Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Beskrajno Analiziranje

  1. #1
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano Beskrajno Analiziranje

    Jedna od tipièno ženskih boljki (ne mislimo bukvalno na bolest) jeste analiziranje svega i svaèega - analiziranje, do najsitnijih detalja, svake pojave i svakog postupka u svom i tuðem ponašanju. Da li je trebalo baš tako da bude? Šta je kolega taèno mislio kad mi je rekao da mi džemper lepo stoji? Šta je partner taèno mislio kad je rekao da je jelo koje ste mu spremili dobro - da je podnošljivog ukusa, ili mu se stvarno dopalo? Tako sedite, partner je u vašoj blizini sa zadovoljnim izrazom lica, a vama se po glavi mota hiljadu pitanja i za svako od njih imate hiljadu razlièitih odgovora i moguæih scenarija. Sve to vas veoma iscrpljuje, ali ne znate kako da prestanete s tim.

    Ako se prepoznajete u ovoj prièi, niste jedine! Vaš problem potièe od velike potrebe i želje za uspehom na svim poljima. Još u detinjstvu ste nauèene da æete biti voljene i cenjene samo ako ispunite oèekivanja - a oèekivanja su da budete uspešne i kao majke, i kao domaæice, supruge, ljubavnice, poslovne žene, prijateljice, æerke, kreativne osobe koje uvek imaju neke nove ideje za poboljšavanje bilo privatnog bilo poslovnog života... Zato svaki èas analizirate sve kako biste procenile koliko ste uspešne. Uspešne po èijim merilima? Sopstvenim - koja èesto umeju da budu previsoka i nerealna.

    Kako se izboriti s tim i sebi pružiti malo mentalnog odmora i duševnog mira? U suštini, nije tako teško, naroèito ne pošto ste veæ razvile sposobnost analiziranja. Procenite koji su vam prioriteti u životu, koje su vam stvari zaista bitne (ne, odgovor nije "sve" - uvek su neke stvari bitnije od drugih). Zatim napravite hijerarhijsku lestvicu problema i situacija i samo za one koji su na vrhu lestvice razradite detaljna rešenja. Prilikom ovog procesa uvideæete da mnoge stvari i ne zavreðuju pažnju - što æe vas navesti da se osetite rastereæeno.

    Tada æete, konaèno, steæi i malo duševnog mira i poèeti da uživate u uspesima koje ste nesumnjivo postigle.

    Jeste li takve?

  2. #2
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Mislim da jesam. Mozda ne postavljam drugima toliko pitanja ali u sebi razmisljam, jer je ovo stvarno bilo dobro sto sam napravila ili sl. ili to oni samo onako iz ljubaznosti da me ne uvrede. Ja sam iskrena i to ocekujem i od ostalih da budu prema meni, pa mi je najdraze da mi neko u lice kaze da nije nesto bilo dobro da bi znala za drugi put, nego da me slaze. Malo kritike nikome ne skodi.
    Necu vise da pisem, previse vas davim, ja ne da samo analiziram nego i filozofiram. vec se stidim
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    596

    Podrazumevano

    Takva sam i verovatno se nikad necu promeniti..

  4. #4
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    22.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    impulsivna sam osoba i neke stvari sto uradim i sto mi se u prvi mah cine super, kasnije razmisljanjem dovedem u pitanje. ili neko mi nesto kaze i kontam da je u redu, kasnije se pitam dal sam dobro protumacila. hvala Bogu, bar ne radim to toliko cesto, inece bih poludela

  5. #5
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    pitam se ima li muskaraca koji isto tako sve analiziraju ili se stvarno samo mi zene opterecujemo sa svim i svacim?
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  6. #6
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    e pa muskarci izvolite i mene to poce da zanima...

    ja bi sebe okarakterisala ovako nekako analiziram donekle to su mahom ljudske geste i ljudske karakteristike nekako mi se to samo po sebi pruzi al ja to nazivam "citanje izmedju redova" sad ne sedim ja satima il sl da analiziram nekoga i nesto vec u sec kroz neciji gest il cin mi se pruzi slika o doticnom karakteru i obicno to komentarisem kao na primer juce u firmi de radim ..stoji moj radni kolega a kolegica pored njega prebacuje kutije teske i ona tako i dalje stoji a ja sa nekih 5 m odmah komentarisem kakav je bre on covek kad tako moze ladno da stoji spustenih ruku itd...sebe analaziram samo onda kada sam nesigurna u nesto al retko mi se desava...

    Bas tipicno analiziranje ne cinim ..mislim kad bi radila tako nesto da bi "poludela" ..moje svako "analiziranje" ima svoj zakljucak

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •