Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 34

Tema: Batine

  1. #21
    Senior Member Folirant avatar
    Datum registracije
    12.11.2004
    Poruke
    2.535

    Podrazumevano

    po meni se batinama nista nemoze postici....
    time se samo postize, da deca pocinju da se plase roditelja....
    lepo kaznis i uzmes ono sto je najdraze pa ce videti....
    po meni je kazna mnogo efektivnija nego batine....znam iz sopstvenog iskustva....
    moja mam nikad nije digla ruku na mene....i ipak je respektujem....
    Najteze je ocima kad se tvoga lika sete, kad dusa zaplace kao malo dete, jos teze srcu kada rana zaboli, kad nemogu da te vidim a puno te volim!!!

  2. #22
    Senior Member LJILJANA avatar
    Datum registracije
    13.06.2005
    Lokacija
    USA
    Poruke
    5.388

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vrapche
    jel ti mama bacila peglu na nogu??
    Nije al jest jednom oklagiju od mene razvalila haha
    Nista Na Svetu Toliko Ne Boli... Nego Kad Srce uzalud Voli!

  3. #23
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    drago mi je da si tako vesela osoba i da sve to uzimas sa dozom humora

  4. #24
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Mislim da ono sto razgovor ne moze resiti, batina sigurno nece! Deca znaju da budu tvrdoglava ponekad, ali razgovor je resenje za to...I kod male i kod "velike" dece...Uvek, bas uvek ih treba saslusati, kada su mali u pitanju uvazavati i njihovo misljenje, nekada ako treba spustiti se i na njihov nivo, ali niposto ih kaznjavati batinama. Moja deca su "prerasla" batine, ali od mene ih nisu ni dobijali...Mi smo izgradili pravi drugarski odnos i mogu bez lazne skromnosti reci da su izrasli u prave i zdrave mlade ljude, a sve to bez batinanja. Dakle batina NIJE iz Raja izasla
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  5. #25
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    upravu si ti TaNaNa..

    ali pazi sad moj slucaj.. imam sina i dve cere..
    sa cerkicama nemam problema..
    ali zato sa sinom koji ima 13 god... sve sam pokusala i ne vredi..
    sad u ponedeljak nije otisao u skolu a krenuo je od kuce pre 8 sati..
    skola mu je bas blizu, nisu mu potrebne ni 5 minuta do nje.. kad negde oko pola 10 zove mene njegova razredna i pita zasto ga nema u skoli.. ja sam zanemela u momentu posto se to do sad nije desavalo.. (tj jeste al je ostao kod kuce.. al ne da krene a da ne ode u skolu) dosao je kuci popodne oko 14h, pokusala sam da sam sto smirenija kao sto sam i uspela.. pitam ja njega "sine kako je bilo u skoli?", prvo je ono poceo da steze ramenima, nezna sta da kaze a ja jos uvek cekam odgovor.. nakon par minuta on meni kaze "mama ja nisam bio u skoli, nisam smeo jer nisam pisao referat" .... ( imao je vremena za to ceo vikend ali je nemarljiv) ... niti sam ga udarila niti sam digla glas, samo sam mu rekla "ok sine od sutra cemo drugacije" .. hehe
    sutradan u utorak ujutru, probudila sam ja cerkicu i sina za skolu, poceli mi da se spremamo al je njemu bilo cudno sto se sminkam i sredjujem tako rano.. hehe oko 20 do 8 kazem ja njemu "ajde sine jesi gotov.. idemo..?" on me jadnicak gledao onako bedno i pita "mama a gde ces ti" i ja njemu kazem "pa sine moram da te vodim u skolu da nebi lutao po gradu" ... posli smo od kuce.. (mala je krenula pre nas).. idemo mi i priblizavamo se skoli jos sam ga ja uhvatila pod ruku a moje jadno dete poceo da se crveni.. haha tako sam ga odvela bas do ucionice, i u 12h bila po njega isto tako.. u sredu sam ga ponovo odvela i kad da odem po njega zakasnila sam samo mozda 2 min on se vec isunjao iz skole i krenuo sa drustvom u park..
    to znaci da ne zeli da se popravi..
    jos sam mu sinoc zabranila TV i PlayStation.. pocupala sam sve te kablove iz zida i rekla da ne pipa... nije proslo ni sat vremena cujem TV u decijoj ukljucen, uh tu sam pobesnela totalno, otisla i skinula ga sa kasne izbacila ga u dnevnom boravku i sutirala sve do ulazna vrata.. toliko sam besna bila da sam uzela kljuceve i krenula da ga odnesem u auto.. haha pa se ipak vratila, pojacala muziku i nakon par min sam se smirila uzela onaj TV, DVD i ostale te njegove igrice, i ubacila u regal.. he he jos sam i vrata regala otkacila (vrata na sine) popravila sam to ponovo. ..
    sad nema gledanja TV-a cak ni u dnevnom boravku.. Vodicu ga tako dalje u skoli, valjda ce se popraviti..

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  6. #26
    Senior Member maca avatar
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    7.510

    Podrazumevano

    jao koki ... sajze bash

  7. #27
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od maca
    jao koki ... sajze bash
    znam macika.. ali bice bolje... bar se nadam..

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  8. #28
    Senior Member maca avatar
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    7.510

    Podrazumevano

    sto jebozovni ne poprica malo s njim? mozda sa tobom nemoze ...

  9. #29
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od slatkisica
    upravu si ti TaNaNa..

    ali pazi sad moj slucaj.. imam sina i dve cere..
    sa cerkicama nemam problema..
    ali zato sa sinom koji ima 13 god... sve sam pokusala i ne vredi..
    Pazi, da ne ispadne sad da ja nesto pametujem, ali prosla sam i ja to. Sa starijim sinom nisam ni osetila njegov pubertet, ali sa mladjim, sacuvaj me Boze...Ali zaista ga nisam ni takla, (otac jeste, ali bas zato znam da batine imaju kontra-efekat)...Kada god ga je batinao, mali je bio jos gori...Zato sam pazila koliko god sam mogla (i sa matorim morala razgovarati), da se mane te "pedagoske" metode. Moramo racunati i na to da i oni (deca), imaju neke svoje bube, a bolje da ih ima sa 13, nego sa 23. Proci ce to njega, (kao i moga sto je proslo), Cak mi se cini da je on sam sebi jednog dana rekao "sad je dosta" i zaista nikada vise nakon puberteta nije bilo nikakvih problema sa njim.
    Izdrzaces ti to slatkisice, nije lako ali zato smo majke zar ne
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  10. #30
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    nadam se TaNaNa da cu izdrzati.. ma hocu.. znam da hocu..

    kao sto rece, majke smo, moramo kroz svasta proci..

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •