Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 72

Tema: Zdravlje i Zanimljivosti

  1. #21
    Senior Member Spidermann avatar
    Datum registracije
    02.10.2005
    Lokacija
    Schweiz (Zürich)
    Poruke
    2.068

    Podrazumevano

    Hvala ti Srno na obrazlozenju za stres al ja sam zakasnio sa lecenjem

  2. #22
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Svome stresu nikad ne veruj

    Koliko ste podložni stresu zavisi od vaših stavova i uverenja. Ako imate neko od ovih uverenja mnogo æete èešæe biti izloženi stresu u svakodnevnom životu èak i kada vam se dešavaju potpuno normalne stvari.

    1. Svi me moraju voleti i odobravati sve što radim;
    2. Ja moram biti kompetentan i odgovarajuæi u svemu;
    3. Ako život ne ide onim pravcem kojim ja želim, to je katastrofa;
    4. Moja sreæa i raspoloženje zavise od drugih ili od sudbine, ja svakako nemam kontrolu nad tim;
    5. Ja sam žrtva svoje prošlosti, svog detinjstva;
    6. Moram da promenim druge ljude da bi moj život bio bolji;
    7. Mene kontrolišu moja oseæanja;
    8. Moram da ispravljam tuðe greške;
    9. Biti u pravu je najvažnije;
    10. Uvek moram da se takmièim;
    11. Za sve moram da se borim;
    12. Moram se èuvati da me neko ne iskorišæava;
    13. Ne smem da se oseæam neugodno, niti teskobno;
    14. Nikada ne smem da gubim vreme;
    Prevazilaženjem ovih uverenja smanjiæete rizik od stresa i unaprediti vaše zdravlje
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  3. #23
    Senior Member Spidermann avatar
    Datum registracije
    02.10.2005
    Lokacija
    Schweiz (Zürich)
    Poruke
    2.068

    Podrazumevano

    Ma probo sam TaNaNa sve neide jednostavno sam tako rodjen i ko malog su me dosta tukli i maltretirali pa mi sad nema pomoci

  4. #24
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Spidermann
    Ma probo sam TaNaNa sve neide jednostavno sam tako rodjen i ko malog su me dosta tukli i maltretirali pa mi sad nema pomoci
    Jbg. nisu ni mene bas mazili kad sam bila mala (majka), ali sad kad sam velika narastila, nedam se vise nikome za*ebavati, pa ni rodjenoj materi... Nemoj reci da nema pomoci, uvek ima...
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  5. #25
    Senior Member Spidermann avatar
    Datum registracije
    02.10.2005
    Lokacija
    Schweiz (Zürich)
    Poruke
    2.068

    Podrazumevano

    Ok ima leka al je sad prilicno kasno bar za mene ipak ja nosim uza se bensedine za svaki slucaj

  6. #26
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Stres može da izazove napade astme

    Naucnici su eksperimentalno dokazali da stresne situacije mogu da dovedu do napada astme. Istraživaci su zakljucili da su moždane regije povezane sa osecanjima odgovorne za pojavu napada astme. Naime, cak i izgovaranje odredenih reci sa emotivnim sadržajem može da bude okidac za napad. Naucnici su astmaticare podelili u dve gupe. Kod grupe kojoj se izgovarane neutralne reci, nisu zapažene promene u moždanim aktivnostima. U drugoj grupi asmaticara, kojima su izgovarane reci sa emotivnim nabojem, bile su aktivirane dve regije u mozgu.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  7. #27
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Protiv depresije šibanje po stražnjici
    Šibanje po stražnjici uspješno tretira poremeæaje od depresije do alkoholizma, tvrde ruski znanstvenici s Medicinskog instituta u Novosibirsku. Njihova iskustva pokazuju da je šibanje u borbi protiv depresije djelotvornije i od tjelovježbe. Zainteresiranim osobama ruski znanstvenici preporuèuju 30 "terapija" po 60 udaraca. Pozitivan uèinak šibanja znanstvenici objašnjavaju utjecajem pretrpljene boli na povišenje razine endorfina u mozgu, što za posljedicu ima pojavu osjeæaja euforije. Povišenje razine ovih kemikalija pozitivno djeluje i na imunološki sustav, luèenje spolnih hormona te reduciranje apetita.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  8. #28
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    A jer preporucuju i hladne obloge. Ne verujem da bi ikad na to pristala.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  9. #29
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Struènjaci amerièkog Univerziteta Yale konaèno su doveli u direktnu vezu vožnju u automobilu i prekomernu težinu.
    Na uzorku od 10.500 ispitanika utvrdili su da osobe koje dnevno provedu više od sat vremena za volanom imaju u proseku èetiri kilograma veæu telesnu masu od osoba koje ne voze ili voze manje.
    Takoðe je utvrðeno da je taj uticaj za 20 posto veæi kod žena nego kod muškaraca.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  10. #30
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Cvetne esencije, koje je u medicinsku terapiju uveo cuveni dr Edvard Bah, efikasne su za otklanjanje emotivne patnje. O tome svedoci i ovdašnja praksa...

    Cvet VIŠNJE (Prunus cerasus) – pomaže naprasitim, impulsivnim osobama, ciji su postupci vodeni nagonima, nekontrolisani razumom; pate od nepodnošljivih bolova – fizickih ili mentalnih – kad pomišljaju da okoncaju svoj život ili povrede drugog. U stanju su da pretuku svoju ženu ili dete, da udaraju šakama u zid u naletu besa ili da povrede samog sebe. Mogu se kajati kad ih prode bes. Kad postoji strah od gubitka razuma, strah od potpunog gubitka kontrole nad sobom, potrebna je višnja.
    U pozitivnom stanju višnje, osoba ostaje pribrana, prisebna u provokativnim situacijama, sa razumom kao upravljacem svojih fizickih i mentalnih aktivnosti.
    Pupoljak BELOG KESTENA (Castanea) – pomaže nepažljivim osobama sa slabom moci zapažanja, koje ponavljaju uvek iste greške, ne izvlaceci pouku iz ranijih iskustava koje su imale, pa ni onih neprijatnih. Srljaju i sklone su da izbegnu napor i obaveze. Naivne su i emotivno nezrele.
    U pozitivnom stanju, ove osobe pažljivo uocavaju sva zbivanja oko sebe, uce iz razlicitih - i sopstvenih i tudih iskustava. Zato lako nalaze rešenja za problematicne situacije ili zadatke.
    Cvet CIGORIJE (Asteracea) – pomaže osobama cija je ljubav okrenuta iskljucivo ka sebi, posesivnim i sebicnim, koje vole da igraju odlucujucu ulogu u životima i osecanjima svojih bližnjih (svoje dece, partnera, saradnika...). Vole ih i žele da kontrolišu njihove živote – one organizuju, savetuju, kritikuju, nareduju i nepotrebno namecu svoje usluge. Osecaju se povredeno kad njihova pažnja nije sa zahvalnošcu primljena.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •