Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 105

Tema: Da li ste znali... ? >Zanimljive i poucne stvari..!<

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano Da li ste znali... ? >Zanimljive i poucne stvari..!<

    Jeste Li Znali Da...

    ... polovina ljudske populacije zaraðuje oko 5% svetskog bogatstva?

    ... je 1926. godine na svetu bilo samo 100 TV ureðaja?

    ... se 3 èetvrtine ulovljene ribe koriste za ishranu, a ostatak je namenjen za proizvodnju sapuna, lepka, margarina ili ðubrišta?

    ... je na Aljasci dozvoljeno ubijanje medveda, ali da je buðenje medveda zbog fotografisanja zabranjeno?

    ... je kod èoveka dužina od ruènog zgloba do lakta jednaka dužini stopala?

    ... Meksiko Siti tone oko 25 centimetara godišnje?

    ... æe crv pantljièara krenuti da jede sebe ako ne naðe drugu hranu?

    ... je sistem demokratije predstavljen još pre 2.500 godina u Grèkoj u tini?

    ... je nemoguæe kinuti otvorenih oèiju?

    ... za jedan kilogram meda pèele moraju da posete 4 miliona cvetova i preðu put 4 puta duži od zemljinog obima?

    ... zvuk putuje 3 puta brže kroz vodu nego kroz vazduh?

    ... je Madrid jedini glavni grad u Evropi koji nije stacioniran na reci?

    ... ako bi poreðali milion dolara u novèanicama od 1 dolar, dosegli bi visinu od 110 metara i masu od jedne tone?

    ... maèji urin svetli pod ''crnim svetlom''?

    ... je CD razvijen od strane Filipsa i Sonija 1980. godine?

    ... je kravata pronalazak koji potièe iz Hrvatske?

    ... je poslednja reè u Bibliji reè ''amen''?

    ... je puno ime Los Anðelesa ''El Pueblo de Nuestra Senora la Reina de los Angeles de Porciuncula'', što u prevodu znaèi Grad Anðela?

    ... je fudbal najgledaniji sport na svetu?

    ... je lubenica povræe a paradajz voæe?

    ... je u Francuskoj 5-godišnjacima dozvoljeno da kupe alkoholno piæe u kafiæu?
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano

    ... je Brus Li bio toliko brz da su filmovi morali biti usporeni kako bi se njegovi pokreti mogli videti?

    ... kitovi ubice ubijaju ajkule zaleæuæi se u njihov stomak odozdole izazivajuæi ajkulinu eksploziju?

    ... se tokom scene sa koèijama u filmu Ben Hur u daljini može primetiti mali crveni automobil?

    ... su u Finskoj bili zabranjeni crtani filmovi Paje Patka jer on ne nosi pantalone?

    ... su zbog oskudice metala u Drugom Svetskom Ratu dodeljivani drveni Oskari?

    ... prva 4 poteza u šahu možete odigrati na 318.979.564.000 naèina?

    ... je prva bomba koja je pala na Berlin za vreme Drugog Svetskog Rata ubila jedinog slona u berlinskom zoološkom vrtu.

    ... laganim izdizanjem nogu i lezanjem na leða ne možete potonuti u živi pesak?

    ... je Venera jedina planeta koja se rotira u smeru kazaljke na satu?

    ... je morskim rakovima škampima srce u glavi?

    ... je Èarli Èaplin jednom prilikom osvojio treæu nagradu na takmièenju za svog dvojnika.

    ... je po starom zakonu u državi Vašington ženama bilo zabranjeno da naprave više od 3 koraka unazad dok plešu?

    ... Ginisova Knjiga Rekorda drži rekord kao najèešæe kradena kniga iz knjižara?

    ... je astronautima zabranjeno da jedu pasulj pre poletanja jer ispuštanje gasova ošteæuje njihovo odelo?

    ... za 10 minuta svoga delovanja uragan ispolji više energije nego što bi ispoljilo celo nuklearno naouružanje na svetu?

    ... u proseku 100 ljudi godišnje umre od gušenja hemijskim olovkama?

    ... 35% od ljudi koji koriste liène oglase veæ su u braènom odnosu?

    ... jedna biblioteka u Indiani tone oko 2 centimetra godišnje jer statièari nisu uraèunali težinu svih kniga?

    ... je elektriènu stolicu izumeo jedan zubar?

    ... na planeti Zemlji ima toliko zlata da je prekrije celu u sloju od jednog metra?

    ... krokodili ne mogu da izbace svoj jezik napolje?

    ... su sveštenici u starom Egiptu èupali sve dlake sa svojih tela, ukljuèujuæi obrve i trepavice?

    ... je Amerkan Erlajns jedne godine uštedela 40.000 dolara izvadivši samo jednu maslinu iz svake salate služene u prvoj klasi?

    ... je Boing 747 duži od prvog leta èuvene braæe Rajt?

    ... se bebe raðaju bez èašica u kolenima, javljaju im se tek u periodu od drugog do šestog meseca života?

    ... bi Barbika kada bi bila u prirodnoj velièini bila bi visoka 2,18 i imala bi mere 99-46-84?

    ... svaki put kada poližete poštansku markicu unosite u organizam deseti deo kalorije?

    ... Eskimi imaju preko 15 reèi za našu reè "sneg"?

    ... Amerikanci u proseku pojedu 720 ari pice svakoga dana?

    ... neprestanim udaranjem glavom o zid trošite 150 kalorija na sat?
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano

    .. ako bi vikali neprestano 8 godina, 7 meseci i 6 dana proizveli bi dovoljno energije u zvuènim talasima da zagrejete šoljicu kafe?

    ... se na kanadskoj novèanici od 2 dolara nalazi amerièka zastava?

    ... je badem èlan porodice bresaka?

    ... je nemoguæe polizati svoj lakat?

    ... inteligentni ljudi imaju više cinka i bakra u svojoj dlaci?

    ... je Koka Kola na poèetku bila zelene boje?

    ... se pacovi razmnožavaju tako brzo da 2 pacova za 18 meseci mogu dobiti preko milion potomaka?

    ... 23% svih kvarova na foto-kopir mašinama izazivaju ljudi koji sedaju na njih i fotokopiraju svoje guzice?

    ... je amerièka vlada 1969. godine donela zakon koji èini ilegalnim svaki kontakt graðana sa vanzemaljcima ili njihovim vozilima?

    ... zubari preporuèuju da se èetkice za zube drže bar 2 metra udaljene od WC šolje kako bi se izbegao kontakt èetkice za zube i èestica iz WC šolje koje se raspršuju usled puštanja vode?

    ... ako bi nosili slušalice samo 1 sat poveæali bi broj bakterija u svom uhu 700 puta?

    ... više od 50% ljudi na svetu nikada nije obavilo telefonski razgovor?

    ... kvakanje patke ne pravi eho ali niko ne zna zbog èega?

    ... je nemoguæe kinuti otvorenih oèiju?

    ... kada se pomnoži 111.111.111 x 111.111.111 dobije se 12.345.678.987.654.321?

    ... svaki kralj u kartama predstavlja jednog velikog kralja iz istorije:
    Pik - Kralj David
    Tref - Aleksandar Veliki
    Herc - Karlo Veliki
    Karo - Julije Cezar?

    ... dešnjaci u proseku žive 9 godina duže nego levaci?

    ... ako kod statue neke osobe konj ima obje prednje noge u vazduhu - osoba je poginula u borbi, ako je konju samo jedna prednja noga podignuta - osoba je umrla od rana zadobijenih u borbi, a ako su konju sve 4 noge na zemlji - osoba je umrla prirodnom smræu?

    ... su slonovi jedine životinje koje ne mogu skakati?

    ... su trupe za vreme secesijskog rata koje su se vraæale u svoje kartele bez gubitaka na jednoj velikoj tabli pisali ''0 Killed'', odakle i dolazi izraz ''OK''?

    ... 13% Amerikanaca veruje da je Mesec jednim delom saèinjen od sira?

    ... ime ''Džip'' dolazi od jedne amerièke vojne skraæenice od naziva ''General Purpose'' vehicle - GP?

    ... u Pentagonu ima duplo više WC-a nego što je potrebno, jer kad su ga gradili zakon je zahtevao odvojene WC-e za crnce i belce?

    ... bubašvaba može živeti do 9 dana bez glave pre nego što umre od gladi?

    ... se proseèna osoba smeje 15 puta dnevno?

    ... su Miguel Servantes i Viliam Šekspir koji se smatraju najveæim piscima u svojim zemljama umrli istog dana - 23.04.1616?

    ... komarci imaju zube?

    ... je bilo potrebno 22 veka da se izraèuna udaljenost izmeðu Zemlje i Sunca - 149.400.000 km? A da tu istu cifru dobijamo množenjem broja 1.000.000.000 sa visinom Keopsove piramide u Gizi koja je izgraðena 30 veka p.n.e?

    ... u staroj Engleskoj ljudi nisu smeli upražnjavati seks bez odobrenja kralja? I kada bi par hteo da dobije dete, morao je zatražiti dozvolu monarha, koji bi im predao ploèicu na kojoj je pisalo: ''Fornication Under Consent of the King'', što je poreklo reèi FUCK?

    ... je Ajfelov Toranj u Parizu teži od 1.000 proseènih slonova?
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano

    ... simbol dolara ''$'' èini kombinacija slova U i S, iz naziva ''United States''?

    ... je belgijska pošta 1879. godine zaposlila 37 maèaka da raznosi svežnjeve pisama u okolini grada Liježa, ali je eksperiment kratko trajao jer su maèke pokazale da su veoma nedisciplinovane?

    ... je rekord u broju roðene dece od strane jedne majke 69, i to 16 parova blizanaca, 7 setova trojki i 4 seta èetvorki?

    ... koze i hobotnice imaju pravougaone zenice?

    ... muškarci u proseku pomisle na seks svakih 7 sekundi?

    ... proseèan kompjuter prikaèen na internet svakih 5 sekundi zarazi neki virus?

    ... su najmlaði roditelji u istoriji imali 8 i 9 godina 1910. godine i da su živeli u Kini?

    ... ako bi izraèunali koliko puta cvrèak cvrkutne u minuti, onda taj broj podelili sa 2, zatim dodali 9, i opet podelili sa 2, dobili bi taènu temperaturu izraženu u stepenima Celzijusovim?

    ... riba koja živi ispod 800 metara ispod površine mora nema oèi?

    ... je vodonik zapaljiv gas, kiseonik podržava sagorevanje ali kombinovani èine vodu koja se koristi za gašenje požara?

    ... grožðe eksplodira kada se zagreva u mikrotalasnoj peænici?

    ... postoji kondom sa nazivom ''Ramzes'', nazvan po velikom faraonu Ramzesu II koji je imao preko 160-oro dece?

    ... je dvoboj u Paragvaju legalan ako su obe strane dobrovoljni davaoci krvi?

    ... je kikiriki jedan od sastojaka dinamita?

    ... proseèna tabla èokolade u sebi ima 8 parova nogu insekata?

    ... 90% holandskih tinejdžera prièa teèan engleski jezik, dok samo 80% amerièkih tinejdžera prièa teèan engleski?

    ... ako bi ispuštali gasove neprekidno 6 godina i 9 meseci proizveli bi dovoljnu kolièinu gasa da se napravi atomska bomba?

    ... su naše oèi od roðenja uvek istih dimenzija ali da nos i uši ne prestaju da rastu?

    ... ni jedan komad èetvrtastog, suvog papira ne može biti savijen na pola više od 7 puta?

    ... proseèan èovek za vreme svog života pojede 8 paukova?

    ... su slamèicu izmislili egipatski pivari koji su proveravali proces piva koje vri bez da pomeraju sastojke koji su plutali po vrhu?

    ... je od svakih 200 ljudi u proseku jedan psihopata?

    ... je Zemlja blago kruškastog oblika, polupreènik na Severnom Polu je 44 milimetra duži od polupreènika na Južnom Polu?

    ... se u svakoj minuti u svetu proda oko 50 Biblija?

    ... je pecanje najuèestaliji sport na svetu?

    ... su ljudi koji najèešæe ginu u pljaèkama banaka pljaèkaši?

    ... proseèan èovek dnevno izgubi 200 dlaka na glavi?

    ... je otvaraè za konzerve pronaðen 48 godina nakon što su uvedene konzerve?

    ... je od 1815. godine voðeno 210 meðunarodnih ratova?

    ... sve teènosti u ljudskom telu zajedno imaju vrednost od otprilike 6 eura?
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  5. #5
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    interesantno

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano

    a ima mnogo interesantnih stvari : )
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    08.07.2005
    Lokacija
    USA
    Poruke
    61

    Podrazumevano

    ...Pauk cikloza, koji živi u Britanskoj Gijani, pravi mrežu savršeno okruglog oblika s "tepihom" od biljnih vlakana u sredini koji mu služi za odmor i uživanje.

    ...Èokolada je škodljiva za kuæne ljubimce jer sadrži teobromin, koji u veæim kolièinama može da izazove stomaène poremeæaje.

    ...Mongolski kan i kineski car Kublaj-kan odlazio je u lov sa 500 sokolova i pratnjom od 10.000 ljudi.

    ...U 19. veku Parižani su bili obavezni da se, pre no što stupe u pozorište ili koncertnu dvoranu, obilno namirišu dobrim parfemom.

    ...Za novogodišnje praznike u Japanu se razmeni oko èetiri i po milijarde èestitki.
    STA BI SMO BEZ SECANJA U OPSTE BILI ...?!!

  8. #8
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Laura
    ...U 19. veku Parižani su bili obavezni da se, pre no što stupe u pozorište ili koncertnu dvoranu, obilno namirišu dobrim parfemom.
    of korZ, kad se slabo ko kupao

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano

    ^ smrdljivi parizani
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  10. #10
    Senior Member icecream avatar
    Datum registracije
    16.01.2005
    Lokacija
    BeOgRaD ... ´´´MiRiJeVo```
    Poruke
    612

    Podrazumevano

    eee super uvke se moze neshto nauchiti : ))
    ¤…´oLja`…¤

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •