Pogledati rezultate ankete: Da bi se zaljubili, presudna je partnerova:

Glasača
10. Vi ne možete glasati u ovoj anketi
  • Inteligencija

    0 0%
  • Duhovitost

    0 0%
  • Moralno ponasanje

    1 10,00%
  • Fizicki izgled

    1 10,00%
  • Materijalni status

    0 0%
  • Sve navedeno

    5 50,00%
  • Nista! Mogu se zaljubiti i u najveceg kriminalca/ku

    3 30,00%
Strana 15 od 30 PrvaPrva ... 5131415161725 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 141 do 150 od 291

Tema: Kad je èovjek zaljubljen...

  1. #141
    Senior Member
    Datum registracije
    20.12.2004
    Lokacija
    bec
    Poruke
    1.018

    Podrazumevano Re: da li

    Citirati Originalno postavljeno od vrapche
    ste zaljubljeni?

    srecno? nesrecno?

    jesam do usiju i srecno vec duuugo duggo vremena
    kada jednom sretnes nekog ko je poseban u tvojim ocima nedaj da ode i nevidis ga vise nikada...

  2. #142
    Administrator
    Datum registracije
    02.01.2005
    Poruke
    2.287

    Podrazumevano Kad je èovjek zaljubljen...

    Kad je covjek zaljubljen teško je povjerovati u bilo šta drugo.

    Na svom vrhuncu stanje "zaljubljenosti" je euforièno. Jedno s drugim smo emocionalno opsjednuti. Idemo na spavanje razmi-šljajuæi jedno o drugome. Kad se budimo ta osoba nam je prva u mislima. Žudimo da budemo zajedno. Kad smo zajedno, kao da smo u raju. Kad se držimo za ruke, osjeæamo da nam se krv stapa u jednoj žili. Mogli bismo se ljubiti bez kraja kad se ne bi moralo iæi u školu ili posao.

    Navedeni smo na vjerovanje da æe prava ljubav potrajati vjeèno. Uvijek æe nas opajati prekrasni osjeæaji koje imamo u ovom trenutku. Ništa se ne može isprijeèiti izmeðu nas. Ništa ne može nadjaèati našu uzajamnu ljubav. Zaljubljeni smo i uhvaæeni u mrežu ljepote i šarma druge osobnosti. Naša ljubav je najljepša stvar koju smo ikada iskusili. Primjeæujemo da su neki braèni parovi izgubili taj osjeæaj, ali nama se to nikada neæe dogoditi. "Možda njihova ljubav nije bila prava", zakljuèujemo.

    Nažalost, vjeènost stanja zaljubljenosti je izmišljotina, a ne èinjenica. Po nekim istraživanjima zakljuèeno je da prosjeèno stanje zaljubljenosti traje dvije godine, a ako je po srijedi tajna ljubav može potrajati i nešto dulje. Naposlijetku se svi spustimo iz oblaka i ponovno stanemo na zemlju. Oèi su nam otvorene pa vidimo nedostatke u drugoj osobi. Otkrivamo da neke od njegovih/njezinih karakternih crta ustvari idu na živce. Njezino ponašanje nas smeta. On je u stanju povrijediti i razbjesniti se, èak možda govoriti grube rijeèi i kritièke prosudbe. Te sitne karakterne crte, koje smo previdjeli u fazi zaljubljenosti postaju sada velika brda. Prisjeæamo se majèinih upozorenja i pitamo se: "Kako sam mogao biti toliko blesav?"

    Kad stanje zaljubljenosti poprimi svoj prirodan tok (sjetite se da prosjeèna faza zaljubljenosti traje dvije godine), vraæamo se u svijet stvarnosti i poèinjemo tražiti svoje. On æe izražavati svoje želje, ali njegove želje su drukèije od njezinih. On želi seks, a ona je previše umorna. On želi sudjelovati u nogometnom turniru, a ona kaže: "Ti više voliš nogomet nego mene." Malo po malo, privid bliskosti se rasplinjuje, a na površinu izbijaju bujne želje, osjeæaji, razmišljanja i naèin ponašanja. Dvije su osobe. Njihove misli se nisu stopile, a njihovi osjeæaji su se pomješali samo nakratko u okeanu ljubavi. Sada ih valovi stvarnosti poèinju razdvajati. Nisu više zaljubljeni pa se u toj fazi povlaèe, odvajaju, razvode, te kreæu u potragu za novim doživljajem zaljubljenosti, ili pak poèinju ozbiljno raditi na tome da nauèe voljeti jedno drugo bez euforije opsjednutosti ljubavlju.

    Stanje zaljubljenosti možemo prepoznati i odrediti kao privremeni emocionalni uzlet, a potom nastavljamo pravu ljubav sa svojim partnerom. Ta vrsta ljubavi jest’ u suštini emocionalna, ali nije opsjednutost, To je ljubav koja ujedinjuje razum i emocije. Ona ukljuèuje èin volje i zahtijeva disciplinu, ali prepoznaje potrebu za osobnim razvojem. Naša najosnovnija emocionalna potreba nije zaljubljivanje, nego potreba da nas neko voli, da spoznamo ljubav koja proizlazi iz razuma i odabira, a ne nagona. Potrebno mi je da me voli neko ko je odabrao da me voli, koji u meni vidi nešto vrijedno življenja.
    Takva vrsta ljubavi zahtijeva napor i disciplinu i prepoznaje potrebu za osobnim razvojem. To je odabir da se utroši energija u nastojanju da se pripomogne drugoj osobi znajuæi da, ako je njegov ili njezin život obogaæen vašim nastojanjem, i vi æete pronaæi osjeæaj zadovoljstva - zadovoljstva iskrene ljubavi prema drugome. Tu nije potrebna euforija stanja zaljubljenosti. Ustvari, prava ljubav ne može ni poèeti dok ne proðe stanje zaljubljenosti.
    Ovo je dobra vijest za braène parove koji su izgubili svoje zaljubljene osjeæaje. Ako je ljubav odabir, onda oni imaju moguænost voljeti i kad se jednom ugasi opsjednutost zaljubljenosti, a oni se vrate u svijet stvarnosti. Ta vrsta ljubavi zapoèinje s odreðenim stajalištem - naèinom razmišljanja. Ljubav je stajalište koje govori: "Oženjen sam s tobom i odabirem da brinem za tvoju dobrobit." U tom sluèaju onaj koji bira da voli, naæi æe odgovarajuæe naèine da izrazi svoju odluku. Ako to uspijemo nauèiti i odaberemo da to provedemu u djelo, onda æe ljubav koju dijelimo biti uzbudljivija nego li bilo šta što smo ikada osjetili dok smo bili slijepo zaljubljeni.

  3. #143
    Senior Member djole avatar
    Datum registracije
    20.11.2004
    Lokacija
    SFRJ
    Poruke
    3.805

    Podrazumevano

    e sad cu ti ja reci kad oseti da mu nesta treperi u stomaku
    Slusaj sad: U dusi sam dijete koje ne zna mrziti, u zivotu sam putnik koji uvijek pronadje pogresan put, a u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI

  4. #144
    Junior Member letmarebrmbarove avatar
    Datum registracije
    15.09.2005
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Prodji jos jednom !

  5. #145
    Senior Member
    Datum registracije
    20.12.2004
    Lokacija
    bec
    Poruke
    1.018

    Podrazumevano

    lepo je biti zaljubljen
    secam se kada sam ja bila zaljubljena
    cak u svakom citajuci srnin post vidim sebe i prepoznajem osecaj...
    kao da je juce bilo...
    al sta cesh....prolazi vreme...
    kada jednom sretnes nekog ko je poseban u tvojim ocima nedaj da ode i nevidis ga vise nikada...

  6. #146
    Senior Member djole avatar
    Datum registracije
    20.11.2004
    Lokacija
    SFRJ
    Poruke
    3.805

    Podrazumevano

    lepo je biti zaljubljen majke mi
    Slusaj sad: U dusi sam dijete koje ne zna mrziti, u zivotu sam putnik koji uvijek pronadje pogresan put, a u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI

  7. #147
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    lepo je biti zaljubljen i voleti ali je tesko gubiti ono sto zelis vise od zivota..

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  8. #148
    Senior Member lacikafusil avatar
    Datum registracije
    15.10.2004
    Lokacija
    france
    Poruke
    9.221

    Podrazumevano

    Poznavao sam pravu ljubav pa izgubio ....nasao drugog pa opet izgubio ... itd ...jedina ljubav sto nisam nikad izgubio to je ljubav moje kceri i moje najblize majke i oca .
    Je suis un simple errant sur cette terre qui cherche son chemin .....

    En csak egy szegény bolyongo vagyok e - foldon aki keresi az utjat ....

  9. #149
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    ma nicega sladjeg kad je covek zaljubljen.. kad jedva cekas da se cujes sa tom osobom.. kad vidis da zove, da si od srece nervozan.. nije jedino lepo kad ta zaljubljenost nije obostrana

  10. #150
    Senior Member lane avatar
    Datum registracije
    08.03.2005
    Poruke
    1.734

    Podrazumevano

    lijepo je biti zaljubljen... lijepo je osjetiti leptirice u trbuhu .... pogotovo u proljece... lijepo je kada imas nekoga od povjerenja.nekoga ko ce ti dati snagu i podrsku... samo jedno nije dobroo... nije dobor zaljubiti se u pogresnu osobu
    ...kad volis,srce nekom cudnom stazom krene..

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •