Strana 11 od 15 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 150

Tema: Novac

  1. #101
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    "sve" da (materijalne stvari) ali mene naprimer ne moze niko da kupi.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  2. #102
    Senior Member Spidermann avatar
    Datum registracije
    02.10.2005
    Lokacija
    Schweiz (Zürich)
    Poruke
    2.068

    Podrazumevano

    To znaci da si preskupa ili sta salim se ali se mogu kupiti i osobe kao sto su doktori , sudije i tako dalje da nenabrajam vise

  3. #103
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    svi se mi na neki nacin prodajemo, iako svi tvrdimo da to ne radimo.

    aj sad me napadnite zbog ovoga

  4. #104
    Senior Member maca avatar
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    7.510

    Podrazumevano

    znate, sta je najgore danas ... potrosimo sve vise a imamo manje; kupujemo vise a uzivamo manje. Imamo vece kuce a manje familije. Imamo vise diploma a manje razuma; vise znanja a sve manje pametno razmisljamo. Vise strucnjaka a jos vise problema; vise medicine a manje zdravlja. Pijemo previse, pusimo previse, trosimo nekontrolisano, smejemo se premalo, vozimo prebrzo; citamo a nista ne zapamtimo. Vise gledamo TV a sve manje se molimo Bogu. Umnozili smo svoje imanje a zato ljubimo retko i mrzimo previse.
    Naucili smo kako preziveti a ne kako ziveti. Dodali smo godine zivotu a ne zivota godinama. Kako je smesno; dosli smo do Meseca i nazad a mrsko nam otici preko puta upoznati nove komsije.
    Osvojili smo vanjski prostor a svoj unutarnji nismo. Napravili smo mnoge stvari ali ne na bolje. Ocistili smo vazduh a ne i dushe. Mozemo kontrolisati atom ali ne i svojih predrasuda ... naucili smo zuriti a ne i cekati ...

    ... koji paradoks sadasnjosti nas je stigao ...

  5. #105
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Vremena se menjaju i sve to donosi nove navike i brige . Bez novca se stvarno nista ne moze . Ali novcem se ipak nemoze sve kupiti . Barem ja tako mislim . Ima stvarno takvih prebogatih ljudi koji ni sami neznaju sta sve i koliko imaju , mislite li da su oni zaista srecni ? Sigurno da nisu . I bogati placu , zar ne ?
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  6. #106
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    kao sto i medju nama prosecnima ima srecnih i nesrecnih, tako je isto i kod bogatasa. novac sam po sebi ne cini coveka srecnim, ali se mnogo lakse zivi i dise. s' time mozda mozes bolje i da uzivas u zivotu, da se opustis. ne moras raditi od jutra do sutra, ne moras se pitati kako poplacati sve racune. ja znam isuvise dobro kakav je takav zivot. zivim sama sa mojom detetom..

  7. #107
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Ipak je meni lepsi ovaj moj zivot nego njihova vecita trka za novcem i profitom . Nisam Bogom predodredjen za tako sta .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  8. #108
    Senior Member
    Datum registracije
    21.06.2005
    Poruke
    5.339

    Podrazumevano

    da bogati imaju novac ali u vecini slucajeva nemaju nesto sto se ne moze kupiti zdravlje(uopsteno mislim-na normalne bolesti da me neko ne bi pogresno shvatio)i sta cemu sav novac ako boluje od bolesti kojoj nema leka ili nema srece u porodicnom zivotuuuu
    ma neee ipak je bolje ziveti i boriti se za zivottt i imati svega sa vremena na vreme

  9. #109
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    ne razumem zasto kazes da su bogati u vecini slucajeva bolesni? ja mislim da bolesnih ima svuda. i medju nama i bogatima. ili te nisam dobro shvatila?

  10. #110
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Mislim da ih je razbolelo njihovo bogatstvo . Naravno mislim to u prenesenom smislu . Ne mora covek fizicki biti bolestan . Ima jos varijacija .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •