Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: Pitanje....

  1. #11
    Member linux avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    Ovako....najbolji nacin da ucis nesto je na greskama??? jel tako (na greskama se uci) ali ovo je bolje jer greske nisu tvoje, ovde citas greske i kako da ih popravis tako da ja mislim da je ovo najbolji nacin da se uci o linux-u
    javi mi ako je pomoglo
    Izmenio/la Srna; 20.09.2008 u 13:45.
    In the world without walls and fences who needs Windows and Gates !?

  2. #12
    Junior Member ZokiNet avatar
    Datum registracije
    07.12.2004
    Lokacija
    Australija
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    i ja se slazem da se najbolje uci na greskama i jos ako su tudjeeeee.
    Mora malo vremena da se provede sa Linux ili Unix i onda ces da shvatas vise i vise ce da koristis CLI(command line interface).

  3. #13
    Junior Member
    Datum registracije
    13.03.2005
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Batali Mandrake, veliko veliko sranje. Slackware 10.1 skini i neces imati frke sto se distro-a tice, jer ako naucis slackware znas svaki linux Pozdrav od mene za ovaj forum X)

  4. #14
    Junior Member NoCnI_BRaVaR avatar
    Datum registracije
    07.04.2005
    Lokacija
    Swiss
    Poruke
    1

    Podrazumevano was?

    Ovako, pozdrav svima

    Skino sam program VMware(virtualne mashine), i sad sve i jedan windoofs dignem na njemu, pokusavo sam linux, ali nemogu ni fdisk ni cfdisk da formatiram tu virtualnu hdd, zna li neko kako bi to mogo?






    cmd -> fomrat c:
    neznam da pishem

  5. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    05.04.2008
    Poruke
    2

    Podrazumevano pomoc?

    Instalirao sam OS linux Mephis i radi fenomenalno ali imam problem kako da instaliram drivere za zvuk i grafiku?Skinuo sam drivere ali sigurno treba neki program da bih to uz pomoc njega instalirao?posto u programima za linux nema exe fajl hteo sam da pitam kako tece instalacija u linuxu?Molim pomoc?Pozz

  6. #16
    Junior Member
    Datum registracije
    11.11.2008
    Poruke
    2

    Podrazumevano Za MP3 i Audio

    Bolje stavi PC OS jel je to bas za pocetnike distro i lako ces se nauciti da na njemu radis ima dobru podrsku za ati nvidiu i intelevu i amd cip strukturu barem to kod mene bez problema pali
    Izmenio/la milance79; 30.06.2009 u 22:52. Razlog: zbog pitanja

  7. #17
    Administrator
    Datum registracije
    14.01.2009
    Lokacija
    Kobisnica - Negotin
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Linux Nema EXE izvrsne fajlove ali ima svoje RPM i slicne. Kliknes 2 putana njega i ide. Neke distribucije instaliraju samo iz komandne linije. A moje misljene o linuksu je: PRAVO SRANJE! Jedina je prednost sto ima besplatnih programa mada je sve vise ne-besplatnih. Kazu da linux uzima manje od resursa nego windows. To je tacno samo kada radis iz komandne linije. Kada pokrenes graficko okruzenje treba ti najmanje 1gb memorije da radi normalno. Probao sam nekoliko distribucija i sve slicno rade, to jest jadno. Neke od distribucija nemaju graficko okruzenje za pola servisa pa sve moras iz komandne linije. Generalna ocena je da je dobar za NET servise ne za kucnu upotrebu.

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •