Strana 15 od 15 PrvaPrva ... 5131415
Rezultati 141 do 150 od 150

Tema: Novac

  1. #141
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki Pogledati poruku
    Sta bi vi radili kada bi imali mnogoooo novca?
    novcem se ne moze sve kupiti i svi jako dobro to znate,a ja kada bi imala mnoooogoooooooooooo novca imali bi i svi oko mene,znam kome bi sve podjelila,i ovako nemam nesta mnogo ali dovoljno da uvijek pomognem i drugima,ponekada ostanem ja bez novca ali me to ne brine jer znam da je tom nekome bio puno potrebniji nego meni koja ga bacam na cigarete
    moj spasitelj__________________________

  2. #142
    Junior Member Aurora_Borealis avatar
    Datum registracije
    10.07.2009
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    Čovek je ništa drugo do energetska bomba.Energije su različite, po vrsti i intenzitetu, a iste po podeli na konstruktivne i destruktivne. Konstruktivnim upravlja intelekt, destruktivnim (budući da su im nosioci istovremeno auto-destruktivni) upravlja odsustvo intelekta. Ljudima kod kojih preovlađuje konstruktivno (darovitim/talentovanim), novac je sredstvo kojim kupuju vreme. Vreme, koje troše na stvaralaštvo, porodicu, samoostvarenje i uspon ka nekom višem nivou svesti o sebi i svom položaju u Vasioni. Nažalost, realnost je takva da je novac češće u rukama destruktivnih. Onih koji smisao nalaze u doživotnom ropstvu materijalnom, što će značiti da materijalno/neživo vredi više od njih.
    Izmenio/la Aurora_Borealis; 11.07.2009 u 22:35.
    "A sta sam ja? Tek malen plamen koji velikom ognju u susret hita." Ivo Andrić

  3. #143
    Administrator
    Datum registracije
    02.01.2005
    Poruke
    2.287

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od maca Pogledati poruku
    Skoro pa bash sve. Da vam neko da milijun dolara, sami bi sebi rekli; ma zavolecu kroz zivot. Zdravlje manjevise, (ako nije sta "prenosljivo" iz roda u rod) mozemo platiti najbolje doktore i najbolju negu (malo ko to moze, neko nema ni osnovno osiguranje), da ne nabrajam ... pare bushe gde burgija nece ... previse se ljudi zavaravamo. Svi znamo da se od vazduha ne da ziveti. Gde nema para, dodje do svadje da i ne pricam o depresiji, u koju ljudi sve cesce padaju ... kad ih imamo sretni smo i zadovoljni; dok ih nema; sami smo sebi teski ...
    Istrazivaci tvrde da bogati ljudi nisu nista vise srecniji od onih sa normalnim primanjima. Sreca je povezana sa time.. naime kako licno gledamo svijet. Sreca dolazi iz tebe. Sreca unutar nas je dugotrajnija, konstatna i duboka.
    Novac mozemo gledati kao alat, da ga ulazemo da bi srecu stimulirali.
    Licno smatram da sa vise novca ne postizemo vecu srecu na duzi period. Ipak vecina nas misli jos uvijek da novac sve nase probleme rijesava. Kao sto rekoh, srecu ne mozes naci u vanjskim faktorima kao sto je novac.
    Pitanje za one koji imaju dovoljno novca..
    Da li bi sretni bili ako ne bi imali computer, luksuzno auto, luksuznu kadu u kupatilu ili flatscreen ???
    Ako je vas odgovor JA onda niste ovisni od novca, niste materijalista.
    Jer ako vasa sreca ne ovisi od novca, mislim da se kod vas druga relacija sa postignutim novcem izgradila.

    Zdravlje i Sreca se ne kupuje!

  4. #144
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano

    Zdravlje je najvece bogatsvo se mene tice,,zadovoljan sam onim sto imam i nisam neki megaloman,mozda i previse skroman,a novac se kako tako zaradi..slazem se sa kumom da bogatasi nisu sretniji od nas obicnih ljudi koji normalno zivimo,verujem da su previse optreceni kako da zarade jos vise novca i nikad kraja tome...Siromah sam siromah al volim da zivim
    Izmenio/la plavi; 16.11.2009 u 12:00.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  5. #145
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Ma nije problem u parama..para nema

  6. #146
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    istina je da je novac u danasnje vrijeme veoma bitan,ali nije presudan za srecu..
    ............

  7. #147

    Podrazumevano

    Moja preporuka ako neko od vas ima slucajno suvise novca, aktuelno je verovatno najbolje da zameni taj novac u zlato posto novcu se ne pise bas najbolje trenutno.
    Ako neko bas ima stvarno suvise moze slobodno i meni poslati novac ja se ne ljutim sigurno

    Ovaj, novac je vazan ali nazalost ga vecina nemaju. Puno od vas kazu da je zdravlje najbitnije sto i naravno jeste tako ali ne bas uvek. Ponekad moras imati puno novca da bi opet bio zdrav.

  8. #148
    Senior Member gagov avatar
    Datum registracije
    16.10.2006
    Poruke
    10.670

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mafija Pogledati poruku
    Moja preporuka ako neko od vas ima slucajno suvise novca, aktuelno je verovatno najbolje da zameni taj novac u zlato posto novcu se ne pise bas najbolje trenutno.
    Ako neko bas ima stvarno suvise moze slobodno i meni poslati novac ja se ne ljutim sigurno

    Ovaj, novac je vazan ali nazalost ga vecina nemaju. Puno od vas kazu da je zdravlje najbitnije sto i naravno jeste tako ali ne bas uvek. Ponekad moras imati puno novca da bi opet bio zdrav.
    Slazem se s tobom jer kao sto se kaze "Gdje je tanko tu se kida "

  9. #149
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mafija Pogledati poruku
    Ovaj, novac je vazan ali nazalost ga vecina nemaju. Puno od vas kazu da je zdravlje najbitnije sto i naravno jeste tako ali ne bas uvek. Ponekad moras imati puno novca da bi opet bio zdrav.
    Ziveo govornik...isto i ja kazem, zdravlje jeste najvaznije na svetu ali ako nemas novca, ne mozes da se lecis, nemas sta da jedes, ne mozes deci nista da kupis, mozda na selu i moze da se zivi bez para ali u gradu je to nemoguce. Zdravlje je mozda na prvom mestu ali je novac odmah na drugom a tek na trecem je ljubav
    Novac nije presudan za srecu ali bez novca mozes biti srecan odredjeno vreme, kad tad ce doci vreme kad ces biti nesrecan jer ga nemas.
    Izmenio/la Djedja; 29.05.2010 u 22:35.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  10. #150
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od greenpharm Pogledati poruku
    Ali ga je bolje imati nego nemati ... Pozz
    Naravno da je bolje imati nego nemati,ali u vecini slucajeva su srecniji oni koji malo imaju od oni koji imaju previse,jer "pare,pare,pare ljude kvare" pozz i tebi
    ............

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •