Strana 2 od 11 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 105

Tema: Da li ste znali... ? >Zanimljive i poucne stvari..!<

  1. #11
    Senior Member
    Datum registracije
    20.12.2004
    Lokacija
    bec
    Poruke
    1.018

    Podrazumevano

    bogami dady postovi su ti pravi tek sada vidim da dosta stvari nisam znala
    kada jednom sretnes nekog ko je poseban u tvojim ocima nedaj da ode i nevidis ga vise nikada...

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    08.07.2005
    Lokacija
    USA
    Poruke
    61

    Podrazumevano

    ...Od 18. veka muškarci i žene poèeli su da nose donje rublje. Žene su u to vreme nosile midere s uèvršæivaèima od èelika ili ribljih kostiju koje su napustile tek pošto je 1896. godine osnovano prvo evropsko "Društvo za pojednostavljenje ženske odeæe", koje se zalagalo za odbacivanje midera....
    STA BI SMO BEZ SECANJA U OPSTE BILI ...?!!

  3. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano Bakini korisni saveti...

    Ne vucite ormar..
    Ako vam nesto sitno zapadne iza ormara,navucite na sipku od usisivaca najlon carapu i izvucite. (poslala:Marija)

    Svez med
    Dali je med svez i pre svega kvalitetan moze te proveriti tako shto ce te okrenuti teglu naopacke i pratiti sta se desava.. Ako je med svez posle naglog okreta izroni ce krupan balon/mehur sa dna tegle. Ako do toga nebude doslo ni cena mu nesme biti visoka. (poslala:Nada N.S.)

    Nesanica..
    Muci vas nesanica? Razmishljate o problemima i neuspevate lako da zaspite? Nebrinite! I za to postoji prirodni lek.. Naime kocka shecera natopljena konjakom olakshace vam put u san. Lavanda pored jastuka je josh jedna prirodna pomagalica za bolji i lakshi san. Napravite mali jastucic koji ce te puniti svezom lavandom, prijatan miris ce vas odusheviti i uspavati.

    Komarci dosadjuju..
    Komarci su sitni ali znaju da dosadjuju! Da bi ih efektivno udaljili od vas trebate se namazati sircetom ili limunovim sokom.
    Naravno sirce necete mazati po sebi pre izlaska vec negde u prirodi ili eventualno kuci. Jedan od loshih saveta koji se cesto mogu cuti na nashim prostorima je -pijte rakiju- Apsolutno nije tacno,cak sta vishe utvrdjeno je da komarci vishe napadaju osobe koje imaju u krvi alkohola ili jedu cesto zacinjenu hranu.

    Smrdljive patike..
    Patike znaju da imaju neprijatan "miris" pogotovo posle duzeg noshenja.. Da bi ste smanjili njihov neprijatan "miris" naspite unutar sodu bikarbonu
    i ostavite da stoji sve dok ih sledeci put neobucete. (dovoljno ce biti izlupati ih)

    Cdotvorna sveca..
    Da bi sveca duze gorela i manje kapljala,stavite je par sati pre upotrebe (paljenja) u zamrzivac.

    Prijatnosti za goste..
    Docekajte vashe goste sa novim i originalnim idejama.. U posudu za zamrzavanje leda stavite listice mente,maslinke,krastavcice...
    U koktelima izgleda izvrsno.

    Odvratan miris duvana..
    Prijatelji su otishli,parti je uspeo,ali je ostao smrad cigareta koji se uvukao svuda.. Sta sad? Napunimo kanticu sa vodom i ubacimo glavicu luka. Ostavimo tako na sredini sobe citavu noc.. Neprijatan miris ce nestati! Mozda neshto josh binije: vashe prijatelje uvek mozete posavetovati da ostave cigarete..

    Muke sa sherpom..
    Zagorela vam je sherpa? Nezurite da je izribate! Vratite je na vatru i dolite pola sirceta pola vode zagrejte je do kljucanja i ostavite tako 5 minuta,
    zatim je sklonite sa vatre i ostavite 30min rezultat ce te videti sami.

    Nezrelo voce
    Ako zelite da vam brze sazri: kiwi,krushke,brskve ili paradajz - stavite ih u kesicu zajedno sa jabukom.

    Sve zardjalo..
    Zardjale bashtovanske alatke mozete lakshe ocistiti metalnim sundjerom uz meshavinu limunskog soka (60%) i soli (40%)

    masne plocice..
    Da ocistite plocice u kupatilu ili kuhinji,razredite sholjicu sirceta u 2l vode!
    Ekoloshki je a neostavlja mrlje.

    Dali su jaja sveza..
    Mozete uvek proveriti dali je jaje sveze na sledeci nacin:
    Naspite u jednu ciniju vode i dodajte u nju malo soli. Ako se jaje spusti horizontalno na dno onda je extra sveze, ako je shpic tezi ka povrshini, nije sveze a ako jaje pluta ono je staro.

    Sjaj za kozne fotelje
    Ako posedujete fotelje ili kozni nameshtaj,on se najbolje citi sa pamucnom krpom navlazenom sa svetlim pivom.

    Kuca gricka li gricka..
    Kucni ljubimci kao shto su macke i kucici traze puno paznje (skoro kao dete) Kada ih malo zapostavimo,cesto ih privuku nashe patike,kablovi,stolovi,stolice i sve shto mogu da grebu i grickaju.. Da bi zashtitili vashe dragocene predmete i izbegli da se povrede (kablovi kroz koje prolazi struja) Natrljajte sve shto zelite da zashtitite sa sapunom za pranje vesha.. Poshto imaju osetljiv njuh,odvratice te ih vrlo lako od zeljenih predmeta.

    Krpelji napadaju..
    Postoje razlicite hemikalije da oteramo parazite nashim malim prijateljima.. Ipak i one mogu biti opasne po njihovo zdravlje! Postoji zato majka priroda koja je i o tome mislila.. Naime,menta je odlicna da otera parazite pa cak i pacove..Mozete staviti u kucicu vasheg ljubimca jastucic punjen sa listovima mente,pored prijatnog mirisa otarasice te se sigurno parazita.

    Nepodnoshljive muve..
    Miris stabla paradajza ce oterati dosadne muve i insekte iz vashe kuce! Nishta nije u stanju oterati ih kao stabljika paradajza,kao i pomeshane sa ostalim stabljikama iz vrta. Najbolje je okaciti kraj prozora stabljike paradajza kako bi insekti dobili povratnu kartu vec sa vrata..

    Joj,ode prst..
    Ako zattvorite vashe prste u fijoku,ili udarite glavom o ivicicu prìozora.. Pospite na bolno mesto shecer u prahu i ostavite ga dok se sam ne odlepi,zatim dobro isperite hladnom vodom.. Iznenadice te se kad vidite da nema otoka a i bol je skoro izcezao..

    Reumatizam..
    Promena vremena! Javljaju se reumatski bolovi.. Evo kako ublaziti bol. U pamucnu kesu (napravite sami) stavite KRUPNU sol,zatim zagrejte u rerni (da bude mlako) i stavite na bolno mesto. Ponavljajte nekoliko puta proces zagrejavanja cim se ohladi..

    Klizavi stisak..
    Znoje vam se ruke a nepomazu preparati... Sta raditi? Perite cesto ruke toplom vodom i natapajte sa sledecim preparatom koji cete sami napraviti: 25g kolonjske vode,25g limunovog soka,50g belog sirceta.

    Bonton..
    Dobili smo poklon. Radoznalost nas tera da ga odmah i otvorimo shto je kulturno i uraditi sem u slucajevima kada neko od prisutnih gostiju iz nekog razloga nije doneo poklon. Tada bolje ostaviti poklon sa strane i reci da cete ga otvoriti cim to bude bilo izvodljivo. Nazvati prijatelja sutra ili kasnije izahvaliti mu se josh jednom na divnom poklonu koji ste primili.

    Crvene oci..
    Imate stari foto aparat i kada ga koristite nocu ostavlja efekat crvenih ociju? I za to ima leka! Odvojite jedan list od papirne maramice i stavite ga preko blica.. Inace bolje opaliti koju sliku dok je dan,jer trenutci koji izgledaju momentalno nevazni,kasnije dobijaju veliku vrednost..

    Koktel savet..
    Dolaze vam prijatelji i hocete da se odusheve sa vocnim koktelom? Evo savrshena priprema.. Vocne koktele pre svega treba pripreniti ranije,kako bi voce ispustilo bitnu slast.. Najbolje je pripremiti i led sa istim ukusom tj. od istog koktela.. Na kraju pre serviranja dodati malo hladne,kisele vode kako bi zivnuo i dobio pravu car.
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  4. #14
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    bakini saveti su uvek korisni

  5. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano Prakticni Izumi..

    Prakticni Izumi.. vredi pogledati

    http://www.krompir.co.yu/izumi

    necu da linkujem slike...nemojte biti lenji i otvorite link

    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  6. #16
    Senior Member
    Datum registracije
    19.07.2005
    Lokacija
    SWISS
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    ja sma pokusao par puta ali nisa, uspeo...ne razumem-???

  7. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od techa
    ja sma pokusao par puta ali nisa, uspeo...ne razumem-???
    pa samo kliknes na link i to ti je to...
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  8. #18
    Senior Member
    Datum registracije
    19.07.2005
    Lokacija
    SWISS
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Dadi
    Citirati Originalno postavljeno od techa
    ja sma pokusao par puta ali nisa, uspeo...ne razumem-???
    pa samo kliknes na link i to ti je to...
    stvarno? pa znam to pobogu Dadi, ali se ne otvara nista...pokusacu ponovo...ovde nesto nije ok sa konekcijama, izgleda, sto se inace tesko desava...

  9. #19
    Senior Member
    Datum registracije
    19.07.2005
    Lokacija
    SWISS
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    najzesci je kisobran za skupljanje kise i cuvar mindjusa...ha ha ha

  10. #20
    Senior Member jagodica avatar
    Datum registracije
    04.10.2004
    Poruke
    3.697

    Podrazumevano

    jako

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •