Strana 4 od 13 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 127

Tema: Mrznja?

  1. #31
    Senior Member
    Datum registracije
    21.06.2005
    Poruke
    5.339

    Podrazumevano

    ma nije stvar u finociii ali ja sam takva osoba i nee mogu mrzeti ama bas nikoga ebiga takva sammmmmm

  2. #32
    Junior Member
    Datum registracije
    03.01.2007
    Lokacija
    banja luka
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    Ehe ,da se i ja malo javim,vec trecu vece zaredom pokusavam postirati ,al dobro ne vele dzaba TRECA SRECA,jel tako?


    Tema je malo oteska,no i ja bih da dam svoje neko gledanje na to.
    Jos od biblijskog vremena Adama i Eve prvi put se pojavljuje pojam mrznje izmedju Kaina i Abelja,mrznja se manifestuje radi prava prvenastva izmedju Adamovih i Evinih sinova,no da nesirim temu kroz istoriju ,radje sam da pricam o nekom priblizno trenutnom vremenu i odnosu jednog homosapiensa prema drugom..
    Kroz zivot,normalno je da se covjek susrece sa mnogo toga pa i sa tom ,da tako kazem,pojavom ,da bi se tako sto moglo da manifestuje,to je zasnovano na uzroku i posljedici,neupitno dali ispravnom ili neispravnom.
    Uzrok mrznje pocesto moze da bude zavist,a ona se opet cesto stvara medju bliskim ljudima iz razloga koji mogu da budu banalni,i da kroz vrijeme proizvedu toliko negativnih emocija ,da niti taj koji je mrzitelj nije svjestan koliko mu t o prostora i vremena oduzima u svakodnevnom realnom zivotu.
    Mrznja ,inace ,kao sama razara mentalni sklop toga ko je manifestuje ili jos gore drzi je u sebi.
    Ako bii to sveli na odnos muskarca i zene ,mogli bismo da dodjemo do toga da je i mrznja cak emocija,negativna ,ali jeste.U tom odnosu i ona se stvarta kroz vrijeme,dali za vrijeme trajanja neceg zajednickog ili poslije,pocesto biva da granici sa suprotnosti ,ljubavi cak,sto zvuci pomalo nevjerovatno,al istinito.

    Ako osetite da vas neko mrzi,iz ovih ili onih razloga,pokusajte se ponasati ravnodusno,poslije to relativizujetea nakon toga pokusajte da dodjete u priliku da toj osobi pridjete i pokusajte joj razbiti taj stav,pokusajte ga izvuci iz toga u drugom smjeru i ucinicate dobro djelo ,ZASIGURNO!

  3. #33
    Senior Member
    Datum registracije
    17.09.2006
    Lokacija
    wien
    Poruke
    3.773

    Podrazumevano

    bravo milentije super si ovo objasnio

    ja u sutini ne umem da mrzim ali postoji neki osecaj slican mrznjitako da onog trenutka kad me neko nagazi na zulj vise za mene ta osoba ne postoji.

  4. #34
    Senior Member
    Datum registracije
    16.03.2007
    Poruke
    155

    Podrazumevano

    ne umem da mrzim vec da volim
    ako je zivot bol
    zasto nam ga daju
    ako je zivot sreca
    zasto nam ga otimaju......................

  5. #35
    Senior Member
    Datum registracije
    21.06.2005
    Poruke
    5.339

    Podrazumevano

    scorpion70
    ja u sutini ne umem da mrzim ali postoji neki osecaj slican mrznji tako da onog trenutka kad me neko nagazi na zulj vise za mene ta osoba ne postoji.
    a ti imas zuljeva??? hahahahaa ili je to ipak nesto drugo?

    ne ne umem da mrzim ....ne znam ali to je to

  6. #36
    Senior Member
    Datum registracije
    17.09.2006
    Lokacija
    wien
    Poruke
    3.773

    Podrazumevano

    imam seko sami se pojave u tom trenutku ebga i tad mrak

  7. #37
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Sve je to sastavni deo nasih zivota .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  8. #38
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    ja ne umem da mrzim, ali zato jako lepo znam da prezirem

  9. #39
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Slicno je sve to .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  10. #40
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    nije. za mene je prezir gore nesto. kad nekoga mrzis, znaci da jos imas osecanja. najbolje je kada si ravnodusan, znaci da te jednostavno zabole za doticnu personu

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •