Gorazd Ademovic je nova zvezda na estradnom nebu u Sloveniji, a njegova je najveca zelja postati kralj na Balkanu! Sa njim smo napravili kratak intervju...



1. Tko je Gorazd Ademovic? Reci nam nesto nakratko o sebi!

Ja sam mlad slovenski pevac rodjen 4.10.1983 u Mariboru. Detinjstvo sam proveo u srcu Slovenskih gorica, tacnije u naselju Lenart. Po horoskopu sam vaga, sto se po mom karakteru moze primetiti, jer u obzir uzmem bilo koju stvar. Muzika mi znaci najvise u zivotu, jer se sa njom bavim vec od detinjstva. Dosta vremena sam stvarao slovenske balade, ove godine pa sam prebacio na muziku sa pop-folk ritmovima.

2. Nalazis se u nekom drustvu u ugodnoj atmosferi i netko te pita cime se bavis. Sto ces mu odgovoriti?

Mnogo godina se vec bavim muzikom. Interes za njom pokazao sam vec u detinjstvu, prijavljivao sam se na razne događaje, osnovao svoju vlastitu grupu a sad delujem kao solo muzicar, koji se predaje balkanskim ritmovima i stvara balkansku muziku.

3. Gde i kad si napravio prve korake prema muziki i kako je do toga doslo?

Moji prvi muzicki koraci su bili kad sam imao deset godina i pevao u raznim zborovima, kasnije sam osnovao svoju prvu grupu GIS ali zbog razliticih pogleda i interesa nismo ostali zajedno. Najveci korak za mene je sigurno bilo natjecanje za pevanje IDOL 2004, gde sam osvojio cetvrto mesto i od tada je vise ljudi saznalo za mene.

4. Tvoj muzicki zanr je prilicno mesan! Poceo si sa latino ritmovima, zatim pop-rock i onda pop muzika, 2011. godina pa je prekretnica u tvojoj muzickoj karieri, poceo si sa pop-folk ritmovima! Reci nesto o tome!

Doduse, ja sam stvorio razlicite zanrove muzike, kao sto ste vec spomenuli. 2011. godinu cu najvise pamtiti sigurno jer se u mom muzickom zivotu dogodila glavna prekretnica, poceo sam stvarati balkansku muziku. Bilo je vreme da promenim svoju ekipu i probam nesto novo, uvek je bila moja zelja raditi sa juznim susjedima i sam volim slusati balkanski zanr muzike. Mislim, da smo na pravom putu i da smo uspeli, ljudima je ovaj novi zanr vise nego odlican.

5. Kakvo je tvoje misljenje o folk muziki (narodnjaci), s obzirom na to da si ove godine poceo stvarati bas takvu muziku? Dali ces nastaviti takvom putu u smjeru ovogodisnjih hitova ''Lajk, lajk'' i ''Slovenke'' ili ces se vratiti pop i pop-rock muziki?

Kao sto sam vec rekao, uzivam u folk muziki, a moje misljenje je da sa tom muzikom napravis pravu festu i da sve vise i vise ljudi slusa folk muziku. Naravno, da cu nastaviti u smjeru hitova Lajk, Lajk i Slovenke jer nijedna moja prethodna pesma nije postigla takav uspeh i slusanosti kao ove dve i ne samo u Sloveniji nego i na Balkanu.





6. S obzirom na to da si slovenski pevac te moram jos pitati kakvo je tvoje misljenje o slovenskoj narodno-zabavnoj muziku? Dali bi ju ikad stvarao?

Slovenska narodno-zabavna muzika bice u Sloveniji uvek popularna, i ponekad ju i ja slusam, a ovakve muzike zasad ja necu stvarati jer su me balkanski ritmovi potpuno preuzeli. Ali moze se dogoditi da negdje u narednim godinama probam i taj muzicki zanr.

7. 2007. godine si sa svojim prvim hitom ''Nikotin'' ucestvovao na slovenskom festivalu ''Melodije morja in sonca'', taj ljetni latino hit bio je dosta popularan! Dali si za tu pesmu osvojio neku nagradu i dali vec imas neke nagrade u svojoj dosadasnjoj karieri?

Pesma Nikotin je bila mnogo uspesna vec na festivalu Melodije morja in sonca, u finale sa njom nazalost nisam dosao, ali sam sa mnogo zgodnim curama snimao i spot za tu pesmu na jednom od grckih ostrva, koji je bio jako uspesan. Nagrada u mojoj karieri je dosta, od cetrvrtog mesta na natjecanju IDOL 2004 do solo koncerta. A najvece nagrade tek dolaze, u to sam uveren sad sa stvaranjem balkanskog zanra muzike, pesma Lajk, lajk je dosla i na kompilaciju Balkanski pop-folk hitovi.

8. ''Pozabljena'', ''Ljubljena'', ''Sam'', ''Zauvijek'' su hitovi koji su nastavili tvoju karieru u zanru pop muzike, pogotovo ne mozemo zaboraviti i uspesan duet sa poznatom hrvatskom pevacicom Zeljkom Brdar ''S tabo lazja mi je pot'', koja je bila objavljena ove godine, prosle godine pa si napravio i novu verziju slovenskog hita ''Oh ne Chery''! Slobodno mogu reci da je tvoja kariera jako uspesna! Zanima me dali cemo imati priliku jos slusati tvoje pop i pop-rock balade ili ces se potpuno predati narodnjakom, tvoja ovogodisnja hitova sta vrlo popularna na Balkanu?

Trenutno je moje muzicko stvaranje predano narodnjakom. Ali sam siguran, da cu vas ponekad ponovo iznenaditi sa pop i pop-rock baladami.

9. Nekoliko reci nakratko o tekstovima tvojih pesama! Tko ih pise i zasto su tako razliciti, verovatno svi govore o ljubavi?

Mogu slobodno reci, da sve moje pesme govore o ljubavi, jer ljubav je takva tema da sigurno svakog privlaci i svako se moze pronaci u mojim pesmama. Tekstove mi pisu razliciti muzicari, pesmu Lajk, lajk je napisao Iggy Popovic, zadnji hit Slovenke pa moj producent Tomislav Radic.

10. Dali je neka tvoja pesma autobiografska?

Ne nijedna pesma nije autobiografska, pesme govore o ljubavi i devojkama.





11. Tko ti je najbolji, najblizi prijatelj iz domace slovenske estrade i naravno moram te pitati jos za opcu balkansku estradu?

Iz domace slovenske estrade nemam neke posebne prijatelje. Iz balkanske estrade pa je moj najbolji prijatelj pogotovo moj producent Tomislav Radic, sa kojim poslovno jako dobro surađivamo.

12. Tvoj glas je odlican i izgledas dobro! Tko je tvoj uzor?

Nemam neki određeni uzor. Za moj izgled i muziku se brinem sam a pomaze moja ekipa, također i moj producent Tomislav Radic kojeg ne sem zaboraviti.

13. Koncerti, turneje, nove pesme, album,... Kakvi su tvoji planovi za buducnost?

U buducnosti me ceka puno radova. Vec se priprema novi balkanski hit, svi vikendi su potpuno napunjeni sa nastupima po Sloveniji i na Balkanu. U kratkom cu snimati spot u suradnji sa plesacicama KAT animacijskog tima, 17.9. pa pripremamo u Festivalnoj dvorani Lent veliki solo koncert sa trubacima, gde cemo se pobrinuti za veliku balkansku festu.

14. Dali je tvoja zelja napraviti veliku balkansku turneju u buducnosti?

Zasto ne? Mislim da je zelja svakog muzicara napraviti turneju u karieri i ako bude srece ja cu je također.

15. Dali bih ucestvovao u reality sovovima, ko sto su ''Farma'', ''Veliki brat'' ili ''Dvor''?

O tome zasad ne razmisljam jer imam puno posla sa muzikom i nastupima. Osobno nemam nista protiv reality sovova, to ti samo moze doneti vecu popularnost i gledanost, ali na drugoj strani takvi sovovi uzmu mnogo vremena a ja nemam vremena nazalost da ucestvujem. Nikad ne reci nikada, mozda me nekog dana ugledate u takvom sovu.





16. Kako provodis slobodno vreme, ako ga imas?

Slobodnog vremena je vrlo malo, sve svoje vreme posvecam stvaranju muzike i nastupima. Ako mi ostane sta slobodnog vremena, iskoristim priliku i druzim se sa prijateljima i svojom ekipom. Volim pobjeci na more ili na kakav izlet gde napunim baterije i dobijem snage.

17. Zanima me tvoj privatan zivot! Jesi li pronasao ljubav svog zivota, dali planiras familiju, ili je vec imas?

Ne nazalost ljubavi svog zivota jos nisam pronasao i nadam se da cu je nekada, tako da familije jos ne planiram, naravno prvo moram pronaci pravu devojku, koja ce osvojiti moje srce. Trenutno mi i vreme ne dopusta, da bi imao neku ozbiljnu vezu, napuno sam zaposlen sa muzikom.

18. Secas li se svog prvog poljupca, kad i gde je to bilo?

Secam se da smo sa devojkom koja mi se svidjela, sedili na nekoj livadi pored obale, moje usne su dotaknule njezine, cak i neznam sta smo cinili i kako dugo je trajalo, cinilo mi se dosta dugo i secam se da sam se posle prvog poljupca osecao stariji i vise muski.

19. Evo dosli smo do kraja, reci mi dali postoji li kakav ''Nedosanjani san'' u tvome zivotu?

Sigurno ima svaki covek nedosanjani san kojeg zeli postici i tako ga imam i ja. Jedan od njih svakako je balkanska turneja i upoznati devojku svog zivota, tako da bi mogao reci da je koja pesma autobiografska i posvecena njoj, ali za sve to je jos vremena.





Hvala sto si si uzeo vreme i odgovorio na nasa pitanja!