Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 25

Tema: A zasto nemozemo bez ljubavi

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    20.12.2004
    Lokacija
    bec
    Poruke
    1.018

    Podrazumevano A zasto nemozemo bez ljubavi

    da li neko moze da mi kaze zasto nemozemo bez ljubavi( ja bar ne)
    Sta vi mislite o tome?
    pozdrav i wellcome
    kada jednom sretnes nekog ko je poseban u tvojim ocima nedaj da ode i nevidis ga vise nikada...

  2. #2
    Guest

    Podrazumevano

    Ne mogu jer sam rodjena da volim nekoga ili nesto pa samim tim ocekujem i da budem voljena....

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nina`
    Ne mogu jer sam rodjena da volim nekoga ili nesto pa samim tim ocekujem i da budem voljena....
    bas tako, samo u muskom rodu
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  4. #4
    Senior Member maca avatar
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    7.510

    Podrazumevano

    o kojoj vrsti ljubavi se radi ako je porodicna ljubav; nemogu bez nje ... bez svega ostalog se moze ...

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano

    ^uopste duso
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  6. #6
    Guest

    Podrazumevano

    Sad cu ja to da vam objasnim u svoje i Dadijevo ime posto znam da bi se on slozio...mi ne mozemo bez ljubavi u opstem smislu jer za nas nije ljubav samo prema voljenoj osobi ili porodici ili prijateljima vec ljubav prema muzici ili nekoj drugoj umetnosti...volimo i ljudsko i neljudsko i vidljivo i nevidljivo...a to se nalazi svuda oko nas i zato i ne mozemo bez ljubavi

  7. #7
    Senior Member icecream avatar
    Datum registracije
    16.01.2005
    Lokacija
    BeOgRaD ... ´´´MiRiJeVo```
    Poruke
    612

    Podrazumevano

    nina ima odgovor na sve... : )
    ¤…´oLja`…¤

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    20.12.2004
    Lokacija
    bec
    Poruke
    1.018

    Podrazumevano

    ja neznam iako volim celim svojim srcem svoju familiju svoje najblize
    svoga dragoga,,,,
    cesto se osecam da mi ljubav nije ni na najmanji nacin uzvracena
    i zato sam tuzna
    rodjena sam da osecam i da volim do vecnosti....
    samo nazalost vecito pogresne osobe
    kada jednom sretnes nekog ko je poseban u tvojim ocima nedaj da ode i nevidis ga vise nikada...

  9. #9
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano Re: A zasto nemozemo bez ljubavi

    Citirati Originalno postavljeno od mustra_becka
    da li neko moze da mi kaze zasto nemozemo bez ljubavi( ja bar ne)
    Sta vi mislite o tome?
    pozdrav i wellcome
    Pa zato sto su vera, nada i ljuba, pokretacice svega u nama, jednostavno onaj ko nas je stvarao, takvima nas je stvorio.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  10. #10
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano Ljubav putuje sto na sat!

    Samo èetiri sekunde dovoljno je da proðe od zapažanja neke osobe do prvih ljubavnih reakcija tela Sudeæi po najnovijim rezultatima brojnih istraživanja, ljubav je konaèno dešifrovana. Naime, ona se sa stanovišta hemije može jednostavno protumaèiti kao formula S8N11N ili fenil- etil- amin, koji je osnova hormona nadbubrežne žlezde. Šta se dogaða u organizmu èoveka kada oseti nalet ljubavi i strasti oduvek je izazivalo interesovanje javnosti, a sada se o ovoj oblasti zna mnogo više. - Fenil- etil- amin se luèi u mozgu, a posebno u malom podruèju hipotalamusa gde je središte oseæaja. Kada se muškarac i žena približe, ova supstanca poèinje da se luèi postepeno i deluje omamljujuæe. Za sada nauènici još nisu otkrili sve hormonske supstance koje doprinose razvoju sreæe i ushiæenja.
    Šta se dogaða kad žena opazi muškarca? Prvo zapaža boju oèiju i kose, visinu, osmeh, ruke... Opažanje traje nekoliko sekundi, a ovi spoljni nadražaji izazivaju hemijsku reakciju u mrežnjaèi, gde ogroman broj nervnih æelija zaduženih za osete boja i tame i svetla šalje izveštaj mozgu, i to brzinom od 120 kilometara na sat. Aktivira se i uho koje prikuplja zvuène nadražaje, kao što su boja glasa, naèin smeha i sl. Kako svaki èovek ima svoj miris tela, i oseæaj njuha takoðe se ukljuèuje u dobijanje u mozgu opšte slike o osobi.
    -Sve ove primljene nadražaje veliki mozak uporeðuje s utiscima prikupljenim u dosadašnjem životu. Ako se pri ovom uporeðenju jave negativne ocene neke osobe, reakcija organizma izostane, ali ako osoba dobije visoke ocene, u mozgu nastaje uzbuðenost. Velika veæina od 14 milijardi nervnih æelija u kori velikog mozga daje naredbu hipotalamusu, a on nadbubrežnoj žlezdi, koja izluèuje adrenalin noradrenalin. Veæ u maloj kolièini ovi hormoni uzrokuju mnoštvo zbivanja u organizmu .
    Od prvog pogleda na neku osobu do izluèivanja hormona proðe svega èetiri sekunde, a ovo vreme sasvim je dovoljno da nekoga doživljavamo kao privlaènog ili ne. Svaki dodir s ovom osobom na organizam deluje kao elektrošok. Dogaðaju se promene u telu: vratni mišiæi se zatežu, oseæa se podrhtavanje u želucu, napinju se mišiæi bokova i bedara, srèani otkucaji su brži od 30 do 60 posto, disanje je takoðe ubrzano... Dolazi do novog nadražaja i luèenja drugih hormona, tako da se šire disajni putevi i pluæa, jetra i bubrezi pojaèano rade, sužavaju se arterije, usta postaju suva. Sve ovo prati i proširenje zenica.
    Omamljuje kao droga
    S hemijskog stanovišta, ljubav je droga, pa zato nije èudo što je strastvena ljubav oblik opsesije s dodatkom malo delirijuma. Opsesija je zato što se u tom razdoblju misli samo na voljenu osobu, a delirijum - jer se veruje da je ona najbolja na svetu.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •