljiv.
Prvi specijalni gost na sinoćnjem spektaklu u Sarajevu bio je muzički producent, kompozitor i multi instrumentalista Nikša Bratoš. Zajedno sa Čolićem on je izveo pesmu „Ljubavnici“, a publika je bukvalno ostala bez daha. Posebno emotivan momenat za sve ljude koji su se sinoć našli na stadionu „Koševo“ bio je izlazak na scenu Dina Merlina, trenutno najpopularnijeg bosansko-hercegovačkog pop pevača. On je zajedno sa Čolićem otpevao pesmu „Moja mati“ koju je specijalno napisao za svog prijatelja.




Hitovi „Ti možeš sve“, „Gori vatra“, „Stanica Podlugovi“ i ostalo potpuno su razoružali publiku, a za kraj kao šlag na tortu uz taktove pesme „Na adresi ti piše“ usledio je i vatromet.


- Puno mi je srce. Zadovoljan sam i presrećan što je sve prošlo u najboljem redu - rekao je za „Blic“ po završetku koncerta Zdravko Čolić koji bi sa velikom sigurnošću sada već mogao da tvrdi da je ovaj koncert jedan od najboljih koje je održao u dugogodišnjoj karijeri.


Po završetku spektakla „Mobilna telefonija“ napravila je koktel na kome su se mnogobrojne zvanice do jutra veselile sa Čolom, a među njima su bili i režiser Darko Bajić, glumac Ivan Bosiljčić, ministar Dragan Šutanovac i mnogi drugi.

Lažna dojava o bombi
U jednom trenutku tokom koncerta obezbeđenje je dobilo dojavu o postavljenoj bombi, ali je nakon višeminutnog pretraživanja utvrđeno da je bila reč o lažnoj dojavi, te nije bilo potrebno prekidati koncert.