Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: Ana Ivanovic

  1. #1
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano Ana Ivanovic



    Ana Ivanoviæ nastavila je sa sjajnim igrama na poèetku teniske sezone. Posle odliènog nastupa na Hopman kupu i pobede u prvom meèu na turniru u Sidneju, naša mlada teniserka pobedila je Francuskinju Ameli Morezmo u drugom kolu turnira u Sidneju. Ivanoviæeva je francusku teniserku pobedila 2:0 u setovima (6:3 i 7:5). Ameli Morezmo je trenutno treæa na VTA listi svetskih teniserki, dok je Ana Ivanoviæ na 21. mestu.

  2. #2
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Ana Ivanoviæ biæe 21, a Jelena Jankoviæ 23. nosilac na Otvorenom prvenstvu Australije u tenisu koje poèinje u Melburnu u ponedeljak 16. januara. Pozicija dve najbolje teniserke Srbije i Crne Gore može biti promenjena ukoliko Belgijanka Kim Klajsters, posle povrede kuka i prepona, definitivno otkaže uèešæe na Australijen openu. Klajsters je bez borbe predala èetvrtfinalni meè Italijanki Franèeski Skjavone na turniru u Sidneju, a konaènu odluku o uèešæu u Melburnu, gde je odreðena za drugog nosioca doneæe u najskorije vreme. Prvi nosilac u konkurenciji teniserki na prvom ovogodišnjem gren slem turniru biæe Amerikanka Lindzi Devenport, dok je mesto broj jedan, u konkurenciji tenisera, „rezervisano” za Švajcarca Rožea Federera.

  3. #3
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Teniserka Srbije i Crne Gore Ana Ivanoviæ izgubila je u drugom kolu Australijen open turnira od Australijanke Samante Stosur. Stosur je pobedila Ivanoviæevu sa 2:0 u setovima (6:3,7:5), a meè je trajao oko sat i po. Nemac Nikolas Kifer pobedio je tenisera SCG Borisa Pašanskog sa 3:1 (4:6, 6:1, 6:4 i 6:1). Ni teniser SCG Janko Tipsareviæ nije uspeo da se plasira u treæe kolo grend slem turnira u Melburnu. Španac Huan Karlos Ferero pobedio je Tipsareviæa u drugom kolu Australijen opena sa 3:2 (3-6, 6-3, 7-5, 3-6 i 6-2). U prvom kolu igre parova Fabris Santoro (Francuska) i Nenad Zimonjiæ (SCG) pobedili su Novaka Ðokoviæa (SCG) i Endija Mjureja (Velika Britanija) sa 2:0 (7-6 (3), 6-3). (Beta)

  4. #4
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Teniserka SCG Ana Ivanoviæ plasirala se u utorak u drugo kolo Pan Pacifik tunira u Tokiju, pošto je savladala Japanku Ai Sugijamu sa 6:3, 6:0. Ivanoviæeva je osmi nosilac turnira koji se igra za nagradni fond od 1,3 miliona dolara. Druga predstavnica SCG u Tokiju Jelena Jankoviæ izgubila je posle velike borbe sa 2:1 od Slovakinje Danijele Hantuhove, koja je šesti nosilac. Jankoviæeva je dobila prvi set 6:2, ali je Hantuhova dobila sledeæa dva 6:4, 6:4.

  5. #5
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Najbolje plasirana teniserka Srbije i Crne Gore na WTA listi Ana Ivanoviæ nije uspela da se plasira u treæe kolo meðunarodnog turnira u Tokiju, pošto je izgubila od Ruskinje Marije Kirilenko sa 6-4, 6-4.

    Nagradni fond na turniru u Tokiju iznosi milion i 300.000 dolara.

  6. #6

    Podrazumevano

    Ana je prelepa devojka

    NIJE VAZNO POBEDITI
    NIJE VAZNO BITI PRVI
    VAZNO JE OSETITI
    PARTIZAN U SVOJOJ KRVI

  7. #7
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Najbolje teniserke SCG Ana Ivanoviæ i Jelena Jankoviæ na juèe objavljenoj svetskoj rang-listi igraèica popravile su svoj plasman za po jedno mesto. Ivanoviæeva se tako popela na 19. mesto VTA liste, dok je Jankoviæeva sada zvanièno 21. teniserka sveta. Belgijanka Kim Klejsters na prvom je mestu VTA liste, ispred Francuskinje Ameli Morezmo, Amerikanke Lindzi Devenport i Ruskinje Marije Šarapove.

  8. #8
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Najbolja teniserka Srbije i Crne Gore Ana Ivanoviæ napredovala je za jedno mesto na rang listi najuspešnijih igraèica sveta [WTA] i sa 930 bodova zauzima 18. poziciju, dok je Jelena Jankoviæ zadržala 21. mesto i ima 832 poena.

  9. #9
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Posle poraza od Jelene Dementijeve u èetvrtfinalu Indijan Velsa, 18-godišnja Ana Ivanoviæ sa optimizmom gleda na sledeæa iskušenja. Indijan Vels je bio Anin treæi turnir prve klase na kojem je stigla do 8 najboljih. „Još sam mlada i trebalo bi da još mnogo stvari poboljšam u svojoj igri”, rekla je Ana. „Idem postepeno, korak po korak, pokušavam da radim na fizièkoj pripremi, malo više na servisu i ujednaèenosti u igri. Nadam se da æu ove godine uæi u prvih 10. To je moj cilj. Mislim da se svakim meèom mnogo nauèi. To je dobro iskustvo za mene. Ovo mi je prvi put da sam igrala protiv nje. Mislim da na ovakve meèeve treba da gledam kao na izazove i da ih koristim za svoj napredak.”

    O porazu Ana je rekla: „To je definitivno bio jako težak meè… Oseæala sam se dobro kada sam izašla na teren. Imala sam dobar tajming. Servis mi je funkcionisao, kao i udarci, prilièno dobro sam se kretala. U drugom setu poèela sam veoma dobro. Napravila sam brejk u prvom gemu, imala sam mnogo šansi.”

    „Mislim da mi servis u treæem setu nije funkcionisao tako dobro kao u drugom. Èini mi se da je to jedan od razloga što je razlika bila tako velika, pošto sam u prvom setu prilièno dobro servirala. A onda je i ona poèela da igra mnogo bolje.” (B92)

  10. #10
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Najuspešnija teniserka Srbije i Crne Gore Ana Ivanoviæ popravila je za jedno mesto plasman na najnovijoj rang listi najboljih igraèica sveta [WTA] i sa 954 poena zauzima 17. poziciju, dok se Jelena Jankoviæ nalazi jedno mesto niže u odnosu na prošlu nedelju - 28. sa 672 boda.

    U vrhu liste nema promena. Vodi i dalje Francuskinja Ameli Morezmo sa 3.511 bodova, ispred Belgijanki Kim Klajsters [2.941] i Žistin Enan-Arden sa 2.858 poena.

    Morezmo je prvoplasirana i u šampionskoj trci za koju se boduju samo rezultati u kalendraskoj godini. Drugu i treæu poziciju zadržale su Ruskinja Marija Šarapova [1.174], odnosno Enan- Arden koja ima 1.054 poena.

    Ivanoviæ je naša najbolje rangirana igraèica i u šampionskoj trci - 20. sa 283 boda.

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •