Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: Eutanazija

  1. #1
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano Eutanazija

    Nakon što je u Velikoj Britaniji umrla žena koja je po sudovima tražila pravo da umre, ponovo su se otvorile rasprave o tome treba li u Konvenciju o ljudskim pravima uvesti da svako pored prava na život ima i pravo na smrt.
    jeste li vi za tO? jeste li za to da svako ima pravo da odluci da li zeli dalje da se leci ili ne? i jeste li zato da kad je neko u komi da najbliza familija moze odluciti da li ce se ta osoba dalje odrzavati u zivotu ili ne?

  2. #2
    Senior Member maca avatar
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    7.510

    Podrazumevano

    JA jesam za to. Koji zakon moze da odlucuje namesto doticne osobe, koja licno i pri savesti to NIKAKO ne zeli? Ako je njena poslednja volja, da zavrsi zivot, posto se ne vidi dalje, ne vidim problema u tome. Sto se tice osobe, koja je u komi i ako stvarno vise nema nade, neka familija odluci, sta je najbolje ...

  3. #3
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    istog sam misljenja kao maca...

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  4. #4
    Senior Member nadjamodels avatar
    Datum registracije
    07.05.2005
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Nisam z ato........je rto moze da bude neka budala.....koja se zbog gluposti ubija.....kao neki zbog para i td...ne mogu da shavtim da neko moze da se ubije zbog para zar neciji zivot vrijedi nekoliko hiljada evra,a cesto s eljudi ubijaju zbog toga NE SMIJE TO........kad bi tako pustali iha koliko bi bilo smrti ti mora da se suzbije.....Eto to je moje misljenje....!
    Koga,sada lazes....swojim mednim usnama,kojoj sada kazes da je bolja nego ja,koju sada lazes,dok u oci gledas je,kao sto si mene lagao
    Wolim te i dalje,stefane

  5. #5
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    malena, ovde je prica o ljudima koju su neizlecivo bolesni.. dal imaju pravo da traze da umru ili da se po svaku cenu lece dalje

  6. #6
    Senior Member nadjamodels avatar
    Datum registracije
    07.05.2005
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    A o tome...izvinite....nisam bila dobro procitala......ja sam ZA TO jer ja kad bi bila tako bolesna npr.od side daleko bilo ja ne bi htjela da zivim shta ce ti zivot........!
    Koga,sada lazes....swojim mednim usnama,kojoj sada kazes da je bolja nego ja,koju sada lazes,dok u oci gledas je,kao sto si mene lagao
    Wolim te i dalje,stefane

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    20.12.2004
    Lokacija
    bec
    Poruke
    1.018

    Podrazumevano

    niko nikome zivot nije dao da mu ga uzima kada izadje dan covek neka umre i neka mu je dusa spokojna
    kada jednom sretnes nekog ko je poseban u tvojim ocima nedaj da ode i nevidis ga vise nikada...

  8. #8
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Eutanazija je lišavanje života iz milosrða. Veèno pitanje - za ili - protiv. Taènost i jednog ispravnog odgovora nema niti se može pronaæi ni u jednom medicinskom udžbeniku. Odgovor koji daju pravne nauke uglavnom nije dovoljno precizan, pa se razmišljanja o eutanaziji svode na etièka i filozofska razmatranja.
    Eutanazija je jedan od problema o kojem se u medicinskim krugovima govori s najviše suprotstavljenih mišljenja i stavova. S jedne strane, za lekare bi život èoveka trebalo da bude svetinja i prema bolesniku bi trebalo da gaji iskljuèivo altruizam i saoseæanje, što iskljuèuje eutanaziju. S druge je Povelja o ljudskim pravima, koja sadrži i pravo èoveka na dostojanstvenu smrt, èime se otvara moguænost da o tome sam donosi odluku.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  9. #9
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Sta ako nije u stanju da sam odluci? Ako je vec godinama u komi?
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  10. #10
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Znaš kako naši stari kažu, "teža je živa žalost, nego mrtva" , ako bih (nedaj Bože), ja bila u toj situaciji, želja bi mi bila da se što pre završi taj pakao od života.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •