Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Rezultati 31 do 34 od 34

Tema: Batine

  1. #31
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    moj stariji sestric je bio isti kao tvoj sin. secam se jednom dodje nastavnik kod moje sestre (ona drzi trafiku inace) i pita je, gde vam je marko (stariji sestric). kaze ona zacudjeno, pa gde nego u skoli. kaze on njoj, idi do tog i tog kafica. on sedi tamo i karta se sa drugom.
    bezao je iz skole, jedva prosao osmi razred. ma svasta se desavalo.
    treba da se upise u srednju skolu, oni kazu ma zasta da polaze, jedva zavrsio osmi razred. kazem im ja, ne kosta vas nista, neka proba. nije prvi ako padne. i on proba i stvarno uspe. posao je u srednju, skroz se promenio. jak vrlo dobar je ucenik, u strucnim predmetima rastura, profesori ga obozavaju. sad je 4. godina, upisace faks.
    samo se strpi malo slatka i pricaj, pricaj, pricaj. batine vise ne vrede u tim godinama. moras biti strpljiva i naravno nemoj da popustas. sve ce doci na svoje mesto

  2. #32
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    Nadam se da ce i moj da se smiri kao tvoj Marko (sestric)..

    Nije da ne ume i da nemoze...
    Voli i da pomogne i sve.. znaci ono, ode u kupovini bez problema, nikad se ne buni.. po cigarete itd..
    Moze on sve al ga drustvo kvari...
    Pricamo ponekad i po 45 min, cak sama sebi dosadim, jos pricamo i placemo pa ga izljubim fino, i jos se nadam bice sve oke.. Taj dan da al sutradan posle skole opet ista prica..
    Zato cu sad ovako nekih jos dve nedelje da ga vodim i uzimam iz skole a posle toga cu jednostavno da ga pratim a da nezna pa cu videti sta ce se izdesavati...

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  3. #33
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Deca , kada se rode , nasa su najveca zivotna radost . Medjutim podosta njih zna itekako zagorcati zivot svojim roditeljima . Prosto receno , covek ne zna sta se to ponekad dogodi u njihovoj psihi , sto dovodi do njihove odbojnosti i bunta prema svemu onome sto oni sami smatraju da nije u redu . Ovo je posebno izrazeno u pubertetu .

    Moraju roditelji u takvim slucajevima biti jako oprezni i takticni , i nastojati svakako da im se priblize i uspostave saradnju . Inacenje i nametanje volje moze samo imati kontra efekat .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  4. #34
    Junior Member
    Datum registracije
    09.01.2009
    Lokacija
    Cirih
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vrapche Pogledati poruku
    ovo sam danas nasla na jednom sajtu. ovo je istiniti slucaj, dogodilo se pre neki dan u Bechu.

    Dakle, djevojcica, 11 god., razvedenih roditelja, mala je prirodno nemirna, voli potvoriti, slagati, nemoralne stvari pociniti itd. Inace, mala pripada majki, kao sto je bilo po dogovoru roditelja, medjutim, otac je uzeo malu ovaj mjesec kod sebe, mala je pravila mnogo problema, jer kao sto rekoh, nemirna je po prirodi. Otac ju je opiminjao, inace, zaista je blaga i mirna osoba, ali eto uspjela ga je isprovocirati da je on uzeo kajs i poceo mlatiti po njoj. Mala je se derala (inace se odvratno dere), govorila da ne moze vise (inace, kod nje su sve ovo uobicajene stvari), zatim je legla i kao boli je. Dosla i pokazala masnice na ledjima, stavljali su led i tome sl.
    (To je sve sinoc bilo!)
    Mala je jutros odputovala u skolu i imala fizicki, da li je ona sad svoje masnice pokazivala drugima pa u tome i uciteljica vidjela ili je to zaista sve slucajno bilo ne znam, uglavnom, uciteljica je pozvala ljekara koji ju je pregledao i zatim se dom obavijestio i slucaj predat sudu.

    Dakle, ispricala sam slucaj, sve je frisko, a ovo je slucaj jednog prijatelja koji ma maloprije zove i trazi pomoc. Mala je jos u skoli tako da se nista konkretnije ne zna, ali covjek zeli da otprilike zna s cime moze racunati. On je kontao na novcanu kaznu, na to da ce mu oduzeti pravo da vidi malu skorz ili samo da je moze vidjeti pod 'kontrolom', kontao je isto da ce ga poslati na neki tretman kod psihologa/psihijatra itd.

    mene interesuje kod forumasa sto imaju decu da li oni tuku decu i u kojoj meri (al iskreno molim).. a kod ovih sto nemaju kakvo misljenje imaju o tome

    inace na tom sajtu su skoro svi podrzali oca!!
    Hmm.. nije laka situacija.

    Na zapadu su deca i prezasticena, tako moze da se nagrebe zbog svake sitnice. Ja kazem to posto sam mnogo godina bio Referent za nasu decu u skolama u Cirihu.

    Problem je u tome, da danas roditelji malo smeju da kazu. Sad zavisi sta je mala rekla u skolu. Ako je lekar bio tu, onda ne valja. Lekar ce javiti policiji a policija ce gledati kako ce dalje. Dete mogu odmah uzeti bez ikakvog razjasnjavanja. Otac moze biti kaznjen i moguce je da on ne sme vise prilaziti detetu. Tu su oni jako strogi.

    Pozdrav iz Ciriha

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •