Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 28 od 28

Tema: Sta sve moze uticati na romanticnu vezu ?

  1. #21
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Kada se ponovo ne povredjuje , vece su sanse da rana kako tako i zaraste .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  2. #22
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Ja pojma nemam gde bi se ovde svrstala posto sam mami jedinica a tata ima moga baticu(22 god mladjeg) sa svojom suprugom...Cika Borafe vidi pa dojavi...muz ima mladjeg rodjenog brata..

    Bas me zanima jel pogode


  3. #23
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    Ja se ovde ne uklapam u nijednu od navedenih....

    al vam mogu ipak odgovoriti...

    naslov teme:
    Sta sve moze uticati na romanticnu vezu ?

    odgovor: Drugovi/Prijatelji... (i to ONI dobri a LAZNI)
    Ne moze veza opstati i biti romanticna ako ne pripomognu malkice i ostali....
    kao na primer Drug/arica il Prijatelj/ica

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  4. #24
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano Re: Sta sve moze uticati na romanticnu vezu ?

    Citirati Originalno postavljeno od boraf
    Na romanticne veze utice i redosled rodjenja



    Prvo i najmladje dijete najbolji ljubavni spoj

    Mozda nikada niste pomislili da sudbina ljubavnih i bracnih veza zavisi i od toga da li su partneri jedinci, i ako nisu, da li imaju mladju ili stariju bracu i sestre. A upravo to tvrdi cuveni americki psiholog Kevin Leman, autor bestselera posvecenog ovoj temi. Ako ste sada postali radoznali, pogledajte koji parovi po Lemanovom misljenju savrseno funkcionisu, a kojima tesko polazi za rukom da ostvare harmonican odnos.



    Odlicne kombinacije

    Jedince i najmladje dete; prvorodjeno i najmladje; srednje i najmladje: Ovakvi spojevi su dobri zato sto jedince, prvorodjeno, pa cak i srednje dete moze da nauci onog ko je najmladji u svojoj porodici da se bolje organizuje. I da mu primerom pokaze da postoje trenuci kada se zivot mora shvatiti ozbiljno. S druge strane, osoba koja je rasla uz starije od sebe unosi u vezu svest da se povremeno treba i sjajno provesti. Naravno, i pol igra veliku ulogu. Apsolutno najbolju ljubavnu kombinaciju cine jedinica, ili prvorodjeno zensko dete i onaj muskarac koji ima starije sestre.

    Kod ove zene je obicno vrlo razvijen majcinski instinkt, a muskarac koga su sestre ludo volele i vecito tetosile bas to i trazi kod devojke ili supruge. U stvari, ovde oboje dobijaju ono sto im treba. Jedinici, odnosno prvorodjenoj je potreban neko ko ce joj otkriti kakvo zadovoljstvo donosi gledanje suncevog zalaska i duge i podsetiti je da moze da joj bude zabavno ako ponekad dozvoli da joj duh odluta ili uradi nesto sasavo. A muskarcu koga su razmazile starije sestre treba zena koja je u stanju da mu predoci da se snovi pretvaraju u stvarnost samo uz veliki trud.



    Problematicne kombinacije

    Prvorodjeni i prvorodjena: Kod ovakvog para, skoro po pravilu, dolazi do velikog trvenja. Ili je rec o zestokoj borbi za primat, koja traje od prvog dana, ili se jedno pretvara u kontrolora, dok se drugo grcevito trudi da ga zadovolji. Setite se samo turbulentnog braka Dzona Mekinroa i Tejtum O”Nil.

    Prvorodjeno i srednje dete: Ovde preti opasnost da se onaj koji je srednje dete potpuno prikloni prvorodjenom. Da iz neke vrste straha od njega odustane od sopstvenih zelja i snova. Ali ako srednje dete pomalo podseca na najmladje, skladan odnos je ipak moguc.



    Lose kombinacije

    Dva srednja deteta: Ovaj par ima sanse za veliku srecu samo pod uslovom da jedna osoba po svojim osobinama podsecana prvorodjeno dete, a druga na najmladje. Ako su oboje temeljni i cutljivi, sto je tipicno za srednje dete, morace da prave mnogo kompromisa da bi ostali zajedno. Ali postoji nesto sto je fantasticno - u ovakvim vezama retko dolazi do preljube.

    Srednje i najmladje dete: Ukoliko onaj koji je srednje dete ima neke od karakteristika prvorodjenog, veza moze da bude i dobra. Medjutim, ako on prihvati zivotni stil svog partnera, koji je prilicno neobavezan, odnos zapada u krizu jer se zivi haoticno.

    Dva najmladja deteta: I pored ludog provoda, ovo dvoje ce osecati da njihov zivot polako izmice kontroli, posto niko “ne drzi uzde”. A cak ni ta najmladja deca ne mogu da dugo podnose potpuni haos.



    Najgore kombinacije

    Jedinica i jedinac: Pored toga sto se stalno bore za vodjstvo, oni i ne znaju puno o suprotnom polu.

    Najmladje zensko dete bez brace i najmladje musko dete bez sestara: Malo je verovatno da ce se ovo dvoje razumeti i pomagati. Jer ne samo da vuku probleme koji su uobicajeni kod najmladje dece vec i nedovoljno poznaju suprotan pol. Bar ne u onom psiholoskom smislu.
    • E ovde neznam gde sam..

  5. #25
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Pokusaj se pronaci u svemu tome .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  6. #26
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki
    Ja pojma nemam gde bi se ovde svrstala posto sam mami jedinica a tata ima moga baticu(22 god mladjeg) sa svojom suprugom...Cika Borafe vidi pa dojavi...muz ima mladjeg rodjenog brata..

    Bas me zanima jel pogode

    Pojma nemam ...a i ne verujem da imaju te stvari uticaja...

    Za romanticnu vezu utice mnogo ljubavi i zdrave komunikacije

  7. #27
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Moslim da smo ipak mi sami kovaci svoje srece .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  8. #28
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Ja mislim donekle jesmo a odnekle nismo niti mozemo biti sto se srece tice..

    A na romanticnu vezu utice kada se dve osobe jednostavno pronadju da su spremne da se prilagode jedno drugom i ugode...rekla bih da je "sreca" pronaci nekoga

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •