Refik Kolic: NOVI Album Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu oficijelno samo na YuCafe!!

Velika cast nam je da vam predstavimo NOVI album Refik Kolic pod nazivom "Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu".
Novi album vam nudimo na raspolaganje, za Slusanje & Download EKSLUZIVNO i oficijelno na VAS YU Cafe Network.

Refik Kolic nam je izjavio sledece u intervju o svom novom albumu:
"Poslije duzeg razmisljanja o novom albumu, dosao sam do zakljucka da nedostatkom starih Sevdalinki snimim iste. Odlucio sam da izdam album sa novim pjesmama koje su takodje prezentovane na ovoj stranici.
Mnogi su mi govorili da je prerano za novi album, ali u dogovoru sa mojim timom, odlucili smo ipak da to prezentiramo, i to na ovaj nacin.

Album sa 15 sevdalinki smo odlucili dati besplatno za Download & Slusanje, naime kao vanredni album. Nadam se, i donekle sam uvjeren da cete uzivati u ovim predivnim pjesmama. Mnoge od njih su stoljecima stare, godinama slusane i pjevane, pa mi je veliko zadovoljstvo da sam imao mogucnost da ih snimim, te svima onima, ljubiteljima starih sevdalinki ponudim kvalitetnu, ne prevazidjenu melodiju u kojoj je utkano toliko ljubavi za duse sevdaha.
Odlucio sam mom novom albumu dati naziv “Sevdalinke za sjecanje i dusu”.

Veliki pozdrav i podrzite ono sto moramo sacuvati, jer to je nase blago i kultura.
Nadam se da ce te uzivati onoliko koliko sam ja uzivao u*realizaciji ovog projekta jer uistinu ovo je projekat sa kojim sam
jako ponosan. Ujedno zelim da se zahvalim timu YuCafe-a, koji su nesebicno izasli u susret da na najbolji nacin prezentuju ovaj album i podrze Sevdalinku, samim tim moj rad i zalaganje.”

Vas Refik Kolic.
*
Album "Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu" mozete odmah preuzeti sa YuCafe Network | Web Portal pod "Download"



Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 01 - Tebi Majko Misli Lete (3:31)
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 02 - Prolazi Jesen Na Pragu Je Zima (4:15)
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 03 - Moj Dilbere (5:36)
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 04 - Necu Lijeka Ni Ljekare (3:59)
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 05 - Kisa Bi Pala (3:27)
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 06 - Vec Godina Dana Evo (3:5
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 07 - Grana Od Bora (3:51)
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 08 - Snijeg Pade Na Behar Na Voce (3:1
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 09 - Djevojka Sokolu (4:03)
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 10 - Evo Ovu Rumen Ruzu (4:01)
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 11 - Neko Tiho Ulicom Pjevusi (5:20)
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 12 - Prodjoh Bosnom (3:55)
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 13 - Zvjezda Tjera Mjeseca (2:10)
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 14 - Sa Igmana Pogledat Je Lijepo (3:1
Refik Kolic - 2010 - Sevdalinke Za Sjecanje I Dusu - 15 - Na Prijestolu Sjedi Sultan (5:3