Strana 12 od 13 PrvaPrva ... 210111213 PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 127

Tema: Mrznja?

  1. #111
    Senior Member joopa avatar
    Datum registracije
    25.01.2009
    Lokacija
    gdje me zivot odnese
    Poruke
    366

    Podrazumevano

    ma nesmemo pustiti da nas mrznja nadvalada i da pocmemo mrziti oni koji mrze nisu ljudi nego zlobnici,,,,,,,,,,,,,,
    Drugi neće doći u iskušenje da viču ako im se obraćaš šapatom

  2. #112
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Mržnja može da se ispolji neuvijeno, ponekad prilično brutalno ali veoma često ume da bude duboko prikrivena, tako da je čovek ni sam nije svjestan. Bilo u otvorenom, bilo u prerušenom obliku, mržnja je žilava i strasna koliko i ljubav. Zapravo, strasnija i žilavija jer mnoge sveobuhvatnije prožima, u mnogima duže bukti i teže zgasne.

    Ogromna je razorna snaga mržnje. U to se svakodnevno uveravamo. Ona truje, pustoši i uništava živote kako onih koji mrze tako i onih na kojima se iskaljuje. Ma koliko bila štetna, mržnja se, međutim, ne može prosto odstraniti voljnom odlukom, nekom vrstom moralne hirurške intervencije.

    Mržnju nećemo ukloniti naređenjem i zabranom. Osoba koja sebi zabrani da mrzi će možda uspjeti da svoju mržnju uvije u slatke oblande ali ne i da je se riješi. Ona će nastaviti da u njoj bjesni bez obzira što osoba odbija da prizna njeno postojanje.

    Mržnja ima svoje uzroke i možemo je prevazići tek kada se ovim uzrocima ozbiljno pozabavimo.
    ............

  3. #113
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Evo nekoliko izreka o mrznji...

    Buda
    "Nikad se mržnja ne uklanja mržnjom. Samo blagost briše svaku mržnju. To je zakon vječan i nepromjenjiv"

    Friedrich von Schiller
    "Kada mrzim, oduzimam sebi nešto; kada volim, postajem bogatiji za ono što volim. Praštanje je ponovno nalaženje otuđene svojine - mizantropija produženo samoubistvo; egoizam najveća bijeda jednog stvorenja."

    Johann Caspar Lavater
    "Mnoge mrzimo bez razloga, a da ih zavolimo tražimo čvrste razloge."

    Martin Luther King, Jr.
    "Mrak ne može protjerati mrak; samo svjetlo to može. Mržnja ne može protjerati mržnju; samo ljubav to može."

    Oscar Wilde
    "Mržnja je, sa intelektualnog stajališta, vječita negacija, a posmatrana sa gledišta osjećanja, mržnja je oblik atrofije koji ubija sve osim same sebe."

    Ovidije
    "Zločin je mrziti djevojku koju si jednom volio; takav završetak priliči divljačnim duhovima. Dovoljno je biti ravnodušan: onaj ko mržnjom završava ljubav, ili još voli, ili će mu biti teško prekinuti."


    ............

  4. #114
    Banned
    Datum registracije
    14.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano

    Martin Luther King, Jr.
    "Mrak ne može protjerati mrak; samo svjetlo to može. Mržnja ne može protjerati mržnju; samo ljubav to može."


    Ovo mi je divno receno i svidja mi se jako....

  5. #115
    Senior Member Daliborce avatar
    Datum registracije
    17.05.2008
    Poruke
    4.611

    Podrazumevano

    Neznam dali sam odgovorio na ovatema, ali necu traziti....
    Mrzim, bas tako, i to neko je dosta blizak...
    Mrzim ga zato sto je ceo zivot tvrdoglav i ima ruzne navike...
    Mislim da bi trebalo bar ponekad da poslusate neko sta vam savjetuje, znaci ako nekoliku puta se desi da vam kazu, nemoj to uraditi, znaci da je problem da vas i povuces se...Dva razlicita karaktera moglo bi i da se jako vole,i dva ista karaktera ali tvrdoglav je nesto po meni najodvratnije i nikad necu biti tvrdoglav i necu voleti niko ke je tvrdoglav stvor sa losim navikama

  6. #116
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Daliborce Pogledati poruku
    Neznam dali sam odgovorio na ovatema, ali necu traziti....
    Mrzim, bas tako, i to neko je dosta blizak...
    Mrzim ga zato sto je ceo zivot tvrdoglav i ima ruzne navike...
    Mislim da bi trebalo bar ponekad da poslusate neko sta vam savjetuje, znaci ako nekoliku puta se desi da vam kazu, nemoj to uraditi, znaci da je problem da vas i povuces se...Dva razlicita karaktera moglo bi i da se jako vole,i dva ista karaktera ali tvrdoglav je nesto po meni najodvratnije i nikad necu biti tvrdoglav i necu voleti niko ke je tvrdoglav stvor sa losim navikama
    meni se mrznja malo kosi sa tvojim karakterom Daliborce,mozda ti smetaju te ruzne navike kod toga nekoga ko ti je blizak ali ne mrznja u tome slucaju to mi vise lici na nepodnosenje ruznih navika te osobe
    moj spasitelj__________________________

  7. #117
    Senior Member Daliborce avatar
    Datum registracije
    17.05.2008
    Poruke
    4.611

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milkica_1 Pogledati poruku
    meni se mrznja malo kosi sa tvojim karakterom Daliborce,mozda ti smetaju te ruzne navike kod toga nekoga ko ti je blizak ali ne mrznja u tome slucaju to mi vise lici na nepodnosenje ruznih navika te osobe
    Onda ja neznam da MRZIM, samo nepodnosim jedan.....

  8. #118
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Daliborce Pogledati poruku
    Onda ja neznam da MRZIM, samo nepodnosim jedan.....
    naravno da ne znas,tvoje srce nema taj domen mrznje,ti nisi rodjen da mrzis,u tebi je ljubav i dobrota ali mrznja nikako
    moj spasitelj__________________________

  9. #119
    Senior Member Daliborce avatar
    Datum registracije
    17.05.2008
    Poruke
    4.611

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milkica_1 Pogledati poruku
    naravno da ne znas,tvoje srce nema taj domen mrznje,ti nisi rodjen da mrzis,u tebi je ljubav i dobrota ali mrznja nikako
    znaci ja sam covjek bez jedno custvo, to ti je ko robot heheheheh

  10. #120
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Daliborce Pogledati poruku
    znaci ja sam covjek bez jedno custvo, to ti je ko robot heheheheh

    hmmmmmmmm
    moj spasitelj__________________________

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •