Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: Ko je porusio mostove za nama ?

  1. #1
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano Ko je porusio mostove za nama ?

    "... postojalo je vrijeme u nasim zivotima kada smo bili toliko bliski da je izgledalo kao da nista ne moze zasmetati nasem prijateljstvu i bratskom odnosu, i samo nas je mali most radzvajao. bas kada su htio da krocis na njega, pitao sam: 'hoces li da predjes do mene?' - istog trenutka ti to vise nisi zelio; i kada sam te ponovo pitao, cutao si. od tada su se ispred nas isprijecile planine i nabujale rijeke i sve sto nas razdvaja i otudjuje, pa cak i da smo zeljeli da se susretnemo, to ne bismo mogli. ali sad kada razmisljas o tom malom mostu, rijeci te izdaju i ti jecas i cudis se..."

    Fridrich Nitzsche


    Jedna osoba se sprema da predje most, to jest, da se priblizi drugoj - a u tom istom trenutku druga osoba je poziva da ucini bas sto je nameravala. tada prva osoba nije u stanju da nacini taj korak, zato sto bi sada izgledalo kao da se potcinjava drugoj - moc se ocito isprecila na putu bliskosti...

    Zasto smo tako sujetni?
    Sta je to sto nas sprecava da ucinimo taj korak ?

    Da cujem vas , sta o svemu ovome mislite .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    19.07.2005
    Lokacija
    SWISS
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Lljudi sa prostora balkana su kroz istoriju bili poznati po tome a i jos uvek su. Sujetni samouvereni i sa izrazenom tendencijom nezavisnosti sto nam je i istorijski nekako nametano jos od turaka pa sve do ratova i demokratskih revolucija.
    upravo primer koji si naveo je fenomenalan pokazatelj da i kad ...nesto hocu, bas necu za inat...a i taj inat je nesto sto se retko gde srece, bar u ovakvom obliku, mada taj nas tradicionalni inat iznedri neke rezultate koji drugima nisu svojstveni.
    konkretno sama bliskost i otvoreno druzenje i nema bas puno sa nasim mentalitetom jer smo mi narod koji je poznat po neogranicenim izlivima drugarstva i raznih oblika druzenja tako da mislim da je zahladjenje na tom polju cisto ekonomske prirode...

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    20.12.2004
    Lokacija
    bec
    Poruke
    1.018

    Podrazumevano

    najvise sstrah....
    covek u zivotu dosta toga prezivi mnogo puta se "nasanka" i izgubi onu veru u nesto pravo cisto ispravno...
    ja licno nisam jedna od tih..
    mada znam da budem kukavica
    kada jednom sretnes nekog ko je poseban u tvojim ocima nedaj da ode i nevidis ga vise nikada...

  4. #4
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Drago mi je da ste shvatili poruku ove teme .

    Kao i mnogi , uspeo sam kako tako ostati normalan i na nogama , uprkos svim dogadjanjima na nasim prostorima .

    Zelio bih da nas na ovoj temi bude sto vise , pa da lepo , stalozeno i na miru o svemu popricamo .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  5. #5
    Member Freiheit avatar
    Datum registracije
    11.02.2005
    Lokacija
    Frankfurt
    Poruke
    50

    Podrazumevano

    "... postojalo je vrijeme u nasim zivotima kada smo bili toliko bliski da je izgledalo kao da nista ne moze zasmetati nasem prijateljstvu i bratskom odnosu, i samo nas je mali most radzvajao. bas kada su htio da krocis na njega, pitao sam: 'hoces li da predjes do mene?' - istog trenutka ti to vise nisi zelio;

    da naravno isli ste zajedno u skolu bili ste najbolji jarani sve ste skupa radili. u istom ste gradu zivjeli, zajedno u razred isli, znalo se je da ste zajedno,kolega iz razreda sa strane je naisao , rekao je da on nije on nego neko drugi sto ne pase za tebe rekao je (mi smo tvoji) svaki dan ste se vidjeli i mnogo prozivjeli i za jedan trenutak dok te je nesto pitao i ti sutijo znali su obojica da je sve zavrseno.
    Niko te nije nasilio ali sam si odlucio tvoj nabolji jaran zna gdje je problem jer te je toliko upoznao da dok se pogledate znate sta mislite.
    niti ti a niti on nisu nikad o tome pricali dok su bili zajedno jer nije se nista o tome znalo sa otim je jedan od drugog ocekivao da pridju i da o tome konkretno popricaju ali nesigurnost je tu pogresan korak dokaziva ti da je onaj sa strane u pravu bijo sto ti je rékao da nije on za tebe.
    Proslo je 15 godina mnogo se desilo toga naum ti padne sta se je onda bilo i sad razmisljas dali je to bilo toga vrijedno.


    istinita prica dvojice jarana za vrijeme jugoslavije
    Od Rakije nema bolje Zene po tri Dana ona Ljulja mene.
    Oj Rakijo ja te Volim Jako a ti mene Rako u Potok Polako.

  6. #6
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Mnogo je dilema i nejasnoca koje ce nas jos dugo muciti . Medjutim kazem i tvrdim to , da se ponajvise zavisi od nas samih .

    Mislim da je proslo vreme velikih "vodja" i "lidera" , koji su nas do ovoga doveli . Drago mi je da je sve vise onih koji misle svojom glavom , a ne da slepo slede one koji su dokazali kojem su cilju sledeli , a i jos uvek slede .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  7. #7
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    inat, tvrdoglavost.. dve osbine koje u nekim stvarima mogu biti vrlina, al u vecini slucajeva mana.. prepoznala sam jednim delom sebe u tvojoj pricici.. puno puta mi se desava da zelim nesto uraditi, al ako mi neko drugi to predlozi kazem da necu.. naravno da se cesto kajem, al jace je od mene

  8. #8
    Senior Member lane avatar
    Datum registracije
    08.03.2005
    Poruke
    1.734

    Podrazumevano

    "... postojalo je vrijeme u nasim zivotima kada smo bili toliko bliski da je izgledalo kao da nista ne moze zasmetati nasem prijateljstvu i bratskom odnosu, i samo nas je mali most radzvajao.

    Proslo je 15 godina mnogo se desilo toga naum ti padne sta se je onda bilo i sad razmisljas dali je to bilo toga vrijedno.

    Mnogo je dilema i nejasnoca koje ce nas jos dugo muciti .


    ...vrijeme lijeci sve rane...nadam se da ce tako biti i na ovom nasem Balkanu!
    ...kad volis,srce nekom cudnom stazom krene..

  9. #9
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Lane , i ja se nadam , ali svi mi moramo tome doprineti . Znam i siguran sam da jos uvek postoje oni koji bi radili na tome da jaz jos vise prodube , ali na svu srecu mislim da su u velikoj manjini u odnosu na one druge - nas .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    28.11.2005
    Lokacija
    SCG-Kos.MiTRoVicA
    Poruke
    557

    Podrazumevano

    balkan je za evropu kao sto je avganistan za svet
    Im one horseman of the APOCALUPSE

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •