Strana 9 od 11 PrvaPrva ... 7891011 PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 104

Tema: Cvijece.. simbol komunikacije

  1. #81
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Lepi i slikoviti postovi , o zaista lepoj temi . Svaka cast .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  2. #82
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boraf
    Lepi i slikoviti postovi , o zaista lepoj temi . Svaka cast .
    Hvala, hvala , "ubodem" i ja ponekad, samo mi treba inspiracija, a prolece je nepresusan izvor, zar ne?
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  3. #83
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Davno, davno, u malenoj kuæi na planini živela je devojèica i imala je baštu sa najlepšim cveæem koje je iko video.
    Sanjala je raskošne, šarene snove. Jutrom bi ih isprièala cveæu i ono je plamsalo bojama snova. Kako je rasla snovi su bivali sve lepši i bogatiji , a bojama cveæa se svako jutro divilo i samo sunce.
    Kad je zima izrasla u proleæe, ona više nije bila dete.
    Tada su šareni snovi izbledeli pred jednim zelenim snom, koji se ponavljao i od koga je cveæe zanosno mirisalo.
    San ju je uznemiravao, zbunjivao, plašio, a opet, želela je da ga stalno sanja i strepela je od jutra u koje bi mogla uæi bez njega.
    Devojèica se iz pupoljka razvila u neobièan cvet put slatkog soka. Shvatila je znaèenje sna. Više nije smela da proživljava slasnu jezu i išèekivanja, igre, i lomnog buðenja, pa je san zapretala negde duboko i prekrila ga cveæem.
    Otišla je sa planine i živela u mestu gde su snovi bez èari, praskozorja bez rumeni, jagode bez mirisa. Kad se nešto dugo i postojano želi i sanja, na kraju se ostvari. Tako je i ona srela onoga koga je davno upoznala u snu. Zapretena iskra je zaplamsala, a kad je prihvatila poziv za igru, razbuktala se. Znala je da æe se opeæi, možda stradati, ali sledila je srce i san, a ne razum i da odustane nije mogla.
    On je živeo u javi, a ona je pobrkala život i snove. Kad se igra završila, èovek iz sna je otišao na drugi ples.
    Vratila se kuæi umorna i bez snova. Više nije mogla da èuva tajnu pa je zapisala, majušnim pismenima, na zrnima prosa èitav život.
    Nije pisala današnjim slovima, koja se samo slažu u reèi, veæ prastarom azbukom života, u kojoj je svako slovo imalo beskrajnu punoæu i snagu i sve je u njemu bilo sadržano. Kad je završila, tajnu je podelila sa pticama, davši im da pokljucaju zrnevlje. Svaka ptica je znala po jedan deo prièe, a nikada se sve nisu mogle sakupiti, i tako je, iako reèena, tajna ostala neisprièana. Ptice u sva godišnja doba pevaju svoju prièu o lepoti ljubavi, životu, nesanicama i snovima koji mogu da zarobe.
    Zato u proleæne noæi pune mirisne meseèine, slavuji bude devojke iz sna, kad ih prožima slatka jeza a telo bridi nemirom kojem uzrok ne znaju.
    Snovi su bezazleni dok ostaju tamo gde im je mesto. Ako se sretnu na javi, onda se neumitno strada.
    Ptice pevaju razlièito, no jedan mali ton kod svih je isti. Poslednji znak naknadno je dopisala na sva zrnca. On kaže: "Živite javom, a ne snom"!
    Sanjajuæi snove od kojih je cvetalo i mirisalo cveæe, ostavši i bez jave i bez sna, nije znala zašto se sve pretvorilo u moru.
    Uzrok njenih nevolja bila je greška u imenu cveæa. To je spoznala jedna ptièica, ali više nije imala kome da kaže. Cveæe kojim je nekada davno prekriven zapreteni san zvalo se nezaboravak.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  4. #84

    Podrazumevano

    znate li nesto o crnoj ruzi

  5. #85
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Bas crna ruza ne postoji kad se prica o cvecu...

    NORITA-CRNA RUŽA (Norita-Rose Noire®) Najtamnija je od svih crveno-crnih ruža. Posebnu lepotu predstavlja tamna crveno-crna boja sa somotastim sjajem, koji se ne gubi ni pod dejstvom sunca i kiše. Rasta je snažnog i grana se, listovi krupni tamno-zeleni

    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  6. #86
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Sta li spremas meni za rodjendan ? Nemoj reci da se nisam javio na vreme .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  7. #87
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Smislicemo nesto do avgusta (ako sam dobro upamtila ono sto sam ovde negde procitala).
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  8. #88
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Znam ja da dobro pamtis , i da nisi izlapila kao cika boraf , ali racunam da se prijavim na vreme .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  9. #89
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boraf
    Znam ja da dobro pamtis , i da nisi izlapila kao cika boraf , ali racunam da se prijavim na vreme .
    Racunaj da si se prijavio na vreme
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  10. #90
    Senior Member Eskobar avatar
    Datum registracije
    29.08.2006
    Lokacija
    Indjija
    Poruke
    2.018

    Podrazumevano

    Orhideja - divljenje, najljepšoj slažem se sa ovim
    prepoznaæe se ONA
    tiha voda breg roni

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •