Strana 5 od 11 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 105

Tema: Da li ste znali... ? >Zanimljive i poucne stvari..!<

  1. #41
    Senior Member AmeLa_DE avatar
    Datum registracije
    23.09.2004
    Poruke
    761

    Podrazumevano

    jel to za skolu hehe aj bato ako mozes sledeci petak ne sutra da mi pomazes putem sms poruka na englischklausur hehehe

  2. #42
    Senior Member
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    596

    Podrazumevano

    Znas da se Los Angeles nocu vidi iz svemira ...

  3. #43
    Senior Member icecream avatar
    Datum registracije
    16.01.2005
    Lokacija
    BeOgRaD ... ´´´MiRiJeVo```
    Poruke
    612

    Podrazumevano

    znash da u jednom zivotu pojedesh oko 700kg chokolade
    ¤…´oLja`…¤

  4. #44
    Senior Member
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    596

    Podrazumevano

    Znas da u Kini mozes da iznajmis familiju?

  5. #45
    Senior Member
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    596

    Podrazumevano

    Znas da je daljina onaj kljuc kojim se navija ceznja ....

  6. #46
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano Razne zanimljivosti - vredi pogledati

    Postoje rekorderi u razlièitim stvarima. Neslavni rekorder po broju udara groma jeste Mark Stinton iz Južne Karoline. Nauènici kažu da je šansa da vas udari grom 1 : 600.000. Marka iz Južne Karoline grom ne da je udario samo jednom ili dva puta, veæ je bliski susret sa ovom prirodnom pojavom imao èak u èetiri navrata.

    Na svu sreæu, još uvek je živ i zdrav. Ne navodi znaèajnije zdravstvene probleme. Stradaju stvari koje ima na sebi, ali on sam - ne. Stinton kaže da je ovaj poslednji, èetvrti udar groma, bio veoma jak, èak toliko da mu se istopio sat na ruci, a ðonovi cipela jednostavno izgoreli. Jaèina udara oborila ga je na zemlju. Bio je u svom dvorištu baveæi se "majstorijama" oko kamiona kada ga je grom udario po èetvrti put.

    Mark kaže da mu i dalje nije jasno zašto je baš on stalno žrtva gromova. "Ili ih privlaèim na neki naèin, ili sam jednostavno najveæi baksuz na svetu. Zaista ne mogu da se opredelim izmeðu ta dva", izjavio je za lokalnu televiziju. Možda Stinton i jeste baksuz, ali ne može se poreæi ni da je imao dosta sreæe u nesreæi kada je uspeo da èak èetiri puta preživi bez posledica.
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  7. #47
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Farmer iz Istoènog Jorkšira pronašao je naèin kako da poveæa produktivnost svojih ovaca. Poslušao je rezultate istraživanja i rešio da svom stadu priušti redovne muzièke koncerte radi boljeg mleka i radi bolje vune. Unajmio je lokalni bend koji svira gotik muziku i sada muzièari dva puta nedeljno zabavljaju njegove ovce.

    Rièard Tous kaže da je njegovih 200 ovaca popravilo kvalitet mleka i poveæalo broj jaganjaca otkad im je priuštio muzièke sesije. "Negde sam proèitao da muzika pomaže da ovce budu zdravije, pa sam rešio da lokalnom bendu pružim šansu." Farmer star 44 godine unajmio je tinejdžerski gotik bend Torsohorse da svira u njegovoj štali.

    "Zapanjen sam reakcijama mojih ovaca. Ove godine mi se rodilo dvostruko više jaganjaca u odnosu na prošlu. A takoðe je vuna životinja mnogo gušæa i zdravija", objasnio je Rièard Tous primenu i rezulate nauène metode po kojoj muzika blagotvorno utièe na rast i zdravlje biljaka i životinja.

    Šesnaestogodišnji pevaè benda, Lijan Mekgir, èijem svakom koncertu prisustvuje po 200 grla ovaca, objašnjava svoj poslovni angažman: "U poèetku je stvarno bilo èudno svirati gomili ovaca, ali je prosto neverovatno koliko im se to dopada."



    Imate li vi sta slicno , ili pak neki svoj komentar na sve ovo ? Ako imate , pridruzite mi se .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  8. #48
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Jedan rumunski zatvorenik podneo je tužbu protiv Boga zbog toga što nije uspeo da ga spase od zla. Zatvorenik Pavel M. optužio je Boga za „prevaru i obmanu”, javili su rumunski mediji. U njegovoj tužbi se kaže: „Ja, dolepotpisani Pavel M, trenutno smešten u temišvarskom zatvoru, gde služim kaznu zatvora od 20 godina zbog ubistva, podnosim tužbu protiv Boga, stanovnika Neba, koga ovde predstavlja Rumunska..
    pravoslavna crkva, zbog uèinjenih sledeæih zloèina: prevare, obmane, zloupotreba interesa i uzimanja mita.” Zatvorenik dalje navodi da krštenje predstavlja ugovor izmeðu njega i Boga, koji je trebalo da odagna nevolje i drži ðavola podalje od njega. „Bog je èak zahtevao i od mene dobio razna dobra i molitve u zamenu za oprost i obeæanje da æu biti osloboðen problema i imati bolji život. Ali, nasuprot tome, bio sam prepušten u ruke ðavolu”, kaže se u tužbi koja je poslana u Temišvarski sud i koja æe biti prosleðena javnom tužiocu. Meðutim, javni tužilac kaže da æe tužba verovatno biti odbaèena jer je sud u nemoguænosti da prosledi poziv za suðenje Bogu.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  9. #49
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Neki ljudi vole da prièaju sa svojim biljkama, a studenti tehnièkog fakulteta u Singapuru kažu da su stvorili biljku koja komunicira sa ljudima -tako što svetli kad je žedna.
    Studenti su jednu biljku genetski modifikovali pomoæu zelenog fluorescentnog gena meduze, tako da biljka 'zasvetli' kad, usled dehidracije, dobije stres. Ta svetlost se teško detektuje golim okom, ali se može videti pomoæu optièkog senzora koji su studenti napravili u saradnji sa kolegama sa tehnološkog fakulteta.
    Njihov izum bi, kažu, mogao da pomogne seljacima da poboljšaju navodnjavanje useva.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  10. #50
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Jedna nemaèka kompanija namerava da iskoristi Svetsko prvenstvo u fudbalu, tako što æe u blizini Olimpijskog stadiona u Berlinu da otvori javnu kuæu sa 60 soba. Kompleks je nazvan „Artemis”, po božanstvu iz grèke mitologije.
    Kompleks æe sadržavati bazen, saunu, bioskop, restoran i osoblje od 100 prostitutki. „Ovo nije rupa za brzo pelješenje mušterija”, rekao je portparol „Artemisa” dnevniku „Bild”. Prostitucija je legalizovana u pojedinim delovima Nemaèke. Utakmice Svetskog prvenstva igraæe se u 11 gradova, a jedan od njih je Dortmund, u kome æe gradske vlasti izgraditi drvene „garaže za seks”, koje æe biti otvorene za posetioce turnira. Namera vlasti je da ukloni prostituciju sa ulica.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •