Prelepa hrvatska voditeljka Nikolina Pišek koja nas je osvojila prošle godine tokom „Operacije trijumf“, ovog leta je doživela potpune preokrete u životu. Osim što je prekinula dugogodišnju vezu sa verenikom Kristijanom Curavićem, Nikolina je iz voditeljskih voda zakoračila u glumačke i tako sebe stavila pred brojne izazove.

Fatalna lepotica će od jeseni igrati u drugoj sezoni hrvatske popularne serije „Najbolje godine“ u kojoj naša glumica Katarina Radivojević igra glavnu ulogu. Nikolini je namenjen lik pedesetogodišnje zavodnice koja se bori sa alkoholizmom.

- Tumačim lik jedne razočarane žene koja je godinama u nesrećnom braku iz koga ne može da pobegne iz milion razloga. Svoje frustracije i razočarenja leči u alkoholu i tabletama. Ali, njen lik nije nimalo tragičan, ona se u tim okolnostima veoma dobro zabavlja. Možda šokira sve oko sebe, ali je njoj dosta zabavno - otkriva Nikolina.

Kako bi se što bolje pripremila za novu životnu ulogu, Nikolina svaki dan vredno vežba i nada se da će biti dostojna zadatka.

- Već sam počela da vežbam sa glumačkim trenerom sa kojom ću graditi lik. Nadam se da se neće ispostaviti da sam netalentovana pa da će morati da eliminišu moj lik (smeh). U planu je, za sada, nekih tridesetak epizoda, a već sam dobila bukvalno sedam kilograma scenarija koji moram pročitati. Ne znam da li ću preći u glumice, ali znam da sam se užasno postidela kada sam gledala snimak moje probe. Nikada mi nije bilo neugodnije. Sve mi ovo nekako laska i videćemo šta će biti - priča seksepilna voditeljka.

Osim poslovnih izazova, Nikolina je nedavno doživela i privatne. Posle tri i po godine veze sa Kristijanom Curavićem, roniocem na dah, usledio je krah ljubavi. Nagađa se da je Kristijan ostavio Nikolinu zbog Žane Štrbac koju je upoznao dok se takmičio u „Farmi“ koju je, inače, vodila Nikolina. Ona je tada izjavila da je Kristijan konačno našao ženu koja mu odgovara, a iza tih reči stoji i danas.

- Kristijan i ja više nismo zajedno. Ne bih volela da pričam o tome, to poglavlje sam zatvorila. I dalje stojim iza svega što sam rekla - objasnila je Nikolina kojoj uprkos svemu ne fali ni ljubavi, ni pažnje, niti je tužna, već ističe da život ide dalje. U svemu ima podršku i ljubav ćerke i bliskih prijatelja zbog kojih joj je puno srce.

- Mogu reći da nisam razočarana u ljubav. Uvek verujem u ljubav, čak i kada se dogodi sa osobom za koju se ispostavi da nije prava. I kada vas osoba izneveri, izneverila vas je ona, a ne ljubav. Znam da će, kada je u pitanju muška osoba, ljubav u jednom trenutku naići, ali meni ljubavi zaista nikada ne manjka. Dovoljno je dobijam od ćerke i prijatelja koji se preintenzivno trude da ne budem sama, ma ni na deset minuta - kaže Nikolina.

Nedostaje mi Srbija
Kada je u „Operaciji trijumf“ stupila na našu scenu, Nikolina je harizmom i spontanošću zadivila mnoge koji bi ponovo voleli da je vide na našim malim ekranima. Za sada je neizvesno da li će se to zaista dogoditi.
- Istina je da sam imala neke pregovore, ali ništa se još ne zna posebno zato što ću dugo biti zauzeta oko serije. Mogu priznati da mi malo fali srpska scena i divni prijatelji koje sam stekla - ne krije Nikolina.