Strana 3 od 13 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 127

Tema: Mrznja?

  1. #21
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Mržnja može da se ispolji neuvijeno, ponekad prilièno brutalno ali veoma èesto ume da bude duboko prikrivena, tako da je èovek ni sam nije svestan. Bilo u otvorenom, bilo u prerušenom obliku, mržnja je žilava i strasna koliko i ljubav. Zapravo, strasnija i žilavija jer mnoge sveobuhvatnije prožima, u mnogima duže bukti i teže zgasne.

    Ogromna je razorna snaga mržnje. U to se svakodnevno uveravamo. Ona truje, pustoši i uništava živote kako onih koji mrze tako i onih na kojima se iskaljuje. Ma koliko bila štetna, mržnja se, meðutim, ne može prosto odstraniti voljnom odlukom, nekom vrstom moralne hirurške intervencije.

    Mržnju neæemo ukloniti nareðenjem i zabranom. Osoba koja sebi zabrani da mrzi æe možda uspeti da svoju mržnju uvije u slatke oblande ali ne i da je se reši. Ona æe nastaviti da u njoj besni bez obzira što osoba odbija da prizna njeno postojanje.

    Mržnja ima svoje uzroke i možemo je prevaziæi tek kada se ovim uzrocima ozbiljno pozabavimo.

    Koga i zašto mrzimo?

    Iz mržnje progovara strah. Mrzimo one kojih se bojimo jer nas ugrožavaju ili bar verujemo da nas ugrožavaju, što nikako nije isto. Naše su procene veoma èesto nepouzdane i varljive. Veoma retko procenjujemo ljude na osnovu onog što stvarno jesu i stvarno èine, daleko èešæe na osnovu naših predubeðenja, oèekivanja i zahteva. Lako možemo poverovati da su nam neprijatelji oni koji nam niti nanose niti smeraju ikakvo zlo.

    Kada se osetimo napadnutim, ugroženim, povreðenim, veoma je važno da se zapitamo šta je zaista napadnuto, ugroženo, povreðeno – mi sami ili nestvarna, preuvelièana predstava koju gajimo o sebi, svojoj vrednosti i svom znaèaju. Najljuæe mržnje po pravilu izazivaju povrede ove druge vrste. To znaèi da se oseæamo ugroženim, napadnutim, teško povreðenim jer drugi odbijaju da podele i priznaju našu umišljenu predstavu o sebi samima. Na ugroženost zuatim odgovaramo žestokom mržnjom.

    Tako možemo proglasti neprijateljem i zamrzeti nekoga ko je zapravo prema nama potpuno ravnodušan ili nas èak i ne primeæuje, i to upravo zbog njegove ravnodušnosti koja ruši naše uverenje o vlastitom znaèaju.

    Ili možemo, što je veoma èest sluèaj, zamrzeti nekoga zato što nam je u bilo kom pogledu isprednjaèio jer, u svojoj umišljenosti, ne možemo da podnesemo da bilo ko u bilo èemu bude ispred nas.

    Ali okrutno možemo zamrzeti i one koji previše lièe na ono što ne bismo želeli da budemo a ipak jesmo, na ono zbog èega sebe preziremo. Tako æe, na primer, mrzeti „lenštine“ onaj ko potajno prezire vlastitu nepriznatu lenjost, „nesposobnjakoviæe“ onaj ko mrzi vlastitu nepriznatu nesposobnost, „glupake“ onaj ko se zapravo gnuša vlastite tuposti, „lopove“ onaj ko u drugima osuðuje vlastitu sklonost ka iskorištavanju i kraði a „prevarante“ onaj koji i sam voli da podvali.

    Ovde je reè o klasiènom premeštanju gde se mržnja prema sebi ispoljava prerušena kao mržnja prema drugima.

    Što èovek nemilosrdnije mrzi sebe, surovije æe mrzeti druge.

    Što je prema sebi nerealniji, oseæaæe se to ugroženijim i to æe žešæe zamrzeti one za koje je umislio da ga napadaju.
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  2. #22
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    ja mislim da ne mrzim nikoga, bar za sad. Ima par osoba koje su me razocarale ili strasno naljutile ali ne mogu da kazem da ih mrzim.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  3. #23
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Mislim da je to najgori osecaj koji postoji...Za sada uspevam samo da NE volim neke koji su mi ucinili zlo. Nadam se da nikada necu osetiti pravi smisao te reci.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  4. #24
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Ne secam se da sam skoro rekla nekome "mrzim te" i da sam nije bilo iskreno.Moje misljenje do mrznje dolazi od negativnih dogadjaja koji su pomesani sa osobom koja se "mrzi", od zavisti, postoje ljudi koji do podne mrze sebe a posle podne citav svet. Ja licno ne mrzim osobu ali ima ljudskih osobina koje mrzim.

  5. #25
    Senior Member
    Datum registracije
    21.06.2005
    Poruke
    5.339

    Podrazumevano

    ne bar do sada nikome nisam rekla da ga mrzim u pravom smislu reci mogu u efektu ljutnje reci ali mislim da nisam sposobna da nekog MRZIM

  6. #26
    Senior Member LJILJANA avatar
    Datum registracije
    13.06.2005
    Lokacija
    USA
    Poruke
    5.388

    Podrazumevano

    nemogu da mrzim, al mogu da bezim od te osobe i da je negledam
    Nista Na Svetu Toliko Ne Boli... Nego Kad Srce uzalud Voli!

  7. #27
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    Tema koja je dva put postavljena sa diskusijama na njoj..... Premestena sa svastoteke ovde a odatle obrisana....!
    Citirati Originalno postavljeno od AmeLa_DE_Poslao: Ned Okt 03, 2004 5:23 pm Naslov: Mrznja
    Da li mislite da je mrznja prema nekome koga cak i nepoznajete al vam osecaj govori da morate da mrzite tu osobu opravdanaaa........
    Citirati Originalno postavljeno od Dadi
    to nije mrznja..

    jednostavno odbojnost kako bih ja nazvao prema nekoj osobi..

    ja nemogu da mrziim.. nisam nauchen da mrzim : )

    a to je prosto kad se ne gotivish sa nekom osobom ...
    Citirati Originalno postavljeno od Ivke
    mrzim da nekog mrzim...heheh..ne ozbiljno ja bas nikog ne mrzim to ne umem...postoje ljudi koji mi smetaju ali to nije mrznja vec ne znam neka odbojnost..
    Citirati Originalno postavljeno od slatkisica
    Nemogu nikoga mrzeti koga neznam
    ali samu sebe ponekad..
    Citirati Originalno postavljeno od lana_be
    Pa nemogu ni ja mrziti koga ne poznajem kako cu ga mrziti ako ga neznam.
    Citirati Originalno postavljeno od Diddl
    Amela imas dobar topic.mrznja.ali moramo poci prvo od sebe.mislim da znas znacenje na koje mislim.jer tako ti je to u zivotu.
    .
    Citirati Originalno postavljeno od Mafija
    Nikoga ne mrzim niti umem to, niti neznam kakav je taj osecaj kd nekoga mrzis. Ima dosta ljudi koj me nerviraju al ta nervoza je samo kratka i prolazi veoma brzo kod mene. Al da mrzim nekoga ne umem, narocito osobu koju nepoznas dugo il tako nesto. hm... ja ni ne koristim ovu rec "mrzim" prvi put razmislim sad o ovome. hehee
    Citirati Originalno postavljeno od mustra_becka
    Citirati Originalno postavljeno od AmeLa_DE
    Da li mislite da je mrznja prema nekome koga cak i nepoznajete al vam osecaj govori da morate da mrzite tu osobu opravdanaaa........

    mrznja sta je to?
    neznam nisam osoba koja je sposobna da nekoga mrzi ili prezire...
    neznam nekada se ljutim na sebe jel su me puno njih povredili...da to nemogu da vam opisem...
    ali ipak nsiam ih mrzela jedino
    sta zaista mogu da nekada mrzim to je RAT
    Citirati Originalno postavljeno od lacikafusil
    Nemam karacter da mrzim , ali dosta brzo se naljutim i to MRZIM kod sebe , srecom posle pet minuta vec sam zaboravio zbog cega sam se naljutio ...
    Citirati Originalno postavljeno od mustra_becka
    e dobro je da je tako da nisi neko zlopamtilo
    Citirati Originalno postavljeno od lacikafusil
    priroda mi je dao los karacter al bogica ljubavi mi puno pomaze da budem dobar a ja se trudim da ja ne iznevjerim....
    Citirati Originalno postavljeno od mustra_becka
    TAKO I treba da bude)))
    Citirati Originalno postavljeno od boraf
    Veliko sam zlopamtilo , ali nikada nisam mrzeo , kako se kaze "iz dna duse" . Umem da prastam , ali nikad ne zaboravljam .
    Citirati Originalno postavljeno od icecream
    Citirati Originalno postavljeno od boraf
    Veliko sam zlopamtilo , ali nikada nisam mrzeo , kako se kaze "iz dna duse" . Umem da prastam , ali nikad ne zaboravljam .
    tako i ja nekako... : )
    Citirati Originalno postavljeno od boraf
    Ma kad se jednom opeces onda i u hladno duvas . U svakom slucaju opreznost nije na odmet .
    Citirati Originalno postavljeno od nina`
    Sta znam..ja umem da se naljutim na nekoga i svasta da mu kazem u afektu cak i ono sto ne mislim ali sve me to brzo prodje i za 5 min mi bude zao sto sam se tako ponasala..ali ima stvari za koje pouzdano znam da necu oprostiti nikada u potpunosti..jer su krupne a ja osecam posledice i dan danas ali cak ni te ljude ne mrzim..ja jednostavno ne osecam nista prema njima...samo ne postoje za mene...ne vidim ih makar stajali ispred mene...
    Citirati Originalno postavljeno od boraf
    Upravo to sam i rekao samo u kracoj formi . Stvarno ima nesto sto se duboko usadi u podsvest coveka i prati ka dok je ziv .

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  8. #28
    Senior Member gagov avatar
    Datum registracije
    16.10.2006
    Poruke
    10.670

    Podrazumevano

    kako ste mi fini mnogo fini ! Ja na odnosu vas znam da mrzim i to i kako !
    da da mnogo fini !

  9. #29
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    pa dobro i ja umem da mrzim... al inace sebe mrzim zbog nekih stvari koje s*****...
    al druge ne mogu mrzeti...
    mogu mi recimo na zivac ici al ih ne mrzim...

    a joooj ipak mrzim ponekad svog muzica.. uuuuu njega umem da mrzim iz dna duse... haha

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  10. #30
    Senior Member svrco 76 avatar
    Datum registracije
    29.11.2006
    Lokacija
    daleko daleko
    Poruke
    2.392

    Podrazumevano

    ufffffffff svi neki finiiiiiiiiiii..........e pa ja nisam tako bas fina jer me neko natjerao da naucim i da mrzimm..grrrrrrrr........nisam ni znala sta to znaci al sad hmmm cini mi se da znam al ne svjesno vec nesvjesno...jbga neznam ni sama..al nisam bas cvjecka po tom pitanju...kod mene ono....nediram te nediraj me....
    ..nemam snage bas ni za sta,
    samo sto jos bol me drzi,
    bol u dusi,bol u srcu,
    bol paklena,sve do srzi.......

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •