Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 44

Tema: Vesti Iz Zvezde

  1. #21
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    LŠ: Kork Siti Zvezdin protivnik

    Fudbaleri irskog Kork Sitija sastaæe se sa Crvenom zvezdom u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. U revanšu na Kipru Kork Siti je sa Apolonom iz Limasola igrao 1:1, pa je ukupnim rezultatom 2:1 izborio mesto u sledeæoj rundi. Kiprani su poveli u 50. minutu golom Sosina, a izjednaèio je Marej u 74. minutu. Kork Siti æe u prvom meèu drugog kola kvalifikacija, u sledeæu sredu, doèekati našeg šampiona. (B92)

  2. #22
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Zvezda na Milan bez publike?!


    Evropska fudbalska unija (UEFA) ozbiljno razmatra moguænost da revanš meè 3. kola kvalifkacija izmeðu Crvene zvezde i Milana bude odigran bez publike zbog incidenata njenih navijaèa u prvoj utakmici u Italiji. Italijanski mediji u subotu su izvestili da bi UEFA takvu odluku mogla da donese zbog toga što su navijaèi Crvene zvezde u Milanu palili baklje i bacali petarde, ali i zbog transparenta „Kosovo = Srbija”, jer evropska kuæa fudbala strogo zabranjuje transparente politièke sadržine. Još od utakmice sa Interom iz Zaprešiæa, kada je prema klupi gostiju baèen mobilni telefon, Crvena zvezda je pod prismotrom UEFA, a kaznu igranja bez publike Zvezda je odradila protiv Bazela. Meðutim, UEFA je još tada poruèila upravi Crvene zvezde da neæe tolerisati sliènije ispade i da æe biti kažnjena i za najmanji incident. Novèana kazna je izvesna, da li æe biti i rigoroznija - videæemo. (Mondo)

  3. #23
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Nikola Žigiæ odlazi u Juventus!


    Dosadašnji centarfor Crvene zvezde i reprezentativac Srbije Nikola Žigiæ karijeru æe nastaviti u Juventusu, saznaje internet sajt Mondo. Žigiæ æe, nakon revanša protiv Milana u kvalifikacijama za Ligu šampiona, potpisati sa Juventusom trogodišnji ugovor vredan preko sedam miliona evra. Novi trener Juventusa Didije Dešam više puta je uživo gledao Žigiæa i, uverivši se u njegove kvalitete, odluèio da centarfora Zvezde dovede kao zamenu za Zlatana Ibrahimoviæa, koji je otišao u Inter. Kako Mondo saznaje, Žigiæ je izuzetno zadovoljan ishodom pregovora sa torinskom „starom damom”, kao i uslovima ugovora, bez obzira na èinjenicu da æe Juventus sledeæe sezone igrati u Seriji B. Prelaskom Žigiæa u italijanski klub biæe okonèana gotovo šestomeseèna saga o transferu Zvezdinog igraèa, za èije usluge su se interesovali mnogi evropski klubovi, meðu kojima su Hamburg, Vest Hem, Bolton i Lokomotiva iz Moskve. (Mondo)

  4. #24
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Kazna za Zvezdu 30.000 franaka!



    Fudbaleri Crvene zvezde igraæe utakmicu treæeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa Milanom pred svojim navijaèima. Iako je disciplinska komisija UEFA za petak najavila odluku o kazni zbog incidenata na prvom meèu ta dva kluba, sve se završilo novèanom kaznom od 30.000 švajcarskih franaka. Navijaèi Crvene zvezde koristili su pirotehnièka sredstva, ali se najviše prašine podiglo zbog transparenta „Kosovo = Srbija”. Kako je na svim utakmicama koje UEFA organizuje, strogo zabranjeno isticanje poruka sa politièkim sadržajem, postojala je opasnost da kazna bude rigoroznija. Pored „penala” od 30.000 franaka, Crvena zvezda dobila je i, kako se navodi, „poslednju opomenu”, pa bi svaki novi incident mogao da izazove suspenziju stadiona Crvene zvezde na dve utakmice ili èak jednogodišnje iskljuèenje beogradskog kluba iz evropskih takmièenja. Prodaja ulaznica za utakmicu Crvena zvezda - Milan, 22. avgusta, poèeæe u petak. (B92)

  5. #25
    Junior Member
    Datum registracije
    24.06.2006
    Lokacija
    Ljubljana
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Vrapche oces na tekmu.

  6. #26
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    nadam se da se zna da smo izgubili kod kuce od milana 1:2

  7. #27
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Ailton dolazi u Crvenu zvezdu


    Novi fudbaler Crvene zvezde od èetvrtka uveèe trebalo bi da postane brazilski napadaè Ailton Gonsalveš da Silva, nekadašnji igraè Verdera, Šalkea, Bešiktaša i Hamburgera. Ailton je roðen 1973. godine, na vrhuncu karijere bio je dok je nastupao u bundesligaškim klubovima (1998 – 2005), a poslednjih godinu dana èešæe je pominjan zbog problema sa adaptacijom na Istanbul i Bešiktaš. U Tursku je došao kao velika zvezda, ali je za „crno-bele” odigrao samo 15 utakmica i postigao èetiri gola. Pre toga je, igrajuæi za Verder i Šalke, „upisao” 198 nastupa u Bundesligi i postigao 102 gola. Pre odlaska u Nemaèku igrao je za brazilske klubove Ipirangu, Internasional RS, Moði Mirim, Santa Kruz i Guarani i meksièku ekipu UANL tigres. Oèekuje se da Ailton u toku veèeri potpiše ugovor sa beogradskim klubom.

  8. #28
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Žigiæ: Odužio sam se Crvenoj zvezdi


    Nikola Žigiæ je od srede fudbaler Rasinga iz Santandera. Dosadašnji napadaè Crvene zvezde i ljubimac navijaèa beogradskog kluba smatra da se odužio ´crveno-belima´. „Otkako sam došao pa sve do sinoæ, u Crvenoj zvezdi proveo sam èetiri neverovatno lepe godine što se tièe fudbala i života uopšte. Na najlepši moguæi naèin su me prihvatili ljudi u klubu, saigraèi i navijaèi. Mislim da sam se svima odužio na najbolji naèin jer sam uvek pružao dobre partije. U Crvenoj zvezdi osvojio sam mnoga priznanja, postao najbolji strelac lige, najbolji igraè, izborio se za mesto u reprezentaciji, ali ništa od toga se ne bi ostvarilo da nije bilo svih koje sam pomenuo”, rekao je Žigiæ.

    „Ne mogu posebno da izdvojim nijedan gol ili utakmicu u dresu Crvene zvezde jer je sve bilo važno i drago na svoj naèin. Svaki gol i utakmica zauzimaju posebno mesto u mojoj karijeri i zato je nemoguæe da posebno izdvojim neki detalj”.

    I pored toga što su mediji Žigiæa ´selili´ u Vest Hem, Arsenal, Bolton, Portsmut, Fejenord, Hamburger, Juventus i još neke klubove, reprezentativac Srbije završio je u Kantabriji.

    „Rasing je ponudio najbolje uslove, a Španija je zemlja u kojoj mogu još da napredujem i da se potpuno afirmišem kao igraè. Veoma sam zadovoljan ugovorom i nadam se da æu u novom klubu nastaviti da pružam partije kao i u Zvezdi. Mislim da je Rasing dobar klub u kojem mogu da pokažem koliko vredim, a da posle godinu ili dve dana vidimo šta æe biti. Ipak, o tom - potom. Najvažnije je da odigram dobro u Rasingu”, rekao je Žigiæ.

    Žigiæ smatra da je bilo vreme da pokuša u nekoj od najjaèih liga Evrope.

    „Mislim da je ovo bio pravi trenutak da odem i da vidim koliko mogu da uradim u jednoj tako jakoj ligi kao što je španska. Ako ne budem mogao, tu je Crvena zvezda kojoj æu se uvek vraæati”, poruèio je na kraju razgovora Nikola Žigiæ dodavši da veruje da ova ekipa Crvene zvezde i bez njega može da ostvari zacrtane ciljeve. (B92)

  9. #29
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su i u Beogradu od èeškog Slovana


    Posle veoma slabe i mlake igre celog tima, Slovan je iskoristio sve slabosti domaæina i zasluženo pobedio. Crvena zvezda: Ranðeloviæ – Pantiæ, Biševac, Gaj, Peroviæ – Kastiljo, Milovanoviæ, Milijaš, Georgijev – Ailton, Ðokiæ Slovan Liberec: Èeh – Zapotoèni, Bilek, Pospjeh, Koštal, Janu, Šinglar, Frejlah, Papoušek, Pudil, Holenda. Posle kornera i velike greške Senegalca Gaja, Liberec je poveo u prvom minutu sa 1:0. Strelac je bio Bilek. Fudbaleri Crvene zvezde pokušali su da uzvrate što brže, ali bez pravih prilika. Iz jedne polukontre Holenda je bio u prilici da savlada golmana Ranðeloviæa, ali je slabo šutirao i ostalo je 1:0 za Slovan.

  10. #30
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Pobedom u Apatinu Zvezda na „+7”


    Fudbaleri Crvene zvezde su pobedom nad ekipom Mladosti u derbiju 11. kola Meridijan superlige uveæali svoje voðstvo na tabeli srpskog fudbalskog šampionata pošto je najbliži pratilac „crveno-belih” OFK Beograd odigrao nerešeno na svom terenu protiv Smedereva. Aktuelni prvak naše zemlje je trijumfom u Apatinu, do kog je došao zahvaljujuæi pogotku kapitena Milovanoviæa iz slobodnog udarca, stekao sedam bodova prednosti u odnosu na „romantièare”, koji na Karaburmi, baš kao i „oklopnici”, nisu iskoristili svoje šanse, meðu njima i najveæu - u 68. minutu, kada je Simiæ iz jedanaesterca pogodio preèku. Rezultati:

    Mladost Apatin - Crvena zvezda 0:1 (0:1)
    Milovanoviæ 42´

    OFK Beograd - Smederevo 0:0 (0:0)

    Odigrano u subotu:

    Banat - Hajduk Kula 1:0 (0:0)
    Baljak 69´(p)

    Vojvodina - Zemun 2:1 (0:0)
    Boškoviæ 85´(p), Kaèar 90´ - Bogunoviæ 74´

    Bežanija - Voždovac 1:1 (0:1)
    Božoviæ 90´ - Ðurðiæ 28´

    Partizan - Borac Èaèak 2:0 (0:0)
    Jovetiæ 67´, Odita 82´

    Tabela:

    1. Crvena zvezda 11 9 2 0 16:3 (+13) 29 bodova
    2. OFK Beograd 11 6 4 1 17:6 (+11) 22
    3. Partizan 11 6 2 3 16:9 (+7) 20
    4. Mladost Apatin 11 6 2 3 10:6 (+4) 20
    5. Bežanija 11 4 6 1 13:8 (+5) 18
    6. Banat 11 4 3 4 6:10 (-4) 15
    ------------------------------------------
    7. Hajduk Kula 11 5 0 6 8:13 (-5) 15
    8. Smederevo 11 3 5 3 9:7 (+2) 14
    9. Voždovac 11 2 4 5 7:15 (- 10
    10. Vojvodina 11 2 3 6 4:10 (-6) 9
    11. Borac Èaèak 11 2 2 7 4:10 (-6) 8
    12. Zemun 11 0 1 10 3:16 (-13) 1
    Narednog vikenda sastaju se Voždovac - Crvena zvezda, OFK Beograd - Zemun, Partizan - Bežanija, Mladost Apatin - Smederevo, Banat - Borac Èaèak i Vojvodina - Hajduk Kula.

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •