Pogledati rezultate ankete: Šta od make upa najèešæe koristite?

Glasača
20. Vi ne možete glasati u ovoj anketi
  • MASKARA

    4 20,00%
  • SJAJ ZA USNE

    1 5,00%
  • PUDER

    0 0%
  • RUŽ ZA USNE

    0 0%
  • OLOVKA ZA OÈI

    2 10,00%
  • RUMENILO

    0 0%
  • OLOVKA ZA USNE

    1 5,00%
  • SAMO KREMU ZA LICE

    2 10,00%
  • NAIME..IZNAD SVE NAVEDENO

    9 45,00%
  • NISTA SEM IZVORSKE VODE

    1 5,00%
Strana 13 od 19 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 189

Tema: Sminka...

  1. #121
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Gotovo je sa raspravom , bar sto se mene tice . Vreme je za neke druge stvari .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  2. #122
    Senior Member
    Datum registracije
    17.09.2006
    Lokacija
    wien
    Poruke
    3.773

    Podrazumevano

    e tako vas volim hehehehehhehe ajmo dalje

  3. #123
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Šminkanje - istine i zablude



    Skoro svaka tinejdžerka se bar neki put našminka; veæina to radi i èešæe nego "bar neki put". Pri tom æe, kao i sve pametne devojke, saslušati šta iskusnija drugarica ima da im kaže, ili starija sestra, ili majka, ili... To je odlièna ideja - pitati za savet nekog ko je iskusniji od vas. Samo, uzmite u obzir da su i oni ljudi; i oni mogu da pogreše (kao i vi, naravno). Nešto od onog što vam kažu (veæina stvari, zapravo) biæe taèno; ali, biæe tu i nekih uvreženih mišljenja koja zapravo nisu taèna, kao što æe biti i nekih zastarelih uverenja. Zato, evo nekih istina i zabluda u vezi sa šminkanjem i šminkom, kako biste mogle, kao prave moderne devojke, da budete u toku - pa možda i vi da posavetujete svoju majku, zašto da ne?

    Krejon ne bi trebalo nanositi na unutrašnje ivice kapka: ovaj savet ste verovatno dobile od svojih brižnih majki, i trebalo bi da ga poslušate. Jeste da mnoge žene vole da stave krejon na unutrašnju ivicu kapka jer im tako oèi bolje dolaze do izražaja, meðutim, takva upotreba krejona može da dovede do infekcija ili da stvori naslage na soèivima (što æe opet dovesti do nadraživanja oka i do infekcija). Zakrvavljene oèi, kao da igrate u horor-filmu, mada su svakako upadljive, i nisu baš nešto po èemu želite da vas upamte, zar ne? Zato, krejon nanesite samo tik uz trepavice - tako æete izgledati prirodnije i neæete morati da brinete da vas neko ne pobrka sa èudovištem iz niskobudžetnog horor-filma.

    Lak za nokte može da se razredi acetonom: pa, to je taèno. Može. Samo, to nije baš dobra ideja - ako lak razreðujete acetonom, on više neæe moæi da se lepo i ravnomerno nanese. Šta onda da radite sa zgusnutim lakom u boji? Pomešajte ga sa bezbojnim lakom - vaš lak æe ponovo postati teèan, a ostaæe kvalitetan.

    Puder zapušava pore: netaèno. Nekad je bilo taèno, to je istina, jer se nekad puder za lice pravio od pirinèanog brašna, koje je na koži bubrilo i uvlaèilo se u pore. Danas su puderi sasvim drugaèiji i ne zapušavaju pore.

    Pomoæu limunovog soka može da se ukloni boja sa noktiju: sasvim taèno. Nokti mogu da potamne od korišæenja tamnog laka ili od nekih voænih sokova (ukoliko majci ili baki pomažete da napravi zimnicu); ovu boju sasvim lepo uklanja sok od limuna, pa nokti ponovo postanu beli. Sve što treba da uradite jeste da na nekoliko minuta potopite nokte u sveže ceðeni sok od limuna i sa njih æe biti uklonjena sva boja i naslage.

    Lak za nokte se lakše nanosi ako se prvo promuæka: netaèno, iako to rade èak i kozmetièarke. Problem sa muækanjem je što se u laku tako stvore mehuriæi vazduha, što otežava njegovo nanošenje. Jeste, da biste lepo i ravnomerno naneli lak on treba da bude nešto mekši - da biste to postigle, možete boèicu laka da blago prevræete izmeðu dlanova ili da ga oprezno klatite tamo-ovamo.

    Ne treba iæi na sunce kad ste našminkani: pogrešno! Danas veæina proizvoda za šminku sadrži faktor zaštite od sunca, tako da æe vašoj koži pružiti potrebnu vlažnost i zaštititi je tokom kraæeg izlaganja suncu. Ako želite da se sunèate našminkani (naravno, u toku leta nije preporuèljivo mnogo šminke, ali to je iz estetskih razloga - šminka rastopljena na suncu ružno izgleda - i zato da bi vam koža lakše disala, a ne zato što æe je sunce tako lakše oštetiti), prvo na lice nanesite specijalnu kremu za letnji period.

    Nokte treba turpijati nakon kupanja: i to je savet koji se najèešæe dobije od majke, ali je, nažalost, pogrešan. Posle tople kupke nokte možete seæi makazicama ili grickalicom, naroèito ako inaèe imate jako tvrde nokte, pa æe vam to što æete ih malo omekšati pomoæi da se ne polome tokom seèenja. Meðutim, nakon tople kupke nokti postanu toliko meki da æete ih turpijanjem bukvalno razlistati i iskrzati. Zato je najbolje da turpijanje saèeka dok vam nokti ponovo ne oèvrsnu.
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  4. #124
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    uh al je ovdje postalo vruce samo zbog toga sto ja ne koristim nista od sredstava za uljepsavanje koze lica ma dajte zar jadna ne mogu da budem alergicna na sva moguca sredstva pa cak i na sperma-masku ni ona mi ne pomaze jer sam ja prirodno lijepa tako da nema potrebe nista da stavljam na lice hahhahahhahahhahahhaah
    moj spasitelj__________________________

  5. #125
    Senior Member miška avatar
    Datum registracije
    19.10.2006
    Lokacija
    ni na nebu ni na zelji
    Poruke
    116

    Podrazumevano

    Ne šminkam se puno,malo kreon,maskara i eto samo to,ponekad,kad sam dobre volje

  6. #126
    Junior Member kiki 92 avatar
    Datum registracije
    28.10.2006
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    ja sam se prvi put nasminkala za 14. rodjus.od tad sminka samo za posebne prilike......

  7. #127
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Moderno sminkanje



    Sta prvo pogledate na nekom kad se upoznate? Zna se! Oci su te koje otkrivaju licnost i na prvi pogled dosta govore o osobi. Zato im treba posvetiti puno paznje, analizirati ih i odrediti kakva im sminka najvise odgovara. Treba ih i korigovati - smanjiti, povecati, suziti, ili prosiriti. A za to ce najbolje posluziti senke raznih tonova i gustina.
    Senkama se postizu fantasticni efekti - daju pogledu ostrinu ili toplinu, razdraganost i vedrinu ili misticnost. Nijansiranje ide uglavnom od najtamnijeg do najsvetlijeg, ali opet, u zavisnosti od efekta koji zelite da izazovete, mogu se koristiti i obrnuto. A boje? Naravno, tonovi se odredjuju prema boji ociju, tena, kose i odece.
    Trenutno su popularne dve vrste zena - one koje deluju misticno i one koje imaju romanticni izazov. Dakle, ako zelite da docarate izgled ove prve koristite i ajlajnere. Da, bas one koji su se koristili i pre dve decenije! Romanticnoj zeni odgovara i takva sminka - prozirna, sa blagim nanosima senki i pudera i diskretnim ruzevima.
    Aktuelan nacin sminkanja nije trenutna moda, jer su oci uvek najvaznije posto su najprivlacniji deo lica. Zato je i potrebno malo vise naglasiti ih dekorativnom kozmetikom kojom cete istaci njihovu lepotu, a vesto, ukoliko je potrebno, otkloniti neke nedostatke. Senke, tusevi, maskare i dr. moraju biti od dobrog kvaliteta, kao i sredstvo za otklanjanje sminke i negu ociju.
    Ako su vam oci suvise male, podignite liniju obrva sto je moguce vise, depilirajuci ih odozdo. Oko podvucite ajlajnerom, citavom njegovom duzinom i produzite liniju trepavica. Senku za kapke stavite blizu krajeva obrva, pa i izvan njih.
    Ako su vam oci suvise blizu jedno drugom, razmaknite obrve depiliranjem njihove sredine. Naglasite osnovu spoljne polovine kapka zadebljavanjem linije ajlajnera. Senku nanesite pored trepavica prema slepoocnicama. Stavite maskaru cetkajuci trepavice prema krajevima ociju.
    Ako imate isuvise razmaknute oci, gornji kapak podvucite ajlajnerom ne razvlaceci ga u polje i podvucite unutrasnji vrh prema nosu. Stavite tamnu sminku na kapke, a gornji kapak osencite prema nosu. Osnova obrva treba da bude podvucena krejonom da bi se obrve priblizile.
    Ako imate izbocene oci treba da koristite mat senke.
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  8. #128
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    ma oci su najljepse kada su prirodne kakve jesu ja tako mislim

    dzaba sva sminka ako u njima nema topline i iskrenosti ima li nacin sminkanja da to da ocima da prekrije zlobu koje ima u njima
    moj spasitelj__________________________

  9. #129
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Pa zenske to vole da rade . Na prste mozes izbrojati koje se ne sminkaju .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  10. #130
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    ja sam drugi prst hahahahahahha
    moj spasitelj__________________________

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •