Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 89

Tema: Vesti Iz Sporta (nacionalno)

  1. #61
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Jevriæ: „Zar sam ovo zaslužio?”



    Dragoslav Jevriæ, golman reprezentacije Srbije i Crne Gore na prethodnom prvenstvu sveta, odluèio je da se više ne odaziva na pozive da brani za nacionalni tim Srbije, ljut zbog naèina na koji je saznao da u Uherskem Hradištu neæe braniti. „Izuzetno sam razoèaran odnosom Zvezdana Terziæa, Fudbalskog saveza Srbije, kao i selektora Havijera Klementea, prema meni. Hteo sam još pre utakmice sa Èeškom da skinem trenerku i sve napustim, ali olakšaæu im posao - više se neæu odazivati na poziv u državni tim. Ovo je kraj”, rekao je Jevriæ za beogradski dnevnik ´Blic´. Na sastanku pre poèetka utakmice selektor Klemente je saopštio tim. Jevriæ je, kaže, bio u šoku.

    „Nisam mogao da verujem. Hteo sam da krenem prema izlazu, da sve napustim, ali sam ispoštovao Duljaja, Koromana, Stankoviæa, Iliæa i Žigiæa, izvanredne momke sa kojima sam godinama vojevao bitke u reprezentaciji, naravno, i zbog ostalih saigraèa to nisam uradio. Seo sam na klupu bez emocija. Sada, mirne glave, tvrdim da su ljudi iz Saveza i selektor krajnje smešni, poneli su se kao pravi amateri. Naèin na koji su to sve izveli je ispod svakog nivoa! Ja sam reprezentativac èetiri godine i smatram da je bilo normalno da poènem utakmicu, nisam ovde od juèe, ostavio sam valjda neki trag”, kaže Jevriæ.

    Jevriæ kaže da je „bio red da mu se kaže razlog i da se sve lepo reši” i kaže da je ovo bila njegova prva i poslednja utakmica za reprezentaciju Srbije.

    „Završio sam, nema više nikakve prièe, stavljam taèku. Neæu se više odazivati, eto tako æu olakšati posao Terziæu, Klementeu i ostalima. Zar sam zaslužio da niko od njih ne naðe za shodno ni da mi se obrati? Sramota! To što se dogaða kod nas zaista nije normalno. Ako su mislili da æe na taj naèin da me degradiraju kao èoveka i fudbalera, grdno se varaju, pogrešili su. Evo, obraæam im se da nisu uspeli u tome.”

    Dragoslav Jevriæ, koji je na golu selekcije Srbije i Crne Gore stajao 43 puta, kaže da neæe braniti ni za Crnu Goru i da je njegova odluka konaèna. (B92, Blic)

  2. #62
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano

    i posle tita tito...
    pa ebo ga jevric kad jedan oliver kan moz da bude rezerva sto ne bi mogao i on? zar mladi stojkovic nije dobar golman..?
    Hvala Jevricu za sve sto si ucinio al te ebu god.proizvodnje...

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  3. #63
    Senior Member Eskobar avatar
    Datum registracije
    29.08.2006
    Lokacija
    Indjija
    Poruke
    2.018

    Podrazumevano

    Samo nekoliko sati, pre završetka letnjeg prelaznog roka, Nikola Žigiæ ,sad bivši centarfor CZ, potpisao je ugovor sa Rasing Santander-om,najzad su završene sve kalkulacije o tome u koji æe klub Žiga da ode.Ne zna se za koju sumu je otišao ali mislim da smo izgubili mnogo novca na njemu i da je Pixy pogrešio što ga nije prodao dok mu je cena bila 8 miliona evra,kockao se Pixy i izgubio ko je mogao da oèekuje da æe CZ u treæem kolu kvalifikacija dobiti"kažnjeni"Milan.Šta da radimo takva nam je ciganska sudbina,nadam se plasmanu u ligu kupa UEFFA barem mala satisfakcija i izlazak na evropsku scenu.taèka.
    tiha voda breg roni

  4. #64
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    FUDBAL - ÐUKIÆ: SPREMNI SMO ZA GRUZIJU

    Selektor mlade fudbalske reprezentacije Srbije Miroslav Ðukiæ izjavio je da njegova ekipa spremno doèekuje meè sa Gruzijom, prvi u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2007. godine.

    Na poslednjoj konferenciji za novinare uoèi puta, Ðukiæ je rekao da je na mini-pripremama u Novom Sadu uradjeno sve što je planirano na uigravanju linija i taktike, kao i da æe ekipa u subotu po dolasku u Gruziju odraditi još jedan relaksacioni terning. 'Naša ekipa teško igra formacijski zatvorenu varijantu, jer je mentalitet igraèa napadaèki. Ja to ne želim da menjam, veæ samo da ih podstaknem da budu homogeni i da daju sve od sebe', rekao je Ðukiæ.

    On je upozorio da reprezentaciju Gruzije treba ozbiljno shvatiti, opisujuæi tu ekipu kao tim koji igra sa puno kombinatorike i kratkih pasova. 'Ne smemo da im dozvolimo da se razigraju i da se povuèemo na našu polovinu. Moramo da igramo na njihovom delu terena i da nametnemo naš model igre', rekao je selektor.

    Utakmica Gruzija - Srbija igra se u nedelju od 18.30 èasova[po centralnoevropskom vremenu].

  5. #65
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    ODBOJKA - 'PLAVI' NA ÈETVRTOM MESTU

    Muška seniorska reprezentacija Srbije i Crne Gore, sa 174 boda, zauzima èetvrto mesto na najnovijoj rang listi, koju je objavila Svetska odbojkaška federacija [FIVB]. 'Plavi' su u odnosu na prošlu listu pali za jedno mesto. Treæu poziciju sada zauzima Rusija, koja ima 191 bod. Brazil je i dalje prvi sa 278, Italija druga sa 223 poena.

    Plasman 10 najboljih selekcija na FIVB rang listi izgleda ovako:

    1. Brazil 278 poena
    2. Italija 223
    3. Rusija 191
    4. Srbija i Crna Gora 174
    5. SAD 168,5
    6. Francuska 129
    7. Argantina 119
    8. Poljska 94,5
    9. Grèka 93
    10. Japan 6

  6. #66
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Mladi pobedili Gruziju 3:1


    Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Gruziju u Tbilisiju 3:1 (2:1), u prvoj kvalifikacionoj utakmici Grupe 3 za plasman na Evropsko prvenstvo. Golove za srpski tim postigli su Dragan Mrða u 20, Stefan Baboviæ u 44. i Dejan Milovanoviæ iz penala u 70. minutu. Gruzijci su izjednaèili u 43. minutu preko Gelašvilija, ali je radost Gruzijaca trajala samo jedan minut, pošto je Baboviæ samo minut kasnije doneo prednost Srbiji. Naredni meè kvalifikacija Srbija igra protiv Litvanije, 6. septembra na domaæem terenu. Litvanija je u kvalifikacionoj grupi 3 ranije pobedila Gruziju 1:0.

  7. #67
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    „Plave” srušile i Kubu


    Srpske odbojkašice, koje poslednji put nastupaju pod imenom Srbija i Crna Gora, napravile su još jedno iznenaðenje na Svetskom prvenstvu u Japanu. „Plave” su, posle svetskih prvakinja Italijanki, savladale još jednog favorita za medalje - selekciju Kube. Izabranice selektora Zorana Terziæa su posle 91 minut igre slavile sa 3:1, po setovima 25:22, 22:25, 25:20, 25:23. Posle dana odmora, naše odbojkašice u petak, u treæem kolu igraju protiv Perua.

  8. #68
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Odbojkašice osme, odbojkaši peti

    Na najnovijoj listi svetske odbojkaške federacije FIVB muška seniorska reprezentacija Srbije i Crne Gore nalazi se na petom mestu svetske rang-liste. Na istoj listi, u konkurenciji seniorki, Srbija i Crna Gora je sa 30. skoèila na osmo mesto. U konkurenciji seniora Brazil je prvi sa 195 poena, Italija je druga sa 132, Rusija treæa sa 125, Poljska èetvrta sa 124,5, dok su plavi peti sa 117,5 poena. U konkurenciji seniorki, svetske prvakinje selekcija Rusije je na prvom mestu sa 201 poenom, drugi je Brazil sa 190, dok je Kina treæa sa 147 poena. Na èetvrtom mestu je Italija sa 145,5, Kuba je peta sa 138, Japan šesti sa 104,5, SAD su sedme sa 87,5, dok su „plave”, zahvaljujuæi osvajanju treæeg mesta na SP, osme sa 82,5 poena.

    SENIORI

    1. BRAZIL 195
    2. ITALIJA 132
    3. RUSIJA 125
    4. POLJSKA 124,5
    5. SRBIJA I CRNA GORA 117,5
    6. BUGARSKA 99
    7. FRANCUSKA 92
    8. SAD 89
    9. ARGENTINA 67,5
    10. JAPAN 62,5

    SENIORKE

    1. RUSIJA 201
    2. BRAZIL 190
    3. KINA 147
    4. ITALIJA 145,5
    5. KUBA 138
    6. JAPAN 104,5
    7. SAD 87,5
    8. SRBIJA I CRNA GORA 82,5
    9. KOREJA 61,5
    10. HOLANDIJA 52,5
    (B92)

  9. #69
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Markeševiæ osvojio srebro, Olivera Jevtiæ bronzu

    Reprezentativac Srbije Duško Markeševiæ osvojio je srebrnu medalju na prvenstvu Evrope u krosu u konkurenciji do 23. godine, dok je naša najbolja atletièarka Olivera Jevtiæ u trci seniorki zauzela treæe mesto. Evropsko prvenstvo održano je u mestu San Ðorðo su Linjano pored Milana. Jevtiæeva je u trku ušla kao favorit, ali je oèigledno platila ceh zbog nedavnog uèešæa na maratonu u Tokiju. U finišu nije imala dovoljno snage, pa je tako po èetvrti put morala da se zadovolji bronzanom medaljom na šampionatima Evrope u krosu. U trci seniorki trijumfovala je Ukrajinka Tatjana Golovèenko u vremenu 25 minuta i 17 sekundi, drugoplasirana Ruskinja Marija Konovalova bila je za sekund sporija, dok je Jevtiæeva stazu pretrèala za 25 minuta i 21 sekundu.

    Markeševiæ je u konkurenciji mlaðih seniora trèao izvanredno, ali nije uspeo da savlada izvanrednog Maðara Bernabaša Benea, koji je trijumfovao treæi put zaredom. Bene je stazu pretrèao za 23 minuta i 14 sekundi, a naš reprezentativac je u foto finišu uspeo da kroz cilj proðe ispred Italijana Danijela Manèija. Obojica su imali vreme od 23 minuta i 16 sekundi.

    Naša treæa predstavnica na ovom šampionatu Azra Eminoviæ takmièila se u konkurenciji juniorki, ali nije uspela da završi trku. (RTS)

  10. #70
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Èaviæ osvojio zlato u Helsinkiju!


    Srpski plivaè Milorad Èaviæ osvojio je zlatnu medalju u disciplini 100 metara delfin stilom na Evropskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Helsinkiju. Èaviæ je u finalu ostvario vreme od 50 sekundi i 63 stotinke, ispred Slovenca Petera Mankoca (+0.15) i Rusa Nikolaja Skvorcova (+0.54). Srbin iz Kalifornije tako je odbranio zlato sa šampionata u Dablinu pre tri godine, kada je postavio i svetski rekord u toj disciplini. To je prva zlatna medalja za Srbiju u istoriji naše zemlje. Èaviæ je u èetvrtak osvojio i srebrnu medalju u disciplini 50 metara slobodno. Srpska plivaèica Danijela Ðikanoviæ nije uspela da se plasira u finale trke na 50 metara leptir stilom. Ona je u polufinalu postavila vreme od 27 sekundi i 73 stotinke, što je novi nacionalni rekord, ali je osvojila tek osmo mesto. (B92)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •