Strana 18 od 30 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 171 do 180 od 299

Tema: Vicevi, pitalice i ostalo...!!!

  1. #171
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Krenula Fata Muji u bolnicu, sela u taksi ali je u brzini zaboravila novèanik. Sva zbunjena zamoli taksistu da se vrati pošto nema para. Taksista kaže da to nije neki problem jer vožnju može platiti tako što æe mu otpevati jednu pesmu ili mu "dati". Pošto je došla u bolnicu isprièa Muji šta joj se desilo. Na to æe Mujo:
    • Matere ti, koju si mu pesmu otpevala?
    • Pa zar ti misliš da je meni do pesme kada si mi ti u bolnici?
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  2. #172
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Ludi vir
    Ludi vir je bara velika i duboka, sa desne strane puta Æiæevac – Varvarin. Nekada se tu živelo a danas je tu nekoliko koliba, koje podseæaju na to vreme. Izgradnjom brane i promenom toka Morave, voda se povukla a šikara ostala. Ranije su se momci takmièili èiji je èamac bolji, ko æe brže da stigne do zadatog cilja na drugoj obali, ili ko æe spretnije da proveze èamac izmeðu vrba i topola izraslih iz vode.

    Poranio je Bane Todoroviæ jednoga dana da pre dolaska ostalih kolibara vežba veslanje i upravljanje èamcem. Uzeo je podužu motku i odgurnuo èamac od obale. Na sledeæe guranje motke u barsku tinju, èamac se izmigolji i ode do sredine bare a Bane ostade da visi na motki èiji je drugi kraj ostao zaboden u barsko dno. Posle izvesnog vremena morao je da se spusti onako obuèen u vodu i otpliva do obale. Èim izaðe na obalu poèe da se svlaèi i deo po deo odeæe kaèi na grane da se suši. Onako go okrenu se i vide Borku Todoranku, snaju mu za brata, koja je kopala kukuruz.

    – Snajka, snajka – povika Bane, pa saèeka da se ona okrene prema njemu.

    – Nemo se okreæeš, ja sam go – zavapi kroz nos.

    – I kuku mene, šta radiš tako go, ti si, bre, sigurno poludeo – reèe Borka, zabaci motiku na rame i pobeže u kolibu.
    Ostade Bane pored Ludog vira da se trese od zime i èeka da mu se odeæa osuši.
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  3. #173
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Pošli Mujo i Haso na pijacu da prodaju jare. No na stanici, nisu mogli uæi u voz jer životinjama nije dopušteno. Ali nisu imali izbora izbora, pa kaže Mujo:
    • Slušaj, Haso, tebi su gaæe široke pa ti njega ubaci u gaæe, neæe onaj kontroler ni primjetiti!
    I tako uradiše. U vagonu je bilo samo jedno mesto pa Mujo sedne a Haso, s jaretom u gaæama, stoji. I voze se oni tako, a Haso sve znojniji i znojniji.
    • Šta je, bolan, Haso, šta si se uznojio? - pita ga Mujo.
    • Pa Mujo, što mi ne reèe da nije odbijeno od sise?!
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  4. #174
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Okret

    -Je li bre, Nikola – upita Dobrosav, bivši poštarski radnik, svog ispisnika i pajtaša – Šta ti misliš ide ta Nova godina, de æe da ju èekamo?

    - De æe da ju èekamo, èe zažuljimo oèi negde, pa de bilo –odgovori Nikola.

    - Ja mislim – nastavi Dobrosav – da bi mi trebali da idemo sa ženama u Gradac (bivša æiæevaèka kafana, porušena 1976.godine). – Ima lutrija, peèeno prase premija, da uzmemo to.

    - De didemo, ti si šuækav, tam svira muzika, igra se okret, a ja sam ki trupac, neznam da beknem – zabrinuto èe Nikola, stari æiæevaèki šeret i spadalo.

    - El’ znaš kad smo radili u Impregnaciju, pa smo s oni makljaši skidali koru s bandere, to ti isto ki kad igraš okret, sam što nema èvorovi – rastereti Dobrosav Nikolu i tu Novu godinu doèekaše zdravi i veseli uz okret i praseæe peèenje.
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  5. #175
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Kaže uèiteljica ðaæima:
    • Ko od vas za sebe smatra da je glup, neka ustane.
    Svi sede, niko ne ustaje. Posle nekog vremena, ustaje Perica. Uèiteljica zapanjena, ne može da veruje da on za sebe smatra da je glup, pa ga upita:
    • Štaaa?! Ti sebe smatraš glupim?
    A Perica odgovori:
    • Ma ne, nego mi je bilo žao da sami stojite!
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  6. #176
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Ovam ni bliže

    Izgradnjom nasipa i ispravljanjem korita Morave, ostalo je mnogo virova i bara. Neke bare su potpuno išèezle kao Zelena bara i Moravèe. Nekih virova još ima u tragovima: Šipovi, Ludi vir. Sa ostatkom vode ostalo je i dosta ribe, koju su ribokradice požurile da izlove. Èesto su noèu znali da se sretnu po sprudovima i vrbacima, pa da se uplaše jedni od drugih.

    Krenu jedne noæi bivši poštarski radnici Bane Maciæ i Dobrosav Kuzmanoviæ s namerom da ispod Šipova izvuku drveni èamac i iz èamca u dubljoj vodi love ribu. Sa obale zaèuše neko pljuskanje i šaputanje u vodi. Zastanu, kad ono, na desetak metara od obale Mile Ciganin zvani Buznjar i 5 – 6 ciganèeta vuku zagažnju (mreža manjih dimenzija). Bane poštar je tog momenta sa onom poštarskom kapom lièio na milicionera. Imao je snažan i oštar glas.

    -Mile Buznjar, šta radite tu?!

    Mile i ciganèiæi èuènuše u vodu, pod kojom nagaziše mrežu s namerom da je sakriju. Mile pogleda prema obali. Krupna Banetova silueta podseti ga na Deska Tunovca, visokog i snažnog milicionera æiæevaèkog SUP-a.

    -Desko,el’ si ti?- oglasi se Mile.

    -Ja sam – lažno se predstavi Bane poštar. –Šta radite tu? Povika ponovo.

    -Ete, leèka se brèkamo. Toplo vreme, reèe, i pogledom poèe da istražuje na koju stranu da beže.

    -Izvadite tu mrežu i dolazite ovamo!- zapovedi Bane.

    -Neæemo Desko, ovam ni bliže, drhtavim glasom promuca Mile i sa uplašenim ciganèiæima krenu prema drugoj obali, koja beše bar pet puta dalja.

    Poèeše ciganèiæi da se dave i kukaju, a poštari Bane i Dobrosav skoèiše u vodu da ih vade. Umalo vrag ne odnese šalu.
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  7. #177
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Zašto žene ne mogu izgubiti rat od muškaraca?
    Zato što one imaju dvije bombe, a muškarci samo pištolj na vodu koji tek ponekad štrcne.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  8. #178
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Nasao cigan cipele br. 45,obuje ih i ode na izbore.
    Pitaju ga, zasto hoda tako trapavo.
    Pa j***m li ga bilo je na vijestima informacija da treba da
    se izadje na izbore u sto vecem broju.
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  9. #179
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Bila Piroæancu žena na moru i udavila se. Pronašli su je tek nakon 3 godine i obavestili muža da su našli samo kostur oblepljen dagnjama.
    Ubrzo je stigao njegov odgovor: "Dagnje prodajem ' stop mamac bacite nazad u more stop".
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  10. #180
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Gastarbajter u otadžbini

    Gasterbajter, Nišlija, se vrnuo u svoj rodni kraj, na odmor. Šeta tako on kroz Niš, divi se kako se sve izgradilo (a odakle gu pare?), pa puno kola, pa narod dobro obuèen. Doðe na most, gleda u Nišavu kako fino teèe, milo mu bi oko srca, sjeti se mladosti ... pa æe se okupa ... Skide se on nasred mosta, pa gleda kako da skoèi, kad neki Cigani s obale poèeše da vièu: - Alo, Kume, bre! Šta si bre naumio?
    - Pa da se okupam u moju Nišavu!
    - Nemoj Kume, molim te bre! Nije ti to zdravo da skaèeš ...
    - Što bre?
    - Pa sve æe se upropastiš, bre kume. Mi tu vadimo školjke ... nemoj kume da skaèeš, molim te bre! - Ma kakve bre školjke u Nišavu ... to neje bilo nikad!
    I skoèi.
    Nakon minute izlazi on iz Nišave, sav krvav, tetura:
    - Pa koje su vi ove školjke ... sav se iseko'!
    - Od Yugo, kume ... od Golf, od Ladu ...
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •