Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 29

Tema: Glas , orudje zavodnika

  1. #1
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano Glas , orudje zavodnika

    Da bi neko bio zavodnik, ne trebaju mu misici, ljepota ili prijatna spoljasnjost. Tajna zavodnika je u necemu o cemu mozda nikada niste mislili kao o ljubavnom oruzju - tajna je u glasu. Ispitivanje koje je objavio Zurnal generalne psihologije otkriva da je prvi utisak o muskom glasu, kod zene presudan da li ce on da joj se svidi ili ne. Doktor Luidji Anoli je izdvojio 19 mladica i 19 djevojaka koji se prije ispitivanja nikada nisu sreli.

    Prvi susret nije bio sasvim direktan. Naime, mladici su uvedeni u prostoriju, a kroz staklo su ih vidjele devojke. Onda je barijera uklonjena i pocela je konverzacija. Tokom razgovora mladici i djevojke su morali da komentarisu zadate teme poput fakulteta, slobodnog vremena, odmora i to oko 30 minuta. Posle isteka vremenskog ogranicenja vec je mogao da se odredi nivo privlacnosti. Na kraju istrazivaci su zakljucili da je glas mladica bio presudan, tako sto su uz pomoc kompjutera koji digitalizuje zvukove mjerili sve segmente, jacinu glasa, ton, intenzitet i ritam govora.

    Njihovi glasovi nisu bili isti na pocetku razgovora sa nepoznatim djevojkama i kada je on odmakao. I kakav glas je privlacan? Nikako monoton, vec koji mijenja intonaciju, mek, ali intenzivan. Glas zavodnika je onaj koji na prvu loptu privuce, a zatim uspije da komunikaciju pretvori u nesto pomalo lazno i paradoksalno, bez pretjerane navalentnosti. A da li je moguce uvjezbati ga, to vec nije bila tema ovog ispitivanja. Mozda neki sledeci put.
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  2. #2
    Senior Member strawberry avatar
    Datum registracije
    23.03.2005
    Lokacija
    sever-jug
    Poruke
    3.411

    Podrazumevano

    E meni se ovo desilo da sam na glas pala...............ebiga desilo se sta sad da radim
    Svi muskarci su razliciti i treba ih menjati

  3. #3
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Stvarno covek u sve to ne veruje , ali mozda ima necega . Stvarno neznam kako drugome moj glas deluje , a o ovome samo one mogu dati svoj sud .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  4. #4
    Senior Member LJILJANA avatar
    Datum registracije
    13.06.2005
    Lokacija
    USA
    Poruke
    5.388

    Podrazumevano

    Ja bas primetim kod muskarca glas... A volim dubok glas, ne volim ono bas zenski li krestav... Ja jedan dan bila u skoli u biblioteci i bas bila na forumu kad ja cujem neko prica glas mu tih i isto koda place reko sta je ovoj osobi i kad sam se okrenila neki momak nako popun sa brcicima heheh smije se i prica ja reko osoba bwe place tako imo tih i krestav nekako glas hehehe Al inace ja obozavam duboke glasove Sexy je i privlaci me ihihi

  5. #5
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Ima mnogo osoba koje glasom odaju utisak maco frajera , sve dok ih ne vidite . Zaista kod nekih osoba postoji neki nesklad izmedju fizicke konstitucije i glasa .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  6. #6
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    moj ima bas dubok, lep glas.. mnogo puta se najezim kad mu cujem glas. a obozavam i njegov smeh

  7. #7
    Senior Member lane avatar
    Datum registracije
    08.03.2005
    Poruke
    1.734

    Podrazumevano

    ...i ja obozavam neciji glas........ :P :P :P
    ...kad volis,srce nekom cudnom stazom krene..

  8. #8
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Sta sacinjava jedan glas ? I o ovome su naucnici razmisljali , ali nisu uspeli objasniti ono najbitnije , a to je osecajnost samog glasa .

    Svi smo mi priridom obdareni da mozemo razgovetno govoriti , ali u necijem gkasu osecamo neki fluid koji nas neodoljivo privlaci , dok kod pojedinih osecamo nekakvu odbojnost . Zasto je to sve tako , jos nije do kraja razjasnjeno .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  9. #9
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    kazu da je i istina da potencijalnog partnera namirisemo.. ima tu dosta stvari

  10. #10
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Hajde pronadji nesto na tu temu , pa otvori novi topic .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •