Strana 12 od 42 PrvaPrva ... 2101112131422 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 412

Tema: Sta je ljubav ?

  1. #111
    Senior Member svrco 76 avatar
    Datum registracije
    29.11.2006
    Lokacija
    daleko daleko
    Poruke
    2.392

    Podrazumevano

    ..pa cini mi se da ti ja nesto reko....nisam ja glupa kao sto to izgleda..al jbga tako je draga....bice bolje.....
    ..nemam snage bas ni za sta,
    samo sto jos bol me drzi,
    bol u dusi,bol u srcu,
    bol paklena,sve do srzi.......

  2. #112
    Senior Member svrco 76 avatar
    Datum registracije
    29.11.2006
    Lokacija
    daleko daleko
    Poruke
    2.392

    Podrazumevano

    Teško je kad ti duša nije shvaæena,kad voliš a ljubav ti nije uzvraæena.Kad od tvojih snova ostanu samo zgarišta.Kad tebi neko znaèi sve...a ti njemu...ništa!!!
    ..nemam snage bas ni za sta,
    samo sto jos bol me drzi,
    bol u dusi,bol u srcu,
    bol paklena,sve do srzi.......

  3. #113
    Administrator
    Datum registracije
    02.01.2005
    Poruke
    2.287

    Podrazumevano

    Kako se èuva ljubav
    ...Majka i djeèak hodaju plažom...
    U jednom trenutku djeèak upita: "Mama, kako se èuva ljubav??"
    Mama ga pogleda i odgovori: "Uzmi malo pijeska i stisni šaku..."

    Djeèak stisne šaku i što je više stiskao, to je više pijeska curilo iz nje... "Ali mama, pijesak mi bježi..!!!"
    "Znam, a sada otvori potpuno šaku..."

    Djeèak posluša, ali uto zapuhne vjetar i odnese sav pijesak s dlana..
    "Ni ovako ne uspijevam zadržati pijesak..!!"

    Na to majka, sa smješkom na licu, reèe: "Sada uzmi opet malo pijeska u ruku i drzi dlan kao da je u obliku žlice, dovoljno zatvoren da ga saèuvaš i dovoljno otvoren da bude slobodan..."

    Djeèak uèini kako mu je reèeno i pijesak mu ostane na dlanu, zaštiæen od vjetra i slobodan da ne klizi kroz prste...

    Eto.. kako se èuva ljubav..

  4. #114
    Administrator
    Datum registracije
    02.01.2005
    Poruke
    2.287

    Podrazumevano

    Ljubav upita prijateljstvo : "Zašto ti postojiš kad postojim ja?"
    "Da nosim osmijeh tamo gdje ti ostaviš suzu.." odgovori prijateljstvo.

  5. #115
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    ljubav je akd volis nekog svimsrcem i dusom.. akd volis nekoga vise od od zivota
    a tuga je akd ta ljubavnije uzvracena.. kad ta osoba voli tamo neku drugu....

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  6. #116
    Senior Member LJILJANA avatar
    Datum registracije
    13.06.2005
    Lokacija
    USA
    Poruke
    5.388

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od slatkisica
    ljubav je akd volis nekog svimsrcem i dusom.. akd volis nekoga vise od od zivota
    a tuga je akd ta ljubavnije uzvracena.. kad ta osoba voli tamo neku drugu....

    e bas tako
    Nista Na Svetu Toliko Ne Boli... Nego Kad Srce uzalud Voli!

  7. #117
    Senior Member svrco 76 avatar
    Datum registracije
    29.11.2006
    Lokacija
    daleko daleko
    Poruke
    2.392

    Podrazumevano

    ljubav je kad nekoga volis vise nego samog sebe
    ljubav je kad mu prastas i najvece greske
    ljubav je kad zaspis s njegovim likom
    ljubav je kad si spreman i drugom da ga das samo da je njemu dobro
    ljubav je kad i pored svog kratkog zivota zelis snjim da provedes i to malo sto ti ostalo
    ljubav je kad volis samo jednom pa cak i kad je to bolno
    ljubav je kad mu das da te povredi
    ljubav je kad zbog njega nemozes vise da volis
    ..nemam snage bas ni za sta,
    samo sto jos bol me drzi,
    bol u dusi,bol u srcu,
    bol paklena,sve do srzi.......

  8. #118
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Ljubav?

    Evo veæ danima se trudim da ne mislim na tebe. I stalno se sve završava samo na bednim pokušajima da te zaboravim. Pred oèima mi tvoj lik, onako nežan i mio, pogled strastven pun èežnje i željan mojih dodira. Ljudi kažu da jedino oèi nikada ne lažu, samo duboko pogledaj u njih i videæeš dušu èovekovu. A u tvojim oèima vidim sigurnost, tugu, požudu i vidim sebe. Ne seæam se da su me još neke oèi tako gledale kao tvoje. U tvojoj blizini oseæam nemir u telu. Kao da me neka sila vuèe ka tebi. Kada nisi pored mene tada me jedino misli o tebi èine sretnom i ispunjenom. I dok mislim o tebi postojiš samo ti i praznina koja nam je suðena. A onda osetim kako mi telo podrhtava. To je samo požuda i to æe proæi. Tada pomislim, da æe se veæ prvog jutra, još dok se sunce bude raðalo sve rasprštati kao sitne èestice koje lete po sobi i prelamaju se na suncu. Da æe sva ta požuda nestati u prvom jutru koje doèekam sa tobom. I da æe tada ova praznina koju osetim kad nisi tu postati nepodnošljiv bol. Znaš onaj koji kida dušu i ostavlja trag. Zato æu se polako povuæi. Možeš me nazvati i kukavicom i izdajicom ali ja nemam snage da se borim protiv sebe. A ako ostanem moraæu. Jer tebe ce požuda proæi a mene rane ne.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  9. #119
    Senior Member
    Datum registracije
    21.06.2005
    Poruke
    5.339

    Podrazumevano

    uffffffffffffffff DJEDJAAAA svaka castttt
    lepo napisanoooo!!!!!

  10. #120
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Jednom davno, svi ljudski osecaji i svi ljudski kvaliteti nasli su se na jednom
    skrivenom mestu na Zemlji.

    Kada je Dosada zevnula treci put, Ludost je, uvek tako luda, predlozila: "Hajdemo
    se igrati skrivalice! Ko se najbolje sakrije, pobednik je medju osecajima."

    Intriga je podigla desnu obrvu, a Radoznalost je, ne mogavsi precutati, zapitala: "Skrivalice?
    Kakva je to igra?"
    "To je jedna igra", zapocela je objasnjavati Ludost, "u kojoj ja
    pokrijem oci i brojim do milion, dok se svi vi ne sakrijete. Kada zavrsim sa brojanjem,
    polazim u potragu i koga ne pronadjem, taj je pobednik."

    Entuzijazam je zaplesao, sledilo ga je Odusevljenje. Sreca je toliko skakala da je
    nagovorila Sumnju i Apatiju koje nikada nista nije interesovalo.

    Ali nisu se svi hteli igrati. Istina je bila protiv skrivanja, a i zasto bi se skrivala?
    Ionako je uvek,na kraju, svi pronadju. Ponos je mislio da je to glupa ideja, iako ga je
    zapravo mucilo to sto on nije bio taj, koji se setio predloziti igru. Oprez nije hteo
    reskirati.
    "Jedan, dva, tri." pocela je brojati Ludost. Prva se sakrila Lenjost, koja se kao i
    uvek, samo bacila iza prvog kamena na putu. Vera se popela na nebo, Zavist se sakrila
    u senku Uspeha koji se muceci popeo na vrh najviseg drveta. Velikodusnost se nikako
    nije mogla odluciti gde ce se sakriti, jer joj se svako mesto cinilo savrsenim za jednog
    od njenih prijatelja. Lepota je uskocila u kristalno cisto jezero, a Sramezljivost je
    provirivala kroz pukotinu drveta. Krasota je nasla svoje mesto u letu leptira, a Sloboda
    u dahu vetra. Sebicnost je pronasla skroviste, ali samo za sebe! Laz se sakrila na dno
    okeana (laze, na kraju duge!), a Pozuda i Strast u krater vulkana. Zaborav se zaboravio
    sakriti, ali to nije vazno.
    Kada je Ludost izbrojavala 999.999, Ljubav jos nije pronasla skroviste jer je bilo sve
    zauzeto. Ugledavsi ruzicnjak, uskocila je, prekrivsi se prekrasnim pupoljcima.

    "Milion", povikala je Ludost i zapocela svoju potragu.
    Prvo je pronasla Lenjost, iza najblizeg kamena. Ubrzo je zacula Veru kako raspravlja
    o teologiji s Bogom, a Strast i Pozuda su iskocile iz kratera od straha.
    Slucajno se tu
    nasla i Zavist, i naravno Uspeh, a Sebicnost nije trebalo ni traziti.
    Sama je izletela
    iz svog savrsenog skrovista koje se pokazalo pcelinjom kosnicom. Od tolikog trazenja
    Ludost je ozednela, i tako u kristalnom jezeru pronasla Lepotu. Sa Sumnjom joj je bilo
    jos lakse jer se ona nije mogla odluciti za skroviste pa je ostala da sedi na obliznjem kamenu.
    Tako je Ludost, malo po malo, pronasla gotovo sve. Talenat u zlatnom klasju zita, Teskobu
    u izgoreloj travi, Laz na kraju duge (laze, bila je na dnu okeana!), a Zaborav je zaboravio
    da su se uopste icega igrali.
    Samo Ljubav nije mogla nigde pronaci. Pretrazila je svaki grm i svaki vrh planine i kada
    je vec bila besna, ugledala je ruzicnjak. Usla je medju ruze, uhvatila suvu granu i od
    besa i iznemoglosti pocela udarati po prekrasnim pupoljcima. Odjednom se zacuo bolan krik.
    Ruzino je trnje izgrebalo Ljubavi oci.
    Ludost nije znala sta da ucini. Pronasla je pobednika, osecaj nad osecajima, ali Ljubav
    je postala slepa. Plakala je i molila Ljubav da joj oprosti i naposletku odlucila
    zauvijek ostati uz Ljubav i pomagati joj.

    Tako je Ljubav ispala pobednik nad osecajima, ali ostala slepa, a Ludost je prati
    gde god ide.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •